0 533 351 98 54
Sosyal Medya Hesaplarımız

Akıl Hastası Eşten Boşanmak Mümkün Mü?

Eşinizle evliliğinizde büyük bir sorununuz bulunuyorsa ve bu nedenle artık boşanma noktasına geldiyseniz yapmanız gereken en önemli işlem başarılı bir avukat bulmaktır. Mehmet Ali Helvacı sayesinde dava sürecinde başarılı sonuçlar elde edebilir, şiddetli geçimsizlikten aldatmaya kadar pek çok farklı durumla ilgili olarak özel boşanma davaları açabilirsiniz. Günümüzde doğrudan akıl hastası olduğuyla ilgili rapor verilen bir eşten boşanmak yeni mevzuatlara göre mümkün. Özellikle akıl hastası eşin her türlü girişimde bulunabileceği ve şiddet göstermeden, hayata kasta kadar pek çok farklı durumda evliliklerde istenmeyen olaylar yaşanmıştır.

Eşim Akıl Hastası Boşanabilir Miyim?

Akıl hastası eş ile ilgili problemlerinizi, hayatınızın tehlikede olduğu durumları öne sürerek boşanma hakkına sahip olabilirsiniz. Anlaşmalı boşanma kadar olmasa da, hızlı bir boşanma süreciyle karşılaşabilirsiniz. Başarılı bir avukat bulmanız ve davada lehinize olabilecek durumları öne sürmesini sağlayabilirsiniz. Şiddetten aldatmaya, tehditten ilişkide aile birliğinin sarsılmasına kadar her türlü durumda haklı bulunma olasılığınız bulunuyor. Sadece mutlu olmadığınızı öne sürerek boşanmanız son derece zor olacağı için, evliliğinizin son döneminde yaşadığınız problemlerle ilgili kanıtlar toplayarak her türlü girişimde bulunabilirsiniz.

Şiddet Görüyorum Ne Yapabilirim?

Tazminat çoğu zaman bu gibi durumlarda akıl hastası oldan eşten talep edilebilecek bir imkan olarak görülmüyor. Anlaşmalı boşanma da pek mümkün olmadığı için, eğer çekişmeli bir dava ortaya çıkıyorsa doğrudan süreç değerlendirilerek boşanma talebiniz karşılanmaya çalışılıyor. Şiddet görülmesi veya hayata kast gibi durumlarda günümüzde akıl hastaları için ayrı bir kanun geçerli oluyor. Evlilikte akıl hastalığı durumu olmayabilir fakat sonradan gerçekleşmiş olabilir. Eğer sonradan gerçekleştiyse zaten ilişki birliğiniz belirli bir süre sonra temelden sarsılmaya başlayabilir. Doğrudan Mehmet Ali Helvacı ile görüşebilir ve davayla ilgili olarak gerekli adımları atarak mahkemeye gidebilirsiniz.

Çocuklarımı Alabilir Miyim?

Eğer eşinizin akıl hastası olduğu ve şiddet eğilimi olduğu onaylanmışsa çocuğunuzu alma ihtimaliniz son derece yüksek olacaktır. Eşinizin gelir ve gider durumunun, velayeti alan kişinin manevi ve toplumsal konumuna kıyasla daha az önemli olduğu nadir durumlardan bir tanesi de bu süreçtir. Çocuğun velayetini almak için avukat aracılığıyla süreci kendi lehinize yönetebilirsiniz.

Call Now Button