SGK Avukatı | İstanbul SGK Avukatı

SGK avukatları aracılığı ile iş hukuku da dahil olmak üzere Sosyal Sigortalar Kurumu ile ilişkilerde hakkınızı aramanız için uygun ortam hazırlanmaktadır. En kısa sürede en yüksek verimliliğin elde edilmesi için konusunda yetkin isimler ile çalışmanız tavsiye ediliyor. SGK avukatları arasından bir seçimde bulunurken bu alanda yetkinliğini daha önce aldığı dava sonuçları ile de kanıtlamış olan isimlerin tercih edilmesi gerekmektedir. Bu şekilde dava süreci ve dava süreci hakkında kişilerin bilgilendirilmesi daha kolay biçimde tamamlanıyor.

SGK Avukatı Bahçelievler

SGK avukatı Bahçelievler kategorisinde iş hukuku ile alakalı da gerekli olan tüm yardımları alabilirsiniz. Son senelerde oldukça sıkıntılı bir süreç geçiren EYT bir diğer deyiş ile emeklilikte yaşa takılanların da bu konuda yardım alması için konusunda uzman bir SGK avukatı ile iletişim kurması gerekmektedir. Emeklilik süresi, yurtdışında emeklilik, prim hesaplamaları ya da bu alanda meydana gelen sıkıntıların yenilmesi için avukatlarınız ile iletişime geçmelisiniz.

Son senelerde en sık talepte bulunulan alanların başında yurtdışında belirli bir süre çalışmış ama emekli olmak için yeterli primi toplayamamış kişilerin sorunlarıdır. Bu sorunların aşılması için gerekli olan borçlanmanın şu kıstaslara uygun bir biçimde tamamlanması gerekmektedir;

 • Yurtdışında çalışmış olduğunuz günlerin net şekilde belgelenmesi gerekiyor.
 • Yurtdışı borçlanmasının tamamlanması için başvuru esastır. Sizin SGK’dan bir talebiniz olmadan kurumun kendi inisiyatifi ile bu tür bir atılımda bulunmayacağını bilmelisiniz.
 • Yurtdışı borçlanmasından faydalanmak isteyen kişilerin Türkiye’ye kesin dönüş yapması gerekmektedir. Ancak kesin dönüş yapan kişilerin bu yöntem üzerinden sorunu çözüme kavuşturarak akabinde emekli maaşını hak etme gibi bir fırsatı bulunuyor.
 • Borçlanmanın tamamlanmasının hemen sonrasında 3 aylık bir ödeme süresi verilmektedir. Borçlanılan tutarın 3 ay içerisinde ödenmemesi durumunda bu hakkınızın yanacağını da bilmelisiniz.

Konusunda uzman ve dava geçmişi de bu alanda oldukça yetkin isimler ile iş birliği kurarak bu alanda tüm sıkıntıları aşma imkanını yakalayabilirsiniz. Belirttiğimiz istisnalarla dikkat etmek dava akışının olumlu yönde değişim göstermesi için büyük önem arz ediyor!

Bahçelievler İstanbul’un Avrupa Yakası’nda bulunmaktadır. Bu semtin ilçe olması 1992 senesine dayanmaktadır. Bakırköy ilçesinden ayrılarak müstakil bir ilçe olmuştur. Bu ilçede de konusunda yetkin olan ve haklarınızı sorunsuz şekilde müdafaa edecek isimler ile iş birliği kurabilirsiniz.

SGK Avukatı Bakırköy

SGK avukatı Bakırköy ilçesinde sıklıkla talep görmektedir. Bu ilçe Avrupa Yakası’nın nüfus konusunda en yoğun olan seçenekleri arasında yer almaktadır. İlçe Çatalca Yarımadası kapsamında bulunmaktadır. Kuruluş tarihi de 1926 yılına kadar uzanmaktadır. Bu ilçede yaşanan SGK ile alakalı sorunların aşılması adına profesyonel bir destek almalısınız.

