Ahmet Yesevi Mahallesi Ölümlü Trafik Kazası Avukatı

Her yıl Türkiye içerisinde binlerce trafik kazası gerçekleşiyor ve malesef bunların birçoğu da ölümle sonuçlanıyor. Bu kadar çok trafik kazası olduğu için trafik kazası avukatlarının sayısı da son derece fazla diyebiliriz. Ahmet Yesevi mahallesi ölümlü trafik kazası avukatı olarak size yardımcı olacak ve kazanızı yönetecek birçok avukat bulabilirsiniz. Bu kazalar hem maddi hem de manevi sonuçlar doğurduğu için sizin tüm haklarınızı alabilmeniz için çeşitli çalışmalar yürütecek olan avukatlar bilmediğiniz ve aslında kanun tarafından özellikle bu kazalar için yazılan yasaları size sunacaktır. Pendik içerisinde bulacağınız bir çok avukatla davanız doğru ilerleyecek ve doğru sonuçlanacaktır.

Ölümlü Trafik Kazasında Tazminat Edilebilecek Zararlar Nelerdir?

Ölümlü trafik kazaları için açılabilecek tazminat davalarını üçe ayırabilir ve üç başlık etrafında değerlendirebiliriz. Öncelikle cenaze giderleri için açılabilecek bir tazminat davası olduğunu söyleyebiliriz. Ölümden sonra ortaya çıkan cenaze masraflarını gidermek için talep edilebilecek bir davadır. Cenaze masraflarını ölenin mirasçıları, ailesi, kazaya neden olan kişi ya da başka kurumlar isteyebilir. Ahmet Yesevi mahallesi ölümlü trafik kazası avukatı olarak avukatınızın size yönlendirebileceği diğer tazminat davası da ölümün hemen gerçekleşmemesi durumunda açılabilecek tedavi giderleri tazminatıdır. Kazaya uğrayan kişi hastanede tedavi görmüşse bununla ilgili tedavi masraflarını karşılamak, zarara uğrayan kişi için kullanılan tüm giderleri karşılamak için bu dava açılabilir. Son olarak da destekten yoksun kalma tazminatını ölen kişinin yakınları ondan yoksun kaldığı gerekçesiyle açabilir. Bu kişi birinci derece ailesi ya da akrabalık bağı olmayan kimseler olabilir.

Trafik Kazalarında Manevi Tazminat Nedir?

Az önce yukarıda saydığımız tazminatların hepsi maddi tazminat içerisine girer. Ancak bir de manevi tazminat davası açma hakkınız vardır. Ahmet Yesevi mahallesi ölümlü trafik kazası avukatı size manevi varlığınızı tehlikeye sokacak durumlardan ötürü bu davayı açabileceğinizi söyleyecektir. İstanbul içerisinde çalıştığınız deneyimli trafik kazası avukatları maddi tazminatın yanı sıra manevi tazminatı da önemsemekte ve gereken kanunları müvekkiline açıkça bildirerek davayı en iyi şekilde yönetmek ve sonuçlandırmak istemektedir diyebiliriz.

İlginizi Çekebilir;

https://mehmetalihelvaci.av.tr/ahmet-yesevi-mahallesi-kira-hukuku-avukati.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/ahmet-yesevi-mahallesi-is-kazasi-avukati.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/ahmet-yesevi-mahallesi-bosanma-avukati.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/ahmet-yesevi-mahallesi-isci-avukati.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/ahmet-yesevi-mahallesi-avukat.html

Yorum yapın

Hemen Ara