Beykoz Fatih Mahallesi Boşanma Avukatı

Boşanma davaları her ne şekilde açılmış olurlarsa olsunlar, büyük çoğunlukla tarafları psikolojik ve duygusal anlamada zorlayan davalardır. Bu sebeple boşanma davalarının hukuki olarak takip edilmesi ve sürdürülebilmesi boşanan çiftler için zorlayıcı olabilmektedir. Boşanma kararı almış çiftlerin veya boşanma kararı almış tarafın alanında uzman bir boşanma avukatıyla birlikte çalışması bu sebeple büyük bir önem arz etmektedir.

Özellikle bir tarafında boşanmak istediği ancak diğer tarafın boşanmak istemediği davalarda boşanma avukatları kritik rol oynayabilmektedir.

Çekişmeli Boşanma Davaları

Çekişmeli boşanma davaları tarafların aynı fikirde olmadığı ve farklı taleplerinin bulunabildiği davalardır. Çekişmeli boşanma davalarında bir taraf boşanmak istemiyor bile olabilmektedir. Tazminat, velayet veya nafaka konuları, malların ve varlıkların paylaşımları gibi konular çekişmeli boşanma davalarında önem arz etmektedir.

Boşanma avukatı, boşanma davası boyunca müvekkilinin çıkarlarını gözetir ve taleplerinin yerine getirilmesi adına çalışır. Boşanma avukatlarıyla boşanma davası açılmadan önce görüşülmeli ve dava için gerekli hazırlıklar yapılmalıdır. Özellikle davadan önceki süreç ve davanın ilerletilmesi, boşanma davasının müvekkil lehine sonuçlanması için oldukça önemlidir.

Beykoz, Fatih Mahallesi bölgesinde faaliyet göstermekte olan pek çok boşanma avukatı bulunmaktadır. Ancak, tarafların hangi boşanma avukatının kendileri için uygun olacağını anlayabilmesi için birden fazla boşanma avukatıyla görüşmeleri ve danışmanlık hizmeti almaları gerekebilmektedir. Mehmet Ali Helvacı, alanında uzman ve tecrübeli bir Fatih Mahallesi boşanma avukatıdır.

İlginizi Çekebilir;


Fatih Avukat

Fatih Mahallesi Kira Hukuku Avukatı

Fatih Mahallesi İşçi Avukatı

Fatih Mahallesi Boşanma Avukatı

Arnavutköy Fatih Mahallesi İş Kazası Avukatı

“Beykoz Fatih Mahallesi Boşanma Avukatı” üzerine 2 yorum

Yorum yapın

Hemen Ara