Özellikle işçi haklarının korunması ve kanunların işçi yararına kullanılması konusunda profesyonel yardım almak direkt olarak kişilerin elde edecekleri verimliliği ve dava sonucunu etkileyebilmektedir. Bu alanda dikkate alınması gereken hususlar;

 • İşçilerin en temel hakları arasında eşit davranma ilkesi gelmektedir. Çalışan kişilerin sahip oldukları din ya da herhangi bir etnik köken ile alakalı aşağılamaya maruz kalmayacağı bilinmelidir. Bu konuda hakkınızın ihlal edildiğini düşünüyorsanız anında avukatınız ile iletişime geçerek maddi manevi tazminat davası açma fırsatından yararlanabilirsiniz.
 • İşçilerin emeklerini sundukları sermaye sahiplerinin ödemeler konusunda hassas davranmaması da en çok sorun çıkaran alanların başında gelmektedir. Kişilerin haklarının direkt olarak koruma altına alınması ve maddi boyutun da korunması büyük önem arz etmektedir.

Alanında yetkin olan isimler ile çalıştığınız zaman bu tür püf noktaları hakkında kendi kendinize endişe etmenize gerek kalmayacaktır. Gerekli olan tüm yol gösterme işlemleri anlık şekilde iş birliği kurmuş olduğunuz avukat tarafından size aktarılacaktır.

SGK Avukatı Başakşehir

SGK avukatı Başakşehir ilçesinde anlık olarak iletişim kurabileceğinizi alanların başında gelmektedir. 380 bin kişilik bir nüfusa sahip olan bu ilçe 2008 senesinde kurulmuştur. SGK avukatı alanında sıklıkla başvuruda bulunulan bu ilçede en sık gündeme gelen hususların başında iş sözleşmesi gelmektedir. Bu alanda kişilerin kendi haklarının korunması için muhakkak işveren ve işçi arasında bir sözleşme oluşturulmalıdır. Ancak bu şekilde sorunsuz bir biçimde haklarınızı koruma ve ihlallere karşı hukuki bir duruş geliştirme fırsatını yakalayabilirsiniz.

 • İşin tanımı, iş karşılığında ödenecek ücret ve işin ne kadar süre ile hangi koşullara göre devam edeceği konusunda gerekli olan tüm sınırlar belirlenmelidir. Bu şekilde işçinin ve işverenin haklarının muhafaza edilmesi adına nitelikli bir adımdır. Kanuni olarak da bir zorunluluktur.

Tam da bu nedenle hem işçi hem de işveren için en elzem detaylar arasındadır. En sıradan örnek olarak bir işçinin SGK primlerinin ödenmemesi ya da aldığı maaşın daha alt seviyesinde sigorta primlerinin ödenmesi direkt olarak hukuki manada hakkın aranması adına bir dava konusudur.

SGK Avukatı Bayrampaşa

SGK avukatı Bayrampaşa ilçesinde nitelikli şekilde hizmet vermeye devam ediyor. Bu ilçeye 1990 senesinde semtten farklı olarak ilçe olma niteliği tanınmıştır. Bayrampaşa’da alınan hızlı göç ile beraber hem sanayileşmenin hem de ticaretin hızla arttığı da görülüyor. Tarafların kendi haklarını muhafaza edebilmeleri için Sosyal Güvenlik Kurumu ile alakalı yaşanan sorunlarda hukuki ve profesyonel bir destek almasının ne derece önemli olduğu net bir biçimde görülmektedir.

Yıpratıcı işlerde çalışan kişilerin bu alanda kendilerine sunulan avantajlardan istifade etme imkanı bulunmaktadır. Örneğin emniyet güçleri ile alakalı bir mesleğe sahip olan kişilerin mesleki yıpranmışlık payı da göz önünde bulundurularak normalden bir kademe daha erken emekli olmasına izin verilmektedir. Tabi ki bu durumun sadece kamu görevlilerine özel olarak sunulan bir imkan olduğu da dile getirilmelidir. Kişisel hakların muhafaza edilmesinin kamu görevlileri dahilinde bir kademe daha kolay olduğu net şekilde görülüyor.

Bu durumun en net örneklerinden bir diğeri de maden işçiliğidir. Sadece madenin çıkarılması konusunda emek verilmiyor aynı zamanda ortamın ve çalışma koşullarının elverişli olmaması kişilerin sağlığı üzerinde direkt olarak olumsuz bir etki ortaya koyabilmektedir. Fiili hizmet süresi zammından ve yıpranmışlık payından istifade ederek en azından bu süre içerisinde hakkınızı müdafaa edebilirsiniz.

SGK Avukatı Beşiktaş

SGK avukatı Beşiktaş iletişim numaraları üzerinden hangi konuda nasıl bir yol izlenebileceği ile alakalı bilgi alabilirsiniz. Beşiktaş Avrupa Yakası’nın en nitelikli ilçeleri arasında yer alıyor. İlçenin sahil uzunluğu 8.4 km olarak belirlenmiştir. Bu ilçede iş ilişkileri ve iş olanaklarının da oldukça yoğun olduğunun ayrıca belirtilmesi gerekir.

