Arnavutköy Fatih Mahallesi İş Kazası Avukatı

İş kazaları, tüm önlemlere rağmen artmaya devam ediyor. Bunun sonucunda çeşitli yaralanmalar, ölümler söz konusu olabilmekte. Böyle durumlarda mağdurun hakkını arayabilmesi için kesinlikle Fatih Mahallesi iş kazası avukatı ile görüşme yapması ve anlaşması lazım. Ancak bu şekilde kazanım elde edilebilir.

Fatih Mahallesi İş Hukuku Avukatı

Ülkemizde iş hukuku; işçinin haklarını korumak, işverenin görev ve sorumluklarını belirtmek amacıyla 4857 kanunda yer almıştır. Bundan dolayı işyerinde ortaya çıkan birçok problemin çözümünde bu yasa üzerinden hareket edilmektedir. Arnavutköy iş kazası avukatı sayesinde, farklı konulardaki davalara hukuk önüne taşınır.

Profesyonel bir hizmet veren avukat, sözleşme fesih davalarına bakar. Haksız fesih gibi durumlarda işçinin hakkını muhafaza eder. Kötü niyet, kıdem, ihbar tazminatı gibi davalarda, bu avukatın yetkili olduğunu söylemek lazım. Fazla mesai, maaş alacağı olarak bilinen konular da söz konusudur.

Fatih Mahallesi İşçi Avukatı

İşçi avukat, Arnavutköy sınırları içerisinde ikamet eden ya da iş yeri burada olan işçilerin davalarına bakmaktadır. Yukarıda bahsettiğimiz durumları, yetkili olan mahkemeye taşır. Dava dilekçesini hazırlar. Hukuk kurallarına göre hareket eder.

Fatih Mahallesi İş Kazası Tazminatı

Arnavutköy iş kazası yaşandıktan sonra tazminat davası iki farklı şekilde açılmaktadır. Bunlardan birisi maddi iken diğeri ise manevidir. Bunun için mutlaka olayın SGK’ya bildirilmesi gerekmektedir. Aksi halde bir bildirim davasının açılması şarttır.

İlginizi Çekebilir;

https://mehmetalihelvaci.av.tr/fatih-avukat.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/fatih-mahallesi-kira-hukuku-avukati.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/fatih-mahallesi-isci-avukati.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/arnavutkoy-fatih-mahallesi-anlasmali-bosanma.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/fatih-mahallesi-bosanma-avukati.html

Hemen Ara