0 533 351 98 54
Sosyal Medya Hesaplarımız

Beykoz Çubuklu Mahallesi Boşanma Avukatı

Boşanma davalarında taraflardan birinin boşanmak istemiyor olması şaşırtıcı derece yaygın bir durumdur. Bu boşanma davalarına çekişmeli boşanma davaları denmektedir. Çekişmeli boşanma davaları doğaları gereği duygusal ve psikolojik açıdan yoğun bir sürece sahne olan davalardır. Boşanma kararı almış kişilerin bu dönemi olabildiğince az zarar görerek atlatabilmeleri adına bir boşanma avukatıyla çalışmaları önerilir.

Çekişmeli Boşanma Davalarında Boşanma Avukatının Rolü

Eşine boşanma davası açma kararı veren kişilerin bu kararlarını eşlerine açmadan önce bir boşanma avukatına danışmaları önerilen bir durumdur. Çekişmeli boşanma davalarında mahkemeye boşanma sebebi sunulması ve bu sebebin kanıtlanması gerekebilmektedir.

Aile içi şiddet, zina ya da haysiyetsiz hayat sürme gibi boşanma sebeplerinin kanıtlanması mahkeme tarafından talep edilebilmektedir. Bu talebin yerine getirilebilmesi için dava açılmadan önce gerekli delillerin ve kanıtların toplanması gerekebilmektedir. Bu deliller ve kanıtlar aynı zamanda tazminat talebinde bulunulurken de önemli rol oynamaktadırlar.

Bu sebeple tarafların muhakkak alanında uzman ve tecrübeli bir boşanma avukatına danışmaları önerilir. Boşanma avukatları yalnızca süreci yönetmekle kalmayıp, müvekkillerinin çıkarlarını gözeterek taleplerini yerine getirmek için çalışırlar.

Beykoz, Çubuklu Mahallesi boşanma avukatı olarak görev yapmakta olan pek çok avukat barındırmaktadır. Kişilerin birden fazla boşanma avukatıyla görüştükten sonra hangi avukatla çalışacaklarına karar vermeleri daha mantıklı bir davranış olacaktır. Mehmet Ali Helvacı, Çubuklu Mahallesi ve çevresinde faaliyet göstermekte olan, alanında uzman boşanma avukatları arasında yer almaktadır.

Call Now Button