Sosyal Güvenlik Kurumu ile alakalı yaşanan sıkıntılar incelendiği zaman yaşlılık aylığı alma süreci de dikkatle incelenmelidir. Yaşlılık aylığının alınması için temel hesaplama kişinin çalışmaya başladığı zamanı temel alarak hesaplanmaktadır. Bu süreç içerisinde başladığı günden yaşlılık aylığı alacağı güne kadar gün hesaplaması yapılır ve o sene geçerli olan aylık bağlama oranı da göz önünde bulundurularak hesaplama tamamlanır.

Bu noktada devletin yönetim kademesinde buluna kişilerin yaşlılık aylığı ile alakalı özel prosedürlere tabi olduğunun da belirtilmesi gerekmektedir. Yaşlılık aylığının bağlanması sırasında bu oran özel göreve sahip olan kişilerde %40a kadar yükselebilmektedir. Gerekli olan başvuruların kişisel olarak ya da belirlenen vekil üzerinden yapılması gerekir. Bu noktada sizin bir başvurunuz olmadan direkt olarak bir aylık bağlama sisteminin olmadığını da bilmelisiniz.

SGK Avukatı Beylikdüzü

SGK avukatı Beylikdüzü ilçesi kapsamında en sık talep gören alanlardandır. Yoğun bir nüfus yapısının olması sebebi ile işçi işveren ilişkileri ile alakalı da sıklıkla davalar açılmakta ve kişilerin haklarının muhafaza edilmesi için uygun alt yapı oluşturulmaktadır. İlçenin toplam yüzölçümü 360 kilometrekare olarak belirlenmiştir. İlçenin nüfusu yapılan son sayımlara göre 331 bin olarak karşımıza çıkıyor.

Sosyal Güvenlik Kurumu ile alakalı yaşanan ve sıklıkla kişilerin şikayetçi olduğu bir diğer alan da yaş haddi nedeni ile emekliliktir. Yaş haddi nedeni ile emeklilik alanında 4-1/c sistemine hakim olmak gerekiyor. Bu sistem aynı zamanda Emekli Sandığı olarak da bilinmektedir. Genel olarak sigorta tipleri göz önünde bulundurulduğu zaman SGK, Bağ-kur ve Emekli Sandığı olmak üzere 3 farklı seçenek görülmektedir.

Bu prosedür Emekli Sandığı ile alakalıdır. Bu sistem içerisinde yer alan kişilerin belirli bir yaş aralığına geldiği zaman resen emekli sayıldıkları görülmektedir. Resen emekli olacak olan kişiler için belirlenmiş olan yaş 65 olarak karşımıza çıkıyor. Bu yaşı dolduran kişiler direkt olarak emekli edilmektedir. Fakat bu sistem içerisinde akademik hayat ile ilişkili görevleri olan kişilerin tabi olacakları resen belirlenmiş süre ise 68dir. Hukuki manada yardım alarak bu tür değişiklikler ile birebir ilgilenmek zorunda kalmayacaksınız.

SGK Avukatı Beyoğlu

SGK avukatı Beyoğlu ilçesinde sıklıkla talep gören alanlardandır. İlçe toplamda 45 adet mahalleden oluşmaktadır. Yüzölçümü olarak küçük olsa da nüfus yoğunluğunun 225 bin kişiye kadar ulaştığının da ayrıca belirtilmesi gerekiyor. İlçede hukuk bağlamında gelen taleplere bakıldığı zaman özellikle işçi işveren arasındaki ilişkilerin prim dolayısıyla sıklıkla anlaşmazlığa düştüğü görülüyor. Kişilerin aldıkları maaş seviyesinde ödenmesi gereken primlerin işverenin kar etme amacı ile daha düşük seviyeden yatırılması kişilerin ilerde emekli oldukları zaman alacakları maaşı direkt olarak etkilemektedir.

Kişisel hakların sorunsuz şekilde koruma altına alınması için hem bordro hem de SGK kapsamında yatırılan prim seviyesini kontrol ederek bir uyumsuzluk görürseniz bu konuda maddi manevi tazminat davası açma hakkınız bulunmaktadır. Son senelerde çalışan haklarının korunması ile alakalı önemli adımlar atılmıştır. Hakkınızı korumak için profesyonel yardım alarak ilk adımınızı atabilirsiniz.

