Ahmet Yesevi Mahallesi İş Kazası Avukatı

İşveren ile işçi arasında belirli bir bağ bulunur. Özellikle de işçilerin can güvenliği işveren tarafından sağlanmak durumundadır. Pendik çevresinde iş kazası ile ilgili bilgilendirme yapan ya da kişilere yol gösteren birimlerin olduğunu görebiliyorsunuz. İş sağlığı ve iş güvenliği konusunda hassas davranılmıyorsa işçilerin dava açma ve haklarını savunma hakkı her zaman vardır. Hem maddi hem de manevi dava açmak için Ahmet Yesevi Mahallesi iş kazası avukatı ile bir arada çalışmak lehinize bir durum olacaktır. Öncelikle maddi davalarında özellikle işçinin iş göremez olması ya da cismine zarar verilmesi karşılığında iki tür karşınıza çıkıyor. Burada iş göremezlik tazminatı alınabiliyor. Aynı zamanda destekten yoksun kalan işçiler de bedensel ve ruhsal zarara uğrama durumunda da yine maddi tazminat davası açılabiliyor.

İş Kazalarında İş Hukuku Durumu

Eğer ki bir iş kazasında işçinin hayatı sonlandıysa o zaman hak yakınlarına geçecektir. Burada hak sahipleri dava açabilir ve haklarını savunabilir. Zaman aşımı da söz konusudur. 10 yıl içerisinde belirli bir zaman aşımı olacağını unutmamalısınız. İşin bir de manevi tazminat davası tarafı vardır. Zarara uğrayan işçi için ya da hayatını kaybeden işçi yakınları için manevi bir dava açılabiliyor. Burada yardım tazminatının da verilmesi çok önemlidir. Yaşanan bir kaza sonucunda işyerine ya da işverene dava açılması söz konusudur. Bu davalarda ise Ahmet Yesevi Mahallesi iş kazası avukatı sizlere yardımcı olabilecektir. Danışmanlık alarak hareket etmek, daha net şekilde hizmet alabilmeniz adına çok önemli bir konudur.

İş Kazalarının Artışı

Son dönemlerde Türkiye üzerindeki iş kazalarının sıklıkla arttığını görebiliyorsunuz. Bunun nedeni ise tam olarak iş güvenliği tedbirlerinin alınmamasıdır. Bununla da ilgili kanunlar ve yaptırımlar olduğunu unutmamalısınız. Öncelikle iş kazası İstanbul ya da başka her yerde sadece işyeri içerisinde olmak durumunda değildir. İşçi eğer ki bir işi yapması için bir başka yere gönderiliyorsa bu sırada oluşan kazalar da yine iş kazası olarak kabul edilmektedir. Yani işçinin iş saatleri sırasında işverenin yaptırmış olduğu herhangi bir içerisinde başına gelebilecek her durumdan işveren sorumludur. Ahmet Yesevi Mahallesi iş kazası avukatı da bu konuda sizleri bilgilendirebilecektir.

İlginizi Çekebilir;

https://mehmetalihelvaci.av.tr/ahmet-yesevi-mahallesi-isci-avukati.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/ahmet-yesevi-mahallesi-bosanma-avukati.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/ahmet-yesevi-mahallesi-kira-hukuku-avukati.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/ahmet-yesevi-mahallesi-olumlu-trafik-kazasi-avukati.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/ahmet-yesevi-mahallesi-avukat.html

“Ahmet Yesevi Mahallesi İş Kazası Avukatı” üzerine 4 yorum

Yorum yapın

Hemen Ara