0 533 351 98 54
Sosyal Medya Hesaplarımız

Esentepe Mahallesi Boşanma Avukatı

Türkiye’de yeni evli çiftlerin boşanmak istemesi halinde istedikleri sonuçları alamadığı bilindiği gibi, istenen sonuçların alınabilmesi için mutlaka avukatlardan yardım istenmelidir. Davayı Esentepe Mahallesi Boşanma Avukatı ile açabilir ve evliliğinizin bitirilmesiyle ilgili yardım talep edebilirsiniz. Şiddet görülmesi halinde karakola, aldatma gibi durumlarla karşılaşılması halinde ise doğrudan avukata gidilerek boşanma davası açılabilecektir.

3 Aydır Evliyim Anlaşmalı Boşanabilir Miyim?

Uzun süredir evli olmayan bireylerin herhangi bir şekilde anlaşmalı olarak boşanmasına izin verilmediği gibi, boşanmalarda anlaşmalı davalarla ilgili girişimler sadece 1 yıl ve üzerinde evliliklerde ortaya çıkabiliyor. Esentepe Mahallesi boşanma avukatı aracılığıyla içerisinde bulunduğunuz duruma bağlı olarak dava açılmasını talep edebilir ve belirli durumlar doğrultusunda elde edebilirsiniz. Anlaşmalı boşanma durumu ortaya çıkamayacağı için, boşanabilmek için doğrudan evlilik birliğinin bozulması, yüz kızartıcı suçların işlenmesi, aldatma gibi belli başlı nedenlerin ortaya çıkabilmesi gerekiyor. Kartal genelinde açılabilecek davalarda yeni çiftler ancak bu şekilde ayrılabilir ve haklarını paylaşabilirler. Boşanma sebeplerinden bazıları şunlardır;

  • Fiili olarak ayrı yaşama
  • Akıl hastalığı
  • Terk etme durumu
  • Yüz kızartıcı suçlar işlenmesi
  • Eşe kötü muamele
  • Hayata kast etme
  • Aldatma

Şiddet Görüyorum Nasıl Boşanırım?

Eğer taraflardan birisi eşinden şiddet görüyorsa, isterse bir haftalık evli olsunlar yine de boşanma davası açma hakkı ortaya çıkacaktır. Genellikle anlaşmalı bir boşanma süreci olarak gösterilmeyen şiddet durumlarında doğrudan Esentepe Mahallesi boşanma avukatı ile süreç değerlendirilebiliyor. Son dönemde herhangi bir sorun yaşanması halinde, şiddet gören eşe öze koruma için imkanlar tanınmaya başlanmıştır.

Boşanılmak istenmesi halinde hemen karakola gidilmeli ve darp raporu alındıktan sonra avukata gidilmelidir. Bu zaman diliminden sonra hızlı bir şekilde boşanmayla ilgili özel adımlar atılabilecek, eşya paylaşımından çocuk bulunuyorsa onun velayetine kadar süreçte genellikle şiddet gören taraf haklı bulunacaktır. Tarafların birbirlerine karşı olan suçlamaları doğrultusunda bazı özel adımlar atılarak avukatlar da kendi müvekkillerinin lehine olacak şekilde özel girişimlerde bulunabilecektir. İstanbul genelinde faaliyetlerini sürdüren avukatlarla süreci kontrol altında tutabilir, gereken bilgileri vererek davanın lehine sonuçlanmasını bekleyebilirsiniz.

Call Now Button