0 533 351 98 54
Sosyal Medya Hesaplarımız

Avcılar İş Kazası Avukatı

İş kazası, işçinin işverenle bağlantısı bulunan bir durum nedeniyle onun gözetiminde ya da sorumluluğunda olduğu bir zamanda geçirdiği kaza olarak nitelendirilmektedir. Avcılar iş kazası avukatı iş hukukunda birbiri ile iç içe geçmiş ya da ilgisi olan birçok alanda geniş kapsamlı bilgiye ve tecrübeye sahip olmalıdır. İş kazası davaları süreçte birçok unsurun, etkenin bulunması nedeniyle uzun sürebilmektedir.

Avcılar İş Hukuku Avukatı

İş hukuku en karmaşık hukuk dalları arasında bulunmaktadır. İş kazalarında ve sonrasında birçok faktör davalar için değerlendirmeye alınmaktadır. Avcılar iş hukuku avukatı özellikle davaları en isabetli biçimde yürütebilmesi için şu alanlarda uzmanlaşmış ve tecrübe edinmiş olması gerekmektedir:

 • İşçi ve işveren hakları
 • İşçilerin sağlık hakları
 • İş kazası sonrasında duruma dair hazırlanacak olan heyet raporu
 • Vücut genel sağlığı
 • Aktüer hesaplama yapma
 • İş kanunları
 • Sigorta işlemleri
 • İş kazası sonrasında yapılacaklar
 • Tazminat süreci

Bir iş hukuku avukatı, belirttiğimiz alanlarda vurgulandığı gibi hakim değilse işçiler adına sorunlar yaşanabilmektedir. İş kazaları çok sayıda etkenin değerlendirildiği, kusurların en doğru biçimde saptanmasını gerektiren kaza türleridir. Bu nedenle birinde bile yeterli bilgi ve tecrübeye sahip olmamak diğer alanları da etkileyebilir ve sonuçta müvekkillerin dezavantajına bir durum hatta sonuç ile karşılaşmak mümkündür.

Tüm bu alanlarda yıllarca tecrübe kazanmış, iş kazalarında kendilerini ispatlamış olan hukuk bürosu avukatlarımız iş kazalarında istediğiniz sonuçlara ulaşabilirler. Bu noktada uzman avukatlar ile ilerlemek süreyi kısaltmak adına da önem taşır çünkü iş kazası davaları karmaşıklaştıkça uzamaktadır. Prosedürleri iyi bilen, süreçleri tanıyan ve iş hukukuna hakim olan avukatlar müvekkillerine büyük katkı sağlarlar.

Avcılar İşçi Avukatı

İşçiler, geçirdikleri kazalar sonucunda birçok hasar ile karşılaşabilmektedirler ve ne yazık ki süreç ölümle de sonlanabilmektedir. Bu durumda işçi ve işçi yakınlarının haklarının isabetli, doğru ve iyi biçimde savunulması onların lehlerinde daha iyi sonuçların alınmasını sağlar.

İş kazaları genellikle 3 türlüdür. Bunlar; meslek hastalıkları, trafik kazası ya da inşaat vb. sektör kazalarıdır. Özellikle inşaat ve madencilik sektöründe çok sık iş kazaları görülmektedir. Bu kazalardaki yaralanmaların işveren ile bir bağlantısının olması ve işçinin işverenin menfaatleri uğruna çalıştığı bir iş nedeniyle zarar görmesi dava sürecinde göz önüne alınacaktır.

İş hukukundaki kanunlara bakıldığında genelinin bu tip kazalarda işçiyi koruduğu görülmektedir. Süreçlere hakim bir iş kazası avukatı, kazanın tespitinden sonrasında yapılacak işlemlere, sigorta işlerinden hastanede olanlara kadar birçok etkeni müvekkilinin lehine olacak biçimde değerlendirir.

İşçilerin kusur oranı veya işverenin kusur oranı en çok etkili olacak durumlar arasındadır. İşveren kusuru ne kadar fazlaysa işçinin veya yakınlarının talep ettiklerini alma şansı o kadar yükselecektir.

Avcılar İş Kazası Tazminatı

İş kazalarında hem işçi hem yakınları maddi/manevi tazminat alabilirler. Bu tazminat miktarının belirlenmesinde işveren kusuru büyük etkendir. Bir işçi kaza sonrasında ölür veya yaralanırsa yakınları da bu durumdan hem maddi hem manevi olarak etkilenebilirler.

İşçi kazadan ötürü çalışamaz hale gelebilir ve bu onun maddi durumuna yansır. Destekten yoksun kalma tazminatı açılabilir. Kalıcı sakatlık, meslekte kazanma gücünü kaybetme, hastane ve özel bakım ücretleri için de tazminat talep etmek mümkündür.

İşçi ise çalışamayacağı bir hale gelirse ilerideki elde edemeyeceği ücretlerini de işverenden isteyebilir. İşgücü kaybının yarattığı ücret kayıpları da talep edilebilmektedir. Ayrıca manevi olarak çekilen acı ve ıstırap için de manevi tazminat davası açılabilmektedir.

Tüm bu iş kazası dava sürecinin en iyi biçimde yönetilmesi için Avcılar hukuk büromuzdaki avukatlarımızdan danışmanlık ve dava hizmetleri alabilirsiniz.

Avcılar’da Hizmet Verdiğimiz Mahalleler
 1. Ambarlı Mahallesi İş Kazası Avukatı
 2. Cihangir Mahallesi İş Kazası Avukatı
 3. Denizköşkler Mahallesi İş Kazası Avukatı
 4. Firuzköy Mahallesi İş Kazası Avukatı
 5. Gümüşpala Mahallesi İş Kazası Avukatı
 6. Merkez Mahallesi İş Kazası Avukatı
 7. Mustafa Kemalpaşa Mahallesi İş Kazası Avukatı
 8. Tahtakale Mahallesi İş Kazası Avukatı
 9. Üniversite Mahallesi İş Kazası Avukatı
 10. Yeşilkent Mahallesi İş Kazası Avukatı
Call Now Button