Ataşehir Yenişehir Mahallesi Boşanma Avukatı

Evlilik birliğini sonlandırmak isteyen çiftler boşanma davası açarak bu isteklerini gerçekleştirebilmektedir. Boşanma kararının verilebilmesi için haklı gerekçeler olmalıdır. Örneğin bu haklı gerekçelerden bir tanesi zinadır. Eşlerden birinin diğerini aldatması bir boşanma sebebi olarak görülmektedir. Bir diğer haklı gerekçe ise hayata kasttır.

Bu tür boşanma davaları aile mahkemelerinde görülmektedir ve sunulan sebeplere göre boşanma gerçekleşmektedir. Anlaşmalı olarak açılan davalar kısa sürede sonuçlanabilmektedir. Ancak çekişmeli davalarda karar verilmesi gereken birçok konu olmasından kaynaklı daha uzun sürede sonlanabilmektedir. Bu davaların ortalama maliyet 500-750 TL arasındadır.

Ayrılık Davası

Mahkemede verilen ayrılık kararı evliliği sona erdiren bir karar değildir. Boşanma gerekçesine göre hakim tarafların barışma ihtimalinin olduğunu düşündüğü durumlarda ayrılık kararı verebilmektedir. Bu kararın ardından eşlere boşanmayı bir daha düşünmeleri ve barışmaları için süre tanınır. Bu süre içinde eşler ortak hayatlarını yeniden kurabilmektedir. Barışma için verilen süre ise 1 yıl ile 3 yıl arasında olabilmektedir.

Bu süre bittiği zaman ayrılık durumu kendiliğinden sona ermektedir. Bu zaman zarfında taraflar ortak yaşamlarını yeniden kuramamışlarsa eşlerden her biri boşanma davası açabilmektedir.

Boşanma davalarında Ataşehir ilçesinde bulunan Yenişehir Mahallesi boşanma avukatı önem taşımaktadır. Dava açmak isteyen ancak sürecin nasıl işlediğine dair fikri olmayan kişiler Avukat Mehmet Ali Helvacı ile iletişime geçebilir ve kendisine vekalet vererek davayı açabilmektedir.

Ataşehir Avukat
Ataşehir avukat hizmeti için M. Helvacı bürosuyla iletişime geçebilirsiniz. 0533 351 98 54 numarası üzerinden uzman avukat kadrosuyla sizlerle iletişim kuracak, hukuk danışmanlığı hizmeti verecektir.
Ataşehir boşanma Avukatı
Aile hukuku ve medeni hukuku alanında uzmanlaşmış Helvacı hukuk bürosu avukatları, çekişmeli ve anlaşmalı boşanma davası için müvekkillerini detaylı bir şekilde bilgilendirecektir. 0533 351 98 54 numarasıyla iletişime geçerek bilgi alabilirsiniz.
Ataşehir Ceza Avukatı
Ceza hukuku alanında hizmet vermekte olan M. Helvacı hukuk bürosu, online alandan ve telefon numarasından iletişim kurarak detayları öğrenebileceğiniz uzman avukatlarla çalışmaktadır. 0533 351 98 54 irtibat kurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir;

Ataşehir Yenişehir Mahallesi Avukat

Yenişehir Mahallesi Ölümlü Trafik Kazası Avukatı

Yenişehir Mahallesi Boşanma Avukatı

Fiili Ayrılık Nedeniyle Boşanma

Yenişehir Mahallesi İşçi Avukatı

“Ataşehir Yenişehir Mahallesi Boşanma Avukatı” üzerine bir yorum

Yorum yapın

Hemen Ara