Fatih Mahallesi İş Kazası Avukatı

İş kazalarının oluşması bazı durumlarda mal bazı durumlarda ise can kaybına neden olabiliyor. O nedenle de yasalar ile güvenilirliğinin arttırılmaya çalışıldığını da görebiliyorsunuz. İlk olarak Fatih Mahallesi iş kazası avukatı sayesinde davalara odaklanarak mağduriyet durumunun karşılığını alabiliyorsunuz. Öncelikle iş güvenliği ve sağlığı tam olarak işverenin ellerinde olan bir konudur. Yani bir işveren işçinin tüm sorumluluğunu alabilir durumda olmak durumundadır. Ancak bu şekilde insanlar güvenilir bir işletmede işlerini yapabilir. Pendik çevresinde de iş sağlığı ve güvenliği ile ilgili sorunlar yaşanabilecektir.

İş Hukuku ve Davalar

İlk olarak iş kazası söz konusu oluyorsa hemen maddi ya da manevi tazminat davası açılmalıdır. Bunların ikisinin bir arada açılması da söz konusudur. Bir işçi kaza sonrasında bedensel olarak zarar görmüşse ve bu aşamada çalışamaz durumda yer alıyorsa o zaman maddi açıdan bir tazminat alması lazımdır. Bunun yanında yine ölen işçilerin yakınları da bu tazminat davasını açabilir. Söz konusu burada oluşan kaza ile travma geçiren bir kazazedenin ruh sağlığı olduğunda ise manevi tazminat davasının olması çok önemli olacaktır. Fatih Mahallesi iş kazası avukatı da sizlere kaza ile ilgili yapabileceklerinizin her birini net şekilde sunacaktır. Bu sayede davanın seyri de güvenilir ellerde olmuş olacaktır.

İş Kazalarının Artışı

Öncelikle İstanbul gibi büyük bir şehirde iş güvenliği ve sağlığı durumlarını denetlemek hiç de kolay olmuyor. Bu nedenle de iş kazalarının ne yazık ki hızla artışı da normal olarak karşılanıyor. Söz konusu bir kaza olduğunda işçinin işyerinde olma durumu karşınıza çıkıyor. Yani çalışan bir işçinin başına gelen kaza işyerinde olabilir. Bunun yanında işyerinin dışında herhangi bir iş yaparken de işçinin başına bir kaza gelmesi iş kazası olarak nitelendirilir. Ama burada işçinin dışarıda olmasının nedeni işverenin istemesi ile bağlantılı olmalıdır. Aynı zamanda özel bir istek dahi olsa işçi iş saatlerinde dışarıda bulunuyorsa o zaman iş kazası söz konusu oluyor. Fatih Mahallesi iş kazası avukatı da 10 yıllık dava aşımı süresi içerisinde sizlere yardımcı olacaktır.

İlginizi Çekebilir;

https://mehmetalihelvaci.av.tr/arnavutkoy-fatih-mahallesi-is-kazasi-avukati.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/arnavutkoy-fatih-mahallesi-anlasmali-bosanma.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/fatih-avukat.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/cevizli-mahallesi-isci-avukati.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/bagcilar-fatih-mahallesi-avukat.html

“Fatih Mahallesi İş Kazası Avukatı” üzerine bir yorum

Yorum yapın

Hemen Ara