0 533 351 98 54
Sosyal Medya Hesaplarımız

Cinayete Teşebbüs Eden Eşten Boşanma

Eşlerden birinin diğerine karşı olan tavrı hayata kast edecek veya darba davar durumların ortaya çıktığını gösteriyorsa, herhangi bir olumlu sonuç alınması mümkün olmayacaktır. Cinayete teşebbüsten yargılanacak olan eş aynı zamanda boşanma Tavası açarsanız, mağdur olduğunuz için eşiniz bazı yaptırımlara tabii tutulabilir ve doğrudan tazminat – nafaka ödemek zorunda bırakılabilir. Geliri ve gideri hesaplanan eş daha sonra velayeti alan eşe çocuk dolayısıyla da ödeme yapmak durumunda kalacaktır. Yaralama, cinayete teşebbüs, zina, evi terk etme, insan haklarına aykırı tutum nedeniyle boşanma davalarında Mehmet Ali Helvacı’dan yardım alabilirsiniz.

Eşim Beni Öldürmeye Çalışıyor Nasıl Boşanırım?

Öncelikle evliliğiniz süresinde yaşamış olduğunuz problemleri atlamamanız büyük bir önem teşkil ediyor. Buna ek olarak cinayete teşebbüs ettiği süreçte çoğu eşin aynı zamanda şiddet gösterdiği görülüyor. Mutlaka en yakın kolluk birimine gerekli olan başvuru yapılmalı ve darp raporu alınmak üzere sağlık kuruluşuna başvurulması için girişimde bulunulmalıdır. Eğer bu işlem gerçekleştirilmezse, boşanma sürecinde darpla veya hayata kastla ilgi gerekli olan kanıtı sağlamanız son derece zor olacaktır. Kolluk birimlerine intikal edilmesinin ardından avukatla görüşülebilir ve darp raporu alındıktan, evliliğin durumuyla ilgili bilgi verildikten sonra doğrudan boşanma işlemleri başlatılabilir.

Yaralama – Öldürme Girişiminde Bulunmanın Cezası

Cinayete teşebbüste zaten davanın anlaşmalı davalardaki gibi hızlı bir şekilde sonuçlandırılması için Mehmet Ali Helvacı ile görüşebilirsiniz. Davanın en hızlı şekilde boşanmayla sonuç bulması ve evliliğin bitirilmesi gerekiyor. Aynı zamanda kanuna göre hayata kast, şiddet vb. gerekçeler sunduğunuz için mahkeme sonucuna göre ceza kanunu doğrultusunda mahkeme hareket edebilecektir. Evlilik birliğine dair değerlerin temelden sarsılmasına ek olarak insan haklarına aykırı girişimlerde bulunma durumu da göz önünde bulundurulacak ve dava buna göre şekillendirilecektir.

Şiddetli Geçimsizlikte Mal Paylaşımı

Mal paylaşımı veya çocuğun velayetinin alınmasıyla ilgili süreçte daha avantajlı olan taraf, mağduriyet yaşayan taraftır. Tüm malların maliyetini suçlu olan eş ödemiş olsa dahi, hak dağıtımıyla ilgili süreçte tazminat ve nafaka gibi başvurular da göz önünde bulundurularak başvuruda bulunulabiliyor.

Call Now Button