0 533 351 98 54
Sosyal Medya Hesaplarımız

Ataşehir Mevlana Mahallesi Boşanma Avukatı

Boşanma davası evlilik birliğini yasalar karşısında sonlandırmak için açılması gereken dava türüdür. Boşanma davaları Türk Medeni Kanunu’nun 4721 sayılı kanuna göre düzenlenmiştir. Bu kanun hangi nedenler ile boşanma davasının açılabileceğini söylemektedir. Belirlenen bu nedenler olmaz ise dava reddedilmektedir.

Boşanma Dava Süresi

Boşanma davası açılabilmesi için avukat gerekliliği bulunmamaktadır. Ancak boşanma davaları büyük problemler doğurabilmektedir. Bunun için de Mevlana Mahallesi boşanma avukatı çok önemlidir. Mahkemenin vereceği kararın kendi lehlerine sonuçlanmasını isteyen kişilerin avukata başvurması tavsiye edilmektedir.

Anlaşmalı davalar 1 hafta ile 3 ay arasında sonuçlanabilmektedir. Daha karmaşık olan çekişmeli boşanma davaları ise 8 ay ile 1 yıl arasında sonuca kavuşturulabilmektedir. Ancak davanın ne kadar problemli olduğuna göre bu süre daha da uzayabilmektedir.

Davayı Açan Taraf Daha Avantajlı Mıdır?

Boşanma davalarında kimin davayı açtığından ziyade davayı açan kişinin sunduğu kanıtlar önemlidir. Diğer taraf ise karşı dava açabilmektedir. Bunlardan dolayı kimin davayı açtığının çok önemi bulunmamaktadır. Boşanma davalarının en önemli unsuru kimin daha güçlü kanıtlar sunduğudur.

Davada nafaka, çocukların velayeti gibi konularda avantaj sağlamak isteyen kişiler avukat aracılığı ile davaları açmalıdır. Boşanma davaları hakkında detaylı bilgi edinmek isteyen kişiler Ataşehir ilçesindeki Avukat Mehmet Ali Helvacı ile görüşebilmektedir. Avukata verecekleri vekalet ile davanın kendi lehlerine sonuçlanması için avantaj elde edeceklerdir.

Call Now Button