SGK Avukatı Büyükçekmece

SGK avukatı Büyükçekmece ilçesinde de aktif bir çizgi yakalamıştır. Bu alanda 247 bin kişilik nüfus yapısının kendi haklarını özellikle iş dünyasında korumaları için muhakkak alanında profesyonel şekilde hizmet veren isimlerden yardım alması gerekmektedir. Bu alanda bir sorun yaşamamak için iş hukuku ve Sosyal Güvenlik Hukuku ile alakalı özel eğitime sahip olan bireylerden yardım almak sizin için daha verimli olacaktır.

Son dönemlerde yapılan özelleştirmeler ile beraber birçok kişinin emekliliğe sevk edildiği de görülmektedir. Bu duruma özellikle 2000-2001 senelerinde sıklıkla rastlanmıştır. Özelleştirmenin sonrasında gerek kadronun gençleştirilmesi gerekse fazla işgücünün arındırılması için emeklilik en sık tercih edilen aşamalardandır. Kişilerin bu noktada ilk olarak baktıkları şart 9000 gün pirim ödenmiş olmasıdır. Bu pirim gününün altında kalan kişilerin kadrosuzluk sebebi ile emekli edilmesi mümkün olmayacaktır.

SGK Avukatı Çatalca

SGK avukatı Çatalca ilçesinde uzman kadro ile hizmet veren alanlardandır. Bu semtin ilçe statüsüne geçmesi 1924 senesine dayanmaktadır. İlçenin nüfusu ise yapılan son sayımlara göre 89 bin civarındadır. Nüfusun işçi, işveren ve sosyal güvenlik hususları ile alakalı sorun yaşamaları durumunda ilk olarak yardım almaları gereken merkez avukatlarıdır. Özellikle disiplin cezaları ya da sicilde yer alan bir suç nedeniyle kişilerin emekliliğe sevk edilmesinin son dönemlerin en net sorun çıkaran konularından biri olduğu da görülmektedir.

Kişilerin disiplin cezası sebebi ile emekliliğe sevk edilmesi hukuki bir yaptırımdır. Bu noktada kişilerin nasıl aylık alacakları da en çok merak edilen hususlar arasında yer alıyor. Kişilerin aylık olması için pirim gün sayısını doldurmuş olması gerekmektedir. Bu kuralı karşılamayan kişilerin disiplin cezası nedeni ile emekliliğe sevki durumunda herhangi bir emekli maaşı alması mümkün olmayacaktır.

SGK Avukatı Çekmeköy

SGK avukatı Çekmeköy Anadolu Yakası’nda hukuki manada en sık başvuru gelen alanlardan bir tanesidir. 2009 senesinde ilçe olma statüsü kazanan bu alanda konusunda yetkin olan avukatlardan anında yardım alabilirsiniz.

Son senelerin büyük memnuniyet uyandıran gelişmelerinden bir diğeri de emekli maaşına haciz yasağının gelmesidir. Kişilerin ilerleyen yaşlarda ve uzun seneler çalışarak elde ettikleri bu hakkın firmalar tarafından suiistimal edilmemesi için bu alanda düzenleme yapılmıştır.

Emekli maaşına ve yaşlılık aylığına haciz gelmesi söz konusu değildir. Bu noktada 2 istisna meydana gelmektedir. İlki maaşı alan kişinin haciz koyulmasına onay vermesi ikinci ise maaş veren kurumun kişiden bir alacağı olmasıdır. Bu iki durumda da direkt olarak kesinti yapılabilir. Dikkate alınması gereken bir diğer husus da nafakadır.

Nafaka karşı tarafın haklarının korunması için verilen bir ödenek olduğu için nafaka ödemesi konusunda sıkıntı çıkaran kişilerin gerekli olan başvurular yapılırsa maaşlarına haciz koyulabilmektedir. Bu alanda belirtilen istisnaların dışında bir haciz koyma durumu söz konusu olursa sürecin direkt olarak yetkililere bildirilmesi gerekiyor.

SGK Avukatı Esenler

SGK avukatı Esenler nüfus yoğunluğunun oldukça üst seviyede olması sebebi ile sıklıkla başvuru alan noktaların başında gelmektedir. 444 bin kişilik bir nüfusa sahip olan ilçede işçi işveren ilişkilerinin oldukça yoğun bir biçimde yaşandığı görülmektedir. Her iki tarafın da haklarını muhafaza edebilmesi adına direkt olarak konusunda yetkin olan isimler ile iş birliği kurma fırsatı bulunmaktadır.

