Kurna Mahallesi Kira Hukuku Avukatı

Pendik ilçesi içerisinde bulunan konutlar ile akalı olarak avukat ve uzman desteği olmadan kira sözleşmesi uygulaması gerçekleştirmemelisiniz. Kira hukukunda meydana gelen değişimleri de takip etmek hem uzmanların öncülüğünde hem de bireysel olarak sözleşmeyi gerçekleştirecek olan tarafların sorumluluğu altında bulunmaktadır. Kurna mahallesi kira hukuku avukatı arasından seçim yaparken konu hakkında daha öncesinden bir tecrübeye sahip olup olmadığına oldukça dikkat ederek işlem gerçekleştirmelisiniz.

Yabancı Para Birimi ile Gerçekleştirilen Sözleşmeler

Kurna mahallesi kira hukuku avukatı ihtiyacının hissedildiği alanların başında da yabancı para birimi ile döviz kuru üzerinden gerçekleştirilen kira kontratları gelmektedir. Yabancı para birimi ile alakalı olarak dikkate alınması gereken alt başlıklardan bazıları şu biçimde sıralanmaktadır;

  • Yabancı para birimi ile yapılan kira kontratlarında 5 sene içerisinde kura bağlı bir artışın gerçekleştirilemeyecektir.
  • Artırılmak bir tarafa, kurun oldukça yüksek bir hale gelmesi durumunda kiracının kirayı ödeme gücü sorunsalı ortaya çıkarsa dava açma ve bunun düşürülmesini talep etme gibi bir hakkı bile bulunmaktadır.
  • Konu hakkında dikkat edilmesi gereken bir diğer nokta da emsal dairelerin kira bedellerinin kıyasa tabi tutulmasıdır.

Avukat ve Eksper Öncülüğünde Kira Sözleşmesi Hazırlanması

Kurna mahallesi kira hukuku avukatı öncülüğünde veya konunun herhangi bir alanda eksperi vasıtası ile kira sözleşmelerinin yapılması her zaman çok daha tavsiye edilen taraflardandır. Büyükşehirlerde bulunan konutların kiralanması ve satılması konusunda bireysel olarak hareket edilmesinden ziyade bu tür uzman tavsiyelerinin alınması kişiler için çok daha mantıklı olacaktır. İstanbul gibi metropol bir şehir söz konusu olduğu zaman çok daha dikkatli davranmanız önerilmektedir. Kira sözleşmesinin hazırlanması ile ilgili olarak dikkate alınması gereken noktalardan bazıları şu biçimde sıralanmaktadır;

  • Kiraya verilecek olan taşınmaz malın hangi tapu müdürlüğüne bağlı olduğunun belirtilmesi gerekmektedir.
  • Kiralanan alanın cinsinin yazılması lazımdır. Apartman dairesi mi ya da farklı bir daire türü mü olduğu kontrol edilmelidir.
  • Kiralayan ve ev sahibinin TC kimlik numarasının kontrat dahilinde bulunması lazımdır.
  • Kiralayan kişinin adresi ve kiracının mevcut adresi de kontrat dahilinde kesinlikle belirtilmelidir.

İlginizi Çekebilir;

https://mehmetalihelvaci.av.tr/kurna-mahallesi-isci-avukati.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/avcilar-is-kazasi-avukati.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/kurna-mahallesi-avukat.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/kurna-mahallesi-is-kazasi-avukati.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/kurna-mahallesi-olumlu-trafik-kazasi-avukati.html

“Kurna Mahallesi Kira Hukuku Avukatı” üzerine bir yorum

Yorum yapın

Hemen Ara