Kurna Mahallesi İş Kazası Avukatı

İşverenler ile işçi arasında belirli bir iletişimin kurulması çok önemlidir. İletişim sınırları ise iş hukuku ile belirlenmiştir. Genel olarak işverenlerin işçilerin can güvenliğini sağlama zorunluluğu bulunmaktadır. Eğer ki bu durum ihlal ediliyorsa ve sonucunda iş kazası oluşuyorsa işverenin işçiye tazminat ödemesi gerekmektedir. İlk olarak Pendik çevresinde iş kazalarının sıklıkla yaşanıyor olması kaliteli bir avukat arayışı içerisine girilmesine neden oluyor. Öncelikle Kurna Mahallesi iş kazası avukatı sayesinde dava açtığını zaman başarı elde etmeniz çok yüksek bir oranda olacaktır.

İş Kazalarında Hukuk

İş kazası geçiren bir işçinin 2 adet dava açma hakkı vardı. Bunların birisi maddi tazminat davasıdır. Diğeri ise manevi tazminat davası olarak karşınıza çıkacaktır. Maddi tazminat davasını açmak için bedensel bir hasar oluşması gerekir. Özellikle çalışamaz raporu alırsanız bu tazminatın daha yüksek meblağ da karşınıza çıkacağını görebilirsiniz. Bunun yanında manevi tazminat davası açmak için ruhani bir bozukluk söz konusu olmalıdır. Kaza sonrasında psikolojinizin bozulduğunu iddia ediyorsanız o zaman manevi tazminat davası açılabilir. İşçiler kaza sırasında ölürse ailelerinin de bu davaları açma hakkı vardır. İş kazası sonucunda dava açmak için Kurna Mahallesi iş kazası avukatı sizlere destek olacaktır.

İş Kazalarının Artışı

İş kazası yasasının olması kaza geçiren işçilerin haklarını aramasında büyük bir etkendir. Öncelikle iş sağlığı ve güvenliği sisteminin kurulmuş olması ama denetimlerini zayıf olması ne yazık ki iş kazalarının daha sık yaşamasına neden olabiliyor. Bedensel ya da ruhen zarar görmüş işçilerin maddi ya da manevi tazminat davası ile kayıplarını karşılaması da yine en önemli konulardan biridir. Öncelikle iş yerinde ya da işyerinin dışarısında bir yerde kaza geçiren işçilerin tazminat alma hakkı vardır. Özellikle dışarıda iş yapılıyorsa ya da işverenin özel bir isteği üzerine işçi iş yerinden dışarı çıkıyorsa ve orada kaza geçiriyorsa yine tazminat alma hakkına sahip olacaktır. İstanbul çevresinde genel olarak insanlar işyerinin dışarısında çalışmaktadır. Bu nedenle de iş kazalarında bu durumda dahil olmaktadır. Kurna Mahallesi iş kazası avukatı ile birlikte çalışırsanız tazminatların daha başarılı olacağını görebiliyorsunuz.

İlginizi Çekebilir;

https://mehmetalihelvaci.av.tr/kurna-mahallesi-isci-avukati.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/uskudar-isci-avukati.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/kurna-mahallesi-isci-avukati.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/velibaba-mahallesi-is-kazasi-avukati.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/ahmet-yesevi-mahallesi-is-kazasi-avukati.html

“Kurna Mahallesi İş Kazası Avukatı” üzerine 4 yorum

Yorum yapın

Hemen Ara