Aldatmaya Bağlı Boşanma Davalarının Gelişimleri ve Süreçleri

Eşlerin birbirine sadakat yükümlülükleri ülkemizde geçerli olan kanun maddelerinde de önemli bir yere sahiptir. Bu yüzden eşler evlendiklerinden sonra, evlilik birliğini sarsan eylemlerde bulunmaları, güven zedelenmesi ya da bunun önüne geçecek olan davranışlarının bulunmaması gerekiyor. Bu yüzden aldatma eylemi, eşin sadakatinin bittiğinin ve bunun ihlalinin gerçekleşmesi halidir.

Bu yüzden de kanun bazında doğrudan evlilik birliğinin ihlalinin gerçekleşmesi, boşanma sebebi olarak görülmesini sağlar. Bu durumda da aldatılan eş, aldatan kişiden kusursuz olması nedeni ile çeşitli talepleri alabilir. Eğer iyi bir dava sürecini ilerletmek ve hakkınızı kanun bazında almak istiyorsanız, 2006 yılından beridir hizmet veren Helvacı Hukuk Büromuza gelerek, profesyonel boşanma davalarına yönelik geri hizmeti bizden alabilirsiniz.

Aldatmalı Boşanma Davalarında Avukata Neden İhtiyaç Duyayım?

Maltepe Avukat talepleri, davaların hangi aşamada gitmesi gerektiğinden, süreci ve karşı tarafın gelişmelerine karşı doğru çıkarımlar üzerinde hareket etmesini sağlar. Bu nedenle geçmiş tecrübelerimiz ve diğer dava örnekleri de baz alınarak gelişmiş bir avukatlık hizmeti vermekteyiz.

Maltepe boşanma avukatı için sağladığımız hizmetler, boşanma halinin birçok versiyonunu ele alırken, aldatma nedeniyle gelişen boşanmaları da kendi kategorisi barındırır. Bunun içinde iyi ve doğru süreçlerin ele alınması, davaların iyi neticelenmesi adına önemlidir.

Bizim görevimiz ise müvekkil adına mahkemeler üzerinde doğru bir rotayı çizerek sonuç alabilmedir. Ayrıca oluşabilecek sıkıntılı hallerin engellenmesini ve haklı durumda iken sizin haksız durumuna düşmemeniz adına da gereken hassasiyeti her açıdan gösterdiğimize emin olabilirsiniz.

Aldatmalı Boşanma Davalarında Dava Konuları

Aldatılan eşin, aldatan eşten bir takım şeyleri isteme hakkı kanunlar nezdinde bulunur. Bunun içinde gerekli adımların en iyi şekilde neticelendirilmesi, istenilen geri bildirimin alınması noktasında önemli bir yer tutacaktır. Yapılması gereken en net eylemler arasında;

  • Nafaka talepleri,
  • Çocukların velayetleri,
  • Tazminat davaları,
  • Mal paylaşımları konusu

Davalarda çözüm aranması gereken konuların temellerini oluşturur.  Buralarda işleme tabii olan bir dizi konular ön plana çıkmaktadır. Bunun içinde aile konutunun kimde olacağı, ortam mallar varsa bunların genel halinin neler olacağı, temel hususların başında yer alır. Aynı zamanda aldatmanın doğrudan ispat edilebildiği durumlar, davanın aldatılan eşe tarafında güçlü bir karar alınmasını da mahkeme üzerinde sağlar.

Bu yüzden davanın en iyi şekilde sonuçlanabilmesi, ispatın gerçekleşmesine de dayalıdır. Burada önemli olan sizler adına sunulacak olan rehberdir. Eğer iyi bir kazanım ile davanın ilerlemesini istiyorsanız ve kaybetme durumlarınızı düşük tutmak istiyorsanız, avukat tercihinizi iyi belirlemelisiniz.

Sizin için bunu Maltepe avukat hizmeti ile sağlayarak, gelişebilecek birçok konunun hangi açılardan ele alınması gerektiğine odaklanıyoruz. Özelikle de davanın iyi bir şekilde sonuçlanmasındaki tüm gerekenleri ve altı çizili bölümleri, müvekkillerimiz adına güçlü bir hassasiyetle sürdürmekteyiz.

Aldatmalı Boşanma Davalar ve Süreçleri

Aldatmaya bağlı gelişen süreçler illa ki kesin kanıtlar ve ispatları barındırmayabilir. Burada geçerli olabilen şüpheler ve buna dayalı olarak sunulan delillerde, mahkeme açılabilmesini de sağlar.

Ayrıca eğer eşinizi affetme durumu varsa bilinmelidir ki bir daha bu sebep ile boşanma davası açılamayacaktır. Bu yüzden mutlaka aldatılan kişinin gerekli kapsamı iyi düşünmesi ve buna göre hareket etmesinde büyük bir yarar vardır.

Davalar genel manada, malların paylaşımlarından, çocukların velayet konuları, nafakalar ya da diğer etkenlerin çözüme kavuşturulmasından dolayı uzun sürebilmektedir. Öncelikle bu süreçlerinde dava üzerinde tamamlanması yine profesyonel avukatlık hizmetlerini gerektirecektir. Çünkü alınacak önlemler olduğu kadar, dava sırasında birden bire sürpriz gelişmelere de hazırlıklı olmak gerekiyor.

Evli kadın Kocasını aldatırsa cezası nedir
Evli olan kadın kocasını aldattığı takdirde boşanma davası açılabilir. Karşı taraf herhangi bir kusur durumu içermiyorsa evli olan kadın nafaka talep ettiği takdirde de böyle bir durumun olması mümkün olmaz.
Boşanmada aldatma delilleri
Boşanma davası aldatma sebebiyle açılmış ise hakim karşısında bu durum belirli delillerle ortaya çıkarılabilir. Mesajlar, tanık beyanı, fotoğraf, video ve ses kayıtları gibi etmenler boşanmada aldatma delilleri olarak görülür.
Aldatan eş ne kadar tazminat öder
Boşanma davalarında aldatan eşten nafaka talebinde bulunulabilir. Kişinin ne kadar tazminat ödeyeceği gelir durumuna göre farklılık gözettiği gibi karşı tarafın istediğini nafaka doğrultusunda da şekillenir.

İlginizi Çekebilir;

https://mehmetalihelvaci.av.tr/akil-hastasi-esten-bosanmak-mumkun-mu.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/aldatan-es-nafaka-alabilir-mi.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/aldatiliyorum-avukat.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/gocbeyli-mahallesi-bosanma-avukati.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/anlasmali-bosanma-davasi-surecleri.html

Yorum yapın

Hemen Ara