0 533 351 98 54
Sosyal Medya Hesaplarımız

Şiddet Görüyorum Boşanabilir Miyim?

Eşiyle olan birlikteliğinden hiç memnun olmayan ve bu nedenle ayrılmak istediğini belirten kişilerin olumlu sonuç alması son derece düşük oluyor. Şiddet gören ve bu nedenle artık bir arada kalmak istemediğini, boşanmak istediğini belirten kişilerin boşanması ise çok daha yüksek bir ihtimal oluyor. Ayrı yaşanmaya başlanması bu durum için bir çözüm olmayacağı gibi, mutlaka mağdur olan taraf hakkını aramalı, tazminat davası, nafaka ve darp ile ilgili bir dava açılmasını sağlamalıdır. Bu sayede evliliğini sonlandırabilir ve aynı zamanda cezalı olan şahsın cezalandırılması için gerekli adımı atmış olabilir.

Şiddet Boşanmaya Sebep Mi?

Her zaman için özellikle şiddetli geçimsizlik, boşanmanın temel sebeplerinden bir tanesi olarak gösterilebilir. Bu durum kadınlarda sıklıkla görülüyor ve her bu şekilde dava açılmasında ve ısrarcı olunması halinde boşanmaya ve tazminata kadar varan bir süreçle karşı karşıya kalınabiliyor.

Şiddet Gördüğüm İçin Ayrı Yaşıyorum

Şiddet gören ve bu nedenle evden ayrılarak farklı bir yerde hayatına devam eden bireylerin dava açmaları halinde çok kısa bire süre içerisinde boşanmaları mümkündür. Dikkat edilmesi gereken en önemli durum ise eşin nasıl bir tepki verdiği ve ne yapmaya çalıştığı olacaktır. Anlaşmalı davalarda genellikle herhangi bir cinayet vakasıyla son derece az karşı karşıya kalınabiliyor. Şiddet gören ve bu nedenle evden ayrılan kadın veya erkek fark etmeksizin darp raporunu karakoldan alır almaz gerekli olan işlemleri mahkemeyle gerçekleştirebilir. Şiddet görme süreciyle ilgili olarak merak ettiğiniz bir durum ortaya çıkıyorsa avukata danışabilir, neler yapılabileceğiyle ilgili sizin durumunuza ve eşinizin durumuna göre karar verilmesini sağlayabilirsiniz.

Eşinden Şiddet Görenler Nasıl Boşanabilir?

Eşinden şiddet görmesi nedeniyle son derece üzgün olan ve ayrılmak isteyen bireylerin özellikle boşanma sebepleri arasında şiddet ilk sırada kendine yer buluyor. Şiddet hiçbir zaman için affedilmediği gibi, ayrıca tazminat davası açılması mümkün olabiliyor ve buna ek olarak öncelikle darp raporu alınabileceği için, çok daha büyük sorunlarla karşı karşıya kalması sağlanabiliyor. Eşinden sürekli olarak şiddet gören ve bir adet dahi olsa raporu bulunan kadınların boşanma talepleri hiçbir şekilde hakimin isteği doğrultusunda geri çevrilemez.

Başka bir hakim talebinde bulunabilir ve darp edildiğinizi, aynı evde kalmanızın mümkün olmadığını, son derece mutsuz bir hayat geçirdiğinizi öne sürerek boşanmak istediğinizi vurgulayabilirsiniz. Şiddet görüyorum boşanabilir miyim? Eğer şiddet görüyorsanız bununla ilgili başvuruyu çok zaman geçmeden yapmalı, şikayetçi olduğunuzu ve boşanmak istediğinizi dile getirmelisiniz. Bazı durumlarda polis memurlarının sadece rapor tutup mağduru evlerine geri götürdükleri veya zanlının gelerek özür dileyerek eşini alıp eve gittiğine şahit olunabiliyor. Bu tarz durumların ardından cinayetlerle dahi karşı karşıya kalınmış olması, artık böyle durumların yaşanmaması için özel girişimlerde bulunulmasını zorunlu kılıyor.

Call Now Button