SGK ile alakalı yapılan başvurulara bakıldığı zaman yaşlılık aylığının kesilmesi ve bağlanması ile alakalı sıklıkla soru yöneltildiği görülmektedir. Kişilerin elde ettikleri yaşlılık aylığının kesilmesi için herhangi bir kurum ya da kuruluşta sigortalı olarak çalışmaya başlaması bu aylığın kesilmesi için yeterli olacaktır. Hem sigortalı olarak çalışma hem de yaşlılık aylığı alma gibi bir hakkınız söz konusu değildir.

Kesilen yaşlılık aylığının yeniden bağlanabilmesi için bu alanda gerekli olan başvuruların anlık biçimde yapılması gerekiyor. Bireysel olarak yapılan başvurular olmaksızın kişilerin yaşlılık aylığının yeniden elde edilmesi mümkün olmayacaktır. Bu noktada yaşlılık aylığının yeniden bağlanması için başvuruda bulunabilecek sağlık imkanı yoksa vekalet vererek de gerekli olan başvuruların yapılması adına uygun adım atılabilir.

SGK Avukatı Esenyurt

SGK avukatı Esenyurt ilçesi 2008 senesinde bu statüyü kazanmıştır. Avrupa Yakası’nda yer alan yerleşim yeri olarak oldukça yoğun bir yapıya sahip olan merkezler arasındadır. Bu noktada kişilerin tüm haklarının korunması ve çalışma yaşamında suiistimallerin önüne geçilmesi için uygun alt yapı hazırlanmıştır. SGK avukatları ile iletişime geçerek sorunsuz şekilde haklarınızı koruyabilirsiniz.

Sigortalar kurumundan birden fazla ödeme alma hakkı kazanan kişiler için de uygun hukuki zemin hazırlanmıştır. Örneğin yaşlılık aylığı ile iş kazası sebebi ile alınan aylığın birbiri ile herhangi bir çatışması olmayacaktır. Bu alanda dikkate alınması gereken husus toptan ödeme alma hakkı kazandığınız hususlar ile yaşlılık aylığının birleştirilmesi durumunda toptan ödeme alacağınız olan miktarın da aylığa bağlanması söz konusu olacaktır. Bu konuda hukuki destek alarak hangisinin sizin için daha nitelikli olacağına karar verebilirsiniz.

SGK Avukatı Eyüpsultan

SGK avukatı Eyüpsultan ilçesinde de aktif şekilde hizmet vermektedir. İlçe 1936 yılında kurulmuştur. Avrupa Yakası’nda bulunmaktadır. İlçenin toplam yüz ölçümü 242 kilometrekaredir. Bu alanda haklarınızın muhafaza edilmesi için anlık olarak konunun uzmanları ile görüşebilir ve maddi anlamda menfaatlerinizi muhafaza edebilirsiniz.

İş alanında gerekli olan hakların korunmasının yanı sıra kişilerin ölümlerinin sonrasında kalan mirasçıların hakların muhafaza edilmesi de büyük önem arz ediyor. Ölüm sigortası yapılması ile beraber kişilerin elde edecekleri haklardan bazıları;

 • Ölüm aylığının sunulması
 • Ölüm sonrasında toplu bir şekilde ödeme yapılması
 • Ölen kişinin evli olmayan kız çocuklarına aylık bağlanması
 • Kişinin cenazesinin kaldırılması için ödenek sunulması

Bu konuda gerekli olan prosedürü sorunsuz bir biçimde ilerletmeyen kişilerin direkt olarak hukuki anlamda haklarını koruma imkanları vardır. Başvurularınızı tamamlayarak hak suiistimalini engelleyebilirsiniz.

SGK Avukatı Fatih

SGK avukatı Fatih ilçesi 1928 senesinde yapılan düzenleme ile ortaya çıkmıştır. İstanbul’un en önemli mekanlarını içerisinde bulunduran bu ilçenin hem tarihi hem de kültürel manada taşıdığı önemin yanı sıra sunduğu ekonomik bağlamla da muhteşem bir etkiye sahip olduğu belirtilmelidir.

