0 533 351 98 54
Sosyal Medya Hesaplarımız

Kötü Muameleye Maruz Kalıyorum Boşanabilir Miyim?

Boşanma sürecinde istenen sonuçların alınabilmesi için gerekli olan kanıtlara sahip olmanız, avukatınızın sizden istediği belgeleri temin etmeniz ve iddianızı destekleyecek kanıtlar belirlemeniz gerekiyor. Kötü muameleye uygun bir biçimde bir boşanma gerekçesi öne sürüldüğü taktirde, aile mahkemeleri boşanılmasıyla ilgili süreçte mağdur olan tarafın yanında olacaktır. sonrasında ise tazminat veya nafaka gibi talepleriniz bulunuyorsa, bu taleplerinizle ilgili şartları başarılı bir şekilde karşılayabiliyorsanız, eşinizin maddi durumuna göre nafaka alabileceksiniz. Darp, insan haklarına aykırı suçlar nedeniyle tazminat davası da açılabilir ve doğrudan yüklü miktar elde edebilirsiniz.

Şiddet Görüyorum Nasıl Boşanırım?

Şiddet gören ve artık evli kalmak istemediğini belirten bir eş için herhangi bir şekilde mahkemenin evliliğin devam etmesine dair karar vermesi gibi bir durum söz konusu değildir. Bu süreçte öncelikle darp raporunun temin edilmesi, ardından başarılı avukata başvurularak, eşten kaynaklanan darp raporu alındığı belirtilmelidir. Mehmet Ali Helvacı hukuk bürosu sayesinde direkt olarak özel çalışmalarını gerçekleştirerek doğrudan yeni mevzuata uygun bir şekilde hızlıca boşanmanızı sağlayabilecektir.

Anlaşmalı Boşanma Nedir?

Anlaşmalı boşanma davalarında bireyler avukatların öne süreceği ve ilişkinin bitmesinin ardından eşlerin ikisinin birden talep edilebileceği her türlü şeyi değerlendirmeye tabii tutarlar. Mal paylaşımı da dahil olmak üzere tüm durumlarda eşler hem fikir oluyor ve velayetin alımıyla ilgili süreç dahil olmak üzere tüm faaliyetlerin gerçekleşmesini sağlayabiliyorlarsa özel olarak dava şekillendirilebiliyor. Kötü muameleye maruz kalan bireyler direkt olarak eğer darp ediliyorlarsa, ellerini kuvvetlendirmek için darp raporu almalıdırlar. Bu sayede darpla ilgili süreç tam olarak davanın lehinize işlemesi açısından önem teşkil edecektir.

Çekişmeli davalarda ortaya çıkan bu sürece kıyasla doğrudan özel girişimlerde bulunulabilecektir. Anlaşmalı boşanmada ise eşler birbirlerine karşı saldırgan tutum sergilemeden tamamen her konuda anlaşarak hızlı bir şekilde boşanmak istedikleri için, boşanma davası ile ilgili olarak mahkeme tarafından özel bir çaba sarf edilmesine gerek kalmayacaktır. Anlaşmalı boşanmalarla ilgili olarak çalışmaların sürdürülmesi halinde ise çocuğun velayeti, isteyene ve diğer eşin de kabul ettiği kişiye verilebilecektir.

Eşim Boşanmak İstemiyor Nasıl Boşanırım?

Eğer boşanma davası açan kişi sizseniz, süreci de tamamen sizin yönetmek için girişimde bulunmanız gerekiyor. Mehmet Ali Helvacı ile görüşebilir, neden boşanmak istediğinizi, ne kadar süredir evli olduğunuzu, mal paylaşımı ve çocuk bulunuyorsa velayetiyle ilgili görüşlerinizi bildirebilirsiniz. Sonrasında ise sizin lehinize olabilecek her türlü kanıt toplanmaya çalışılacak ve bu sayede boşanma sürecinde gerekli olan adımların atılması mümkün olacaktır. Eşinizin boşanmak istememesi, siz boşanma davasını açmanız ve davayı geri çekmemeniz halinde herhangi bir anlam ifade etmeyecektir. Özellikle sağlan kanıtlara sahip olmanız ve doğrudan kendi lehinize olabilecek söylemlerde bulunmanız, çelişkili olan davalarda da özel faaliyetleri gerçekleştirmenizi sağlayabilecektir.

Call Now Button