0 533 351 98 54
Sosyal Medya Hesaplarımız

Ataşehir Yenişehir Mahallesi Boşanma Avukatı

Evlilik birliğini sonlandırmak isteyen çiftler boşanma davası açarak bu isteklerini gerçekleştirebilmektedir. Boşanma kararının verilebilmesi için haklı gerekçeler olmalıdır. Örneğin bu haklı gerekçelerden bir tanesi zinadır. Eşlerden birinin diğerini aldatması bir boşanma sebebi olarak görülmektedir. Bir diğer haklı gerekçe ise hayata kasttır.

Bu tür boşanma davaları aile mahkemelerinde görülmektedir ve sunulan sebeplere göre boşanma gerçekleşmektedir. Anlaşmalı olarak açılan davalar kısa sürede sonuçlanabilmektedir. Ancak çekişmeli davalarda karar verilmesi gereken birçok konu olmasından kaynaklı daha uzun sürede sonlanabilmektedir. Bu davaların ortalama maliyet 500-750 TL arasındadır.

Ayrılık Davası

Mahkemede verilen ayrılık kararı evliliği sona erdiren bir karar değildir. Boşanma gerekçesine göre hakim tarafların barışma ihtimalinin olduğunu düşündüğü durumlarda ayrılık kararı verebilmektedir. Bu kararın ardından eşlere boşanmayı bir daha düşünmeleri ve barışmaları için süre tanınır. Bu süre içinde eşler ortak hayatlarını yeniden kurabilmektedir. Barışma için verilen süre ise 1 yıl ile 3 yıl arasında olabilmektedir.

Bu süre bittiği zaman ayrılık durumu kendiliğinden sona ermektedir. Bu zaman zarfında taraflar ortak yaşamlarını yeniden kuramamışlarsa eşlerden her biri boşanma davası açabilmektedir.

Boşanma davalarında Ataşehir ilçesinde bulunan Yenişehir Mahallesi boşanma avukatı önem taşımaktadır. Dava açmak isteyen ancak sürecin nasıl işlediğine dair fikri olmayan kişiler Avukat Mehmet Ali Helvacı ile iletişime geçebilir ve kendisine vekalet vererek davayı açabilmektedir.

Call Now Button