Daha önce de dikkate sunulan ölüm sigortası ile alakalı olarak kişilerin merak ettikleri bir diğer detay da bu ölüm sigortasından kimlerin faydalanacağıdır. Kişilerin eşleri ve çocukları bundan faydalanacak olan ilk kişilerdir. Son olarak anne baba da gerek duyarlarsa ve talep ederlerse bu imkandan istifade edebilmektedir. Kişilerin eşleri vasıtası ile bu olanaktan faydalanması için muhakkak resmi nikah gerekmektedir. Bu alanda yapılan evlilik gibi beraber yaşanan ilişkilerin bir geçerliliği olmadığı da belirtilmelidir.

Bu alanda anne babanın ya da çocukların pay bölünmesini engelleyebilmek için haktan feragat etme gibi bir imkanları da bulunmaktadır. Bu şekilde anlaşmaların hukuki destek alarak haklarınızı kötüye kullandırmadan yapmanız gerekir.

SGK Avukatı Gaziosmanpaşa

SGK avukatı Gaziosmanpaşa ilçesinde ölüm sigortasının ne zaman alınabileceği de sıklıkla dile getirilmektedir. Çalışan kişinin kuruma sunmuş olduğu primlerin sonucunda artık alabileceği son hizmetlerden bir tanesidir. Bu hakkın elde edilmesi için öncelikli olarak şu şartlar aranmaktadır;

 • Kişinin sigorta pirim gününü doldurmuş olması gerekmektedir. Bu adımı tamamlamayan kişilerin ölüm sigortasından istifade etmesi söz konusu değildir.
 • Gerekli olan pirim sayısı doldurulmuş olmasına rağmen bu konuda gerekli olan hukuki adımların henüz atılmaması durumunda da geride kalan kişilere gerekli ödemeler yapılır. Tabi ki pirimin tamamlanması ve sonrasında direkt olarak aylığa başlanılmış olması işlem aşamasını hızlandıracaktır.
 • Ölüm direkt olarak yaşanmamış ve tehlike geçirilmiş, cesede ulaşılmaması gibi bir durum söz konusu olursa ölüm tehlikesinin üzerinden 1 sene geçmiş olması istenmektedir. Kayıp olan kişilerde ise bu durumun 5 sene süre ile devam etmesi durumunda ancak ölüm sigortasından istifade etme fırsatı yakalanacaktır.

Gerekli olan başvuruların tamamlanmaması durumunda kurumların ölüm sigortasını alın gibi bir talebi genellikle olmamaktadır. Bu alanda kişisel hakların korunması konusunda hassasiyet geliştikçe olumlu adımlar atılmaya başlanmıştır.

SGK Avukatı Güngören

SGK avukatı Güngören ilçesinde oldukça yüksek talep gören ve ilişkilerin düzenlenmesi konusunda pay sahibi olan alanların başında gelmektedir. Güngören ilçesi 7 kilometrekare bir alanda bulunmaktadır. Alan kısıtlı olsa da sunulan nüfus yoğunluğuna bakıldığı zaman yerleşim yeri olmasının bu konuda büyük pay sahibi olduğu da fark edilmektedir.

Ölen kişinin hemen ardından yaşamlarına sorunsuz şekilde devam etmesi istenen birinci derece yakınların başında eş gelmektedir. Eşin bu hizmetten ve ölüm sigortasının getirdiği imkanlardan faydalanması için direkt olarak resmi nikahlı evlilik birliğinin kurulmuş olması gerekiyor. Dini nikah ile bir arada yaşayan kişilerin bu tür bir hizmetten faydalanma  hakkı yoktur.

Evlilik Durumu: Eşin ölüm sigortasının getirdiği unsurlardan faydalanması için yeniden evlenmemesi gerekmektedir. Yeniden evlendiği anda direkt olarak yapılan ödeme kesilecektir.

SGK Avukatı Kadıköy

SGK avukatı Kadıköy ilçesinde yaşanan sigorta ya da iş hukuku ile alakalı sorunların giderilmesi için önemli merkezlerdendir. Ölüm aylığından başlayarak resen emekliliğe kadar birçok alanda konunun uzmanı olan isimler ile iletişim kurarak hakkınızı savunabilirsiniz. Tüm sigortasının alınma süreci içerisinde çocuklarda soy bağı aranmaktadır.  Özellikle evlenmemiş ya da dul kız çocukların haklarının muhafaza edilmesi için SGK tarafından büyük çaba sarf edilmektedir.

