İş Kazalarında Avukat Gerekir Mi?

İş kazalarında avukattan yardım almakla ilgili bazı tereddütleri bulunan mağdurların eğer karşı taraf, kendileri aleyhine önemli bir söylemde bulunduğunda karşılık veremezlerse davada başarılı olma ihtimalleri düşük olacaktır. bundan dolayı iş kazalarında da, kanun doğrultusunda hareket edilmesi gereken ve insan haklarına aykırı davranışlarda bulunulan süreçlerde mutlaka avukata ihtiyaç duyacaklardır. Ancak bu sayede iş kazalarında işçilerin veya hayatını kaybeden işçilerin yada işçi yakınlarının açmış oldukları dava doğrultusunda bazı özel girişimlerde bulunulabiliyor.

İş Kazalarında Manevi Tazminat

Maddi ve manevi tazminatlar açılabilen özel iş kazalarında kusur eğer işverene aitse, doğrudan ölümle karşılaşılması halinde de yaralanmalı kazalarda da mahkemenin verdiği karara göre tazminat ödemek durumunda kalacaktır. İş hayatında yaşadığı problemler nedeniyle kişisel hayatında eksiklikler, fiziksel ve zihinsel sorunlarla karşılaşmaya başlayan bireyler başarılı bir avukattan yardım alabileceklerdir. Son derece büyük problemlerin ortaya çıktığı bilinen iş kazalarıyla ilgili süreç doğrultusunda hareket edebilir, Mehmet Ali Helvacı sayesinde hem maddi hem de manevi davaları nasıl açabileceğinizle ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.

İş Kazalarında Hangi Avukata Başvurulmalı?

Başvurduğunuz avukat özellikle davada aleyhinize son derece önemli söylemlerde bulunuyorsa büyük bir öneme sahiptir. İş kazalarında avukata ihtiyaç duyulabileceği gibi, aynı zamanda ölümlü kazalarda ve yaralanmalı kazalarda ortaya çıkabilecek durumlara göre hareket edilmesi gerekecektir. İşçinin yaşamış olduğu görme bozuklukları, duyma bozuklukları, uzuv kayıpları gibi hasarlar iş kazalarından kaynaklanıyorsa bununla ilgili özel bir girişimde bulunabilirsiniz. Hangi avukata başvurmanız gerektiğiyle ilgili bilgileri İstanbul’da bulunan hukuk bürolarını ziyaret ederek bulabileceksiniz. İş kazalarında özellikle avukatlar arasında Mehmet Ali Helvacı size ölümlü veya yaralanmalı kazalarla ilgili açmak istediğiniz davalarda yardımcı olacaktır.

Bedensel Zarar Halinde Hangi Davalar Açılabilir?

Kaza avukatlarının iş yerlerinin genel yapısını, çalışan işçilerin sağlık durumuyla ilgili kontrollerin yapılıp yapılmadığını, sağlığı olumsuz yönde etkileyebilecek bir faktörün bulunul bulunmadığını incelemesi gerekiyor. ancak bu sayede bireylerin yaşamları boyunca doğrudan etkilenebilecekleri meslek hastalıkları, iş kazaları sonucu oluşan hasarlarla ilgili net bilgi sahibi olunması mümkün olabiliyor. İş kazaları avukatı sayesinde doğrudan özel girişimlerde bulunulabilir ve yeni çalışma faaliyetleri bedensel veya zihinsel zararlar nedeniyle etkileniyorsa bu durum ortaya çıkarılabilir. Bedensel zararlarda tazminat süresi boyunca hem dikkatli bir şekilde sürecin başarılı biçimde belirlenebilmesi gerekiyor. Hem de Türk Borçlar Kanunu doğrultusunda yürütülen faaliyetler sayesinde bazı bilgilerin ortaya çıkarılabilmesi mümkün oluyor. Ölen kişinin ardından tedavi giderleri, cenaze giderleri gibi masraflar için de tazminata eklenmek üzere dava açılabileceği gibi, yoksunluk sürecinde ortaya çıkan problemlerin minimuma indirilmesi için bazı adımlar atılabiliyor. Davalarda önemli olan unsurlar kimin daha fazla kusurlu olduğunun bulunması, işverenin sorumluluklarını yerine getirip getirmediğinin öğrenilmesi gerekiyor. Sonrasında ise avukatınız sizin için tüm süreci takip edebilecektir.

İs Kazası Avukat Ücretleri
Avukatlar iş kazası konulu davalarında kişilerden alacakları tutarı davaların asıl değerine ve türüne göre belirlemektedir. Davanın değerine ve türüne göre değişim gösteren bu miktarlar en az %15 en fazla %25 olarak avukatların kendisi tarafından belirlenebilmektedir.
Hastanede İs Kazası Raporu
İş kazası geçiren kişilerin bunu rapor haline getirmesi elzem bir konudur. Bunun sebebi bu raporların durumun bir kanıtı niteliğini taşımasından kaynaklanmaktadır. Bu sebeple kişilerin kazaların raporlarını almaları gerekir.
İs Kazası Şikayet Dilekçesi
Şikâyet dilekçesi yazmak isteyen kişilerin bu durumu işinin ehli avukatlara bırakması kişilerin yararına olacaktır. Mehmet Ali Helvacı bu konuda müvekkillerine en doğru şekilde yardım edebilen bir avukattır. Ulaşmak isteyen kişilerin 0533 351 98 54 numaralı hattı aramaları yeterlidir.

İlginizi Çekebilir;

https://mehmetalihelvaci.av.tr/altintepe-mahallesi-is-kazasi-avukati.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/emirli-mahallesi-olumlu-trafik-kazasi-avukati.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/is-kazalarinda-manevi-tazminat-davalari.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/is-kazalarinda-iscinin-ve-yakinlarinin-acacaklari-davalar.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/olumlu-is-kazasi.html

Yorum yapın

Hemen Ara