0 533 351 98 54
Sosyal Medya Hesaplarımız

Ataşehir Kayışdağı Mahallesi Boşanma Avukatı

Medeni Türk Kanunu gereğince evlilik birliğinin sona erdirilebilmesi için boşanma davası açılması gerekmektedir. Boşanma kararının verilebilmesi için yasada belirlenen haklı nedenlerin olması şarttır. Boşanma davalarının reddedilmesinin önüne geçilebilmesi için Kayışdağı Mahallesi boşanma avukatı devreye girmektedir. Sürecin istenildiği gibi gidebilmesi için Ataşehir boşanma avukatının varlığı çok önemlidir.

Boşanma Davaları Çeşitleri

Açılabilecek boşanma davaları anlaşmalı ve çekişmeli olmak üzere ikiye ayrılmaktadır. Anlaşmalı boşanma, her iki tarafın da birbirleri ile anlaşmış ve doğacak hukuki sorumlulukların onayladığı davalardır.

Çekişmeli boşanma davalarında ise taraflardan birisinin boşanmayı istemediği davalardır. Boşanmak istemeyen bu kişiler boşanmanın gerçekleşmemesi için sağlam delilleri mahkemeye sunmalıdır. Bunun yanı sıra mal paylaşımının yapılamadığı boşanmalarda da çekişmeli boşanma davası açılmaktadır.

Boşanma Davalarında Avukatın Önemi

Boşanma davalarında avukat tutma zorunluluğu bulunmamaktadır. Ancak bu davalar sanıldığı kadar kolay değildir. Karmaşık süreçleri barındırabilen boşanma davaları için avukat tutma önemlidir. Kişilerin davanın kendileri lehlerine sonuçlanmasını istemeleri halinde avukata başvurmaları gereklidir. Boşanma davalarında sonuçlanması gerekilen konulardan bazıları şunlardır:

  • Nafaka verilip verilmeyeceği,
  • Çocukların velayet paylaşımları,
  • Mal paylaşımının nasıl yapılacağı.

Bu gibi konuların kendi lehlerine sonuçlanmasını isteyen davacıların avukata başvurması çok önemlidir. Boşanma davaları hakkında daha detaylı bilgi edinmeye ihtiyacı olan kişiler Avukat Mehmet Ali Helvacı ile iletişime geçebilir ve verecekleri vekalet ile davalarını açabilmektedir.

Call Now Button