SGK Avukatı Kağıthane

SGK avukatı Kağıthane ilçesinde gerekli olan başvuruları yaparak işveren ile aranızda çıkan anlaşmazlıkların ve sigorta konusunda yapılan suiistimallerin önüne geçebilirsiniz. Kişilerin geçici iş ilişkisi kurması durumunda dahi kendi haklarının farkında olması gerekiyor. Bu alanda hakkın korunması için sözleşme en temel adımlardandır. İş ilişkisinin geçici olması durumunda koyulan zaman sınırlaması 6 ay olarak belirlenmiştir. Bu alanda hem işverenin hem de çalışanların haklarının muhafazasının kilit noktası tarafların haklarının sözleşme ile kesinleştirilmiş olmasıdır.

SGK Avukatı Küçükçekmece

SGK avukatı Küçükçekmece ilçesinde merak edilen hususlardan bir diğeri de ölüm aylığının anne baba için mi yoksa eş için mi öncelikli olduğudur. Bu sorunun yanıtı açık olarak eş lehine şekillenmektedir. Kişilerin eşlerinin ve çocuklarının hayatta olması durumunda anne babanın aylık alması engellenmiştir. Bu konuda önceliğin eşten yana kullanılmasına itirazlar olsa da yürürlüğü değiştiren bir karar henüz alınmamıştır.

SGK Avukatı Sancaktepe

SGK avukatı Sancaktepe kapsamında eşin yüzde kaç aylık alacağı da dikkatle incelenmektedir. Bir eşin em çalışmaması hem de çocuğunun olmaması durumunda %75 oranında maaş almasına imkan sunulmuştur. Eşin çalışması durumunda alınacak olan oran ise %50 olarak belirlenmiştir. Çocukların alacakları oran ise %25 olarak belirlenmiştir. Çocukların iki ebeveyninin de vefat etmesi durumunda alacakları miktar %50 olarak belirleniyor.

SGK Avukatı Sarıyer

SGK avukatı Sarıyer ilçesinde çocukların aldıkları payda ve eşin alacağı ölüm sigortası ile alakalı tüm işlemler sorunsuz şekilde tamamlanıyor. Bu noktada kurumların sunmuş olduğu imkanlar hukuki metinler ile net bir biçimde hazırlanmıştır. SGK avukatı sayesinde siz de sorunsuz bir biçimde haklarınızın korunmasını ve varsa ölen yakınınız üzerinden elde edeceğiniz hakkı muhafaza edebilirsiniz.

SGK Avukatı Silivri

SGK avukatı Silivri üzerinden başvurularınızı tamamlayarak anında hak ihlallerini engelleyebilirsiniz. Bu noktada işveren işçi ilişkisinin sözleşme ile sınırları çizilmiş ve haklar net olarak belirlenmişse sorunsuz bir alt yapı oluşturulmaktadır. SGK avukatı aracılığı ile hakların muhafaza edilmesi sizin için daha sorunsuz bir hal alacaktır! Bu noktada deneyimli avukatlardan yardım almaya özen göstermelisiniz.

SGK Avukatı Sultanbeyli

SGK avukatı Sultanbeyli ilçesinde talep gören bir diğer konu evlenme ödeneğidir. Ölen ebeveynlerin sigortasından faydalanan kişilerin evlenme aşamasında ödenek almasına da izin verilmektedir. Bu evlenme ödeneği için SGK kapsamında gerekli olan başvuruların sorunsuz şekilde yapılması gerekiyor. Evlenme ödeneğinin sadece kız çocuklara özel olduğunun ve bir kereye mahsus sunulduğunun da belirtilmesi gerekir.

SGK Avukatı Sultangazi

SGK avukatı Sultangazi ilçesinde ölüm ödeneğinin ve cenaze masraflarının karşılanması için sunulan maddi olanağı vermeyen kurumlar hakkında da dava açabilmektedir. Bu dava açma süreci ile beraber kişilerin elde edecekleri cenaze masrafı tutarı 594 TL olarak belirlenmiştir. Her sene bu miktarda yükselmeler yaşanabiliyor. Bir güncelleme olduğu zaman konuda yetkili avukatlarımız hakkın korunması için gerekli adımı atacaktır.

SGK Avukatı Şile

SGK avukatı Şile kapsamında kişilerin ölen kişinin sağlık sigortasından yararlanıp yararlanamayacağı da sıklıkla dile getirilmektedir. Bu noktada ölen kişilerin birinci derece yakını olan isimler sağlık sigortasından da istifade etme hakkına sahiptir. Bu alanda bir kısıtlama söz konusu değildir. Eş ve kız çocukların bu konuda da öncelikli olduğunun ayrıca belirtilmesi gerekir.

