Avcılar Avukat

Avcılar avukat olarak bilinen ve İstanbul’un bu büyük ilçesinde çalışan kişi, farklı birçok dava konusunda gerekli hizmeti sorunsuz bir biçimde vermekte. Her ne gerekçeyle olursa olsun, mahkemeye giden bir kişinin mutlaka avukat tutması lazım. Ancak bu şekilde sürecin sorunsuz bir biçimde yürütülebilmesi mümkündür.

Avcılar Avukat Fiyatları

Avcılar ilçesinde hizmet veren avukat, davalara göre ücret talep etmektedir. Bu noktada davanın içeriği çok önemlidir. Son yıllarda belirlenmiş olan tarife gereğince, bazı konularda fikir sahibi olabilmek ve yol haritası çizmek adına danışmanlık hizmeti verilmektedir. Bunun karşılığında belirlenmiş olan ücretler vardır.

Bazı dava dosyalarında ise fiyat, duruşmalı olup olmayacağına göre belirlenmektedir. Çünkü duruşmasız bir biçimde ihtilafların çözüme kavuşturulması mümkündür. Böyle durumlarda genellikle daha ücret talep edilir. Ancak duruşmanın olması fiyatı arttırmaktadır.

Avcılar Avukat İletişim

Avcılar avukat ile iletişim kurmak çok çok zor değildir. Bunun için birden fazla yöntemin kullanabilmesi mümkündür. Özellikle sabit ya da cep telefonu kullanılabilir. İlk olarak görüşme yaparken, konunun açık bir biçimde dile getirilmesi gerekmektedir. Yani davanın kapsamı, durum, nasıl bir sonucun hedeflendiği söylenmelidir. Ardından bir randevu talep edilir. Çünkü bu durumun yüz yüze görüşülmesi gerekmektedir.

İletişim çerçevesinde gideceğiniz hukuk bürosunda, davaya dair daha geniş kapsamlı bir detay verilebilir. Böylelikle konu netleşmiş olacaktır. Eğer fiyat konusunda bir anlaşma sağlanırsa dava dosyası kabul edilecektir. Ardından da nasıl adımlar atılacağına dair görüşme yapılır.

Avcılar Avukat Hukuk Bürosu

Avcılar ilçesinde yer alan hukuk bürosu üzerinden çok farklı davalara dair hukuki süreci bir avukat eşliğinde başlatmak kolaydır. Bunların başında boşanma davaları gelir. Gerek anlaşmalı gerekse çekişmeli olarak bilinen davalara bakan avukatlar, duruşmalarda sizi temsil ederler.

Bunun yanı sıra son dönemde çık sık görülmeye başlanan iş kazaları, bunun ardından ortaya çıkan mağduriyetlerin giderilebilmesi gibi başka hususlar da avukatların ilgi alanı içerisinde bulunmaktadır. Daha birçok farklı hukuk dalları arasında yer alan hususların mahkemeye taşınması söz konusu olabilmektedir. Alanında uzman olan kişiler sayesinde, sürecin kısalması gerçekten de mümkündür.

Avcılar Avukat Yurtdışı Boşanma

Avcılar avukat, birçok farklı konuda hizmet vermektedir. Bunlardan birisi ise yurtdışı davaları olarak karşımıza çıkıyor. İlk olarak bunun ne anlama geldiğini hemen ifade etmek lazım. Yurtdışında yaşayan Türk vatandaşlarının bulundukları ülkede boşanmalarından sonra alınan bu kararın Türkiye’de de kabul edilmesini sağlamaları gerekmektedir. Aksi hallerde birtakım sorunlar ortaya çıkabilmektedir.

Bunun için uzman bir avukat ile görüşme yapmak gerekmektedir. Eğer yabancı bir ülkede ikamet edildiğinden dolayı buraya gelme gibi bir durum söz konusu değilse, tutulmuş olan avukat süreci sizin yerinize yürütecektir. Bunun için ona mutlaka velayet vermelisiniz.

Davanın başlayabilmesi için bazı belgelerin hazırlanması şarttır. Bunların başında ise dava kararı gelmektedir. Yabancı ülke mahkemesinden alınır. Bunun hem orijinalinin hem de Türkçe olarak çevrilmiş halinin bulunması gerekmekte. Aynı zamanda o ülkedeki Türk konsolosluğuna gidilerek buradan bir apostile de temin edilmelidir. Kararın kesin olduğunun belirtilmesi bir diğer husustur.

Türkiye’de ikamet edilen bir adres söz konusu ise dava hemen buradan açılabilmektedir. Bunun aksi durumlarda ise üç büyük kentten birisi tercih edilmelidir. Bir davanın ne kadar süreceği ise sürecin doğru bir biçimde yürütülmesine bağlıdır. Eğer başarılı ve uzman bir avukat davayı açarsa, birkaç ay içinde sonuçlanabilir. Bunu bir kişi tek başına yürütmeye kalkarsa 3 ya da 4 seneyi gözden çıkarmak gerekmektedir.

Avcılar’da Hizmet Verdiğimiz Mahalleler
  1. Ambarlı Mahallesi Avukat
  2. Cihangir Mahallesi Avukat
  3. Denizköşkler Mahallesi Avukat
  4. Firuzköy Mahallesi Avukat
  5. Gümüşpala Mahallesi Avukat
  6. Merkez Mahallesi Avukat
  7. Mustafa Kemalpaşa Mahallesi Avukat
  8. Tahtakale Mahallesi Avukat
  9. Üniversite Mahallesi Avukat
  10. Yeşilkent Mahallesi Avukat
Avcılar avukatlık büroları
İstanbul Avcılar üzerinden avukatlık bürosuna başvuru yapabilirsiniz. Mehmet Helvacı bürosu, İstanbul’da avcılar üzerinden de hizmet vermektedir. Boşanma, iş, miras ve icra iflas davalarına bakılmaktadır.
Avcılar Hukuk Bürosu
Avcılar Hukuk bürosu, Türkiye hukuk kanunlarının bütün alanlarında kendini geliştirmiş avukat kadrosuna sahiptir. Mehmet Helvacı avukat bürosu da size destek olacaktır
Avcılar boşanma Avukatı
Boşanma avukatı, İstanbul Avcılar üzerinden anlaşmalı ve çekişmeli boşanma davaları için müvekkillerine bilgi verecektir. Mehmet Helvacı boşanma davaları için uzman avukatlarla görüşmenizi sağlayacaktır.
Avcılar İcra Avukatı
Avcılar İcra Avukatı için hukuk bürosu üzerinden avukatlarla görüşerek, haciz, icra ve iflas davaları hakkında bilgi alabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir;

https://mehmetalihelvaci.av.tr/trafik-kazasi-avukati-istanbul-trafik-kazasi-avukati.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/avcilar-merkez-mahallesi-anlasmali-bosanma.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/avcilar-merkez-mahallesi-avukat.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/sgk-avukati-istanbul-sgk-avukati.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/beykoz-alibahadir-mahallesi-avukat.html

“Avcılar Avukat” üzerine 14 yorum

Yorum yapın

Hemen Ara