SGK Avukatı Şişli

SGK avukatı Şişli kapsamında emeklilik ikramiyesinin ölen kişinin mirasçılarına düşüp düşmediği de merak edilmektedir. Kişi emekli ikramiyesini almadan vefat etmiş ise bu alanda yasal mirasçıların emekli ikramiyesini alma hakkı da bulunuyor. Fakat bu olanağın sadece 4-1/c prosedürü kapsamında geçerliliği olduğu da dile getirilmelidir. Gerekli olan başvuruların yapılması durumunda kurumu bu miktarı ödemeye tabi tutabilirsiniz.

SGK Avukatı Tuzla

SGK avukatı Tuzla Anadolu Yakası’nda en sık talep gören ve sanayinin yoğunlaşmış olması sebebi ile ticari ve sınai faaliyetlerin de kesif olduğu alanlardandır. Hem işveren haklarının hem de işçinin tüm haklarının korunması için uygun alt yapı hukuki manada hazırlanmıştır. Bireysel iş ilişkileri ve toplu iş ilişkileri konusunda bir kötüye kullanım ya da hak ihlali meydana geldiği zaman üzerinden süre geçmeden dava dosyası oluşturmak çok daha nitelikli olacaktır.

SGK Avukatı Ümraniye

SGK avukatı Ümraniye ve diğer ilçelerde ödenecek olan avukatlık ücreti sene başlarında değerlendirilmektedir. Bu sene başında belirlenen çizelge üzerinden gerekli olan statüye göre ödeme aşaması kesinleştirilecektir. 2003 senesinde yürürlüğe giren İş Kanunu ile beraber hakkınızın savunulmasını talep ederken aynı zamanda avukat ücreti ödeme alanında da suiistimale sebebiyet vermemelisiniz.

SGK Avukatı Üsküdar

SGK avukatı Üsküdar ilçesinde erişime açık hukuki başvuru alanlarındandır. Bu noktada yaşanan sorunların giderilmesi için anında başvurunuzu yaparak sigortan doğan hakların korunması adına gerekli olan adımları atabilirsiniz. bireysel başvurudan ziyade bu alanda bir temsilci bularak işlem gerçekleştirmenin daha nitelikli olduğu ve süreci hızlandırdığı düşünülmektedir.

SGK Avukatı Zeytinburnu

SGK avukatı Zeytinburnu ilçesi kapsamında çalışanların en sık başvurdukları hukuki birimlerdendir. Kişisel hakların korunması konusunda bir ihlal yaşandığını fark ettiğiniz anda direkt olarak iletişim kurmalısınız. Alanında uzman yetkililerimiz bu noktada iş verenin suiistimal ettiği hakların korunması ve maddi manevi zararın giderilmesi konusunda fırsat sunmaktadır.

SGK davalarına Bakan avukatlar
Sağlık Sigortası davalarına bakan avukat iş ve ticaret kanunu alanında da yetkilidir.
SGK Avukatları telefonları
Mehmet Helvacı Hukuk Bürosu numarası 0 533 351 98 54 ile SGK davalarınız için bilgi alabilirsiniz.
SGK avukatları ücreti
SGK avukat ücreti 2021 yılında yeni düzenlemeyle yeniden listelenmiştir.
SGK konusunda uzman Avukat Ankara
SGK konusunda uzman olan avukatlar, iş, ticaret ve meslek odalarına dair bilgi sahibi olanlardır.

İlginizi Çekebilir;

https://mehmetalihelvaci.av.tr/is-kazasi-sonucunda-acilabilecek-dava-turleri.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/trafik-kazasi-avukati-istanbul-trafik-kazasi-avukati.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/is-kazasina-ugradiginizda-acabileceginiz-tazminat-davalari-nelerdir.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/is-kazasinda-ne-yapilmali.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/atasehir-fetih-mahallesi-isci-avukati.html

“SGK Avukatı | İstanbul SGK Avukatı” üzerine 5 yorum

 1. Merhaba
  Geçmiş dönem sgk girişi yapılmamış.
  Ödenmeyen sigorta var emekliliğime
  Bu tür davalara bakıyor musunuz.

  Yanıtla

Yorum yapın

Hemen Ara