Ataşehir Mimar Sinan Mahallesi Boşanma Avukatı

Türk Kanunları’na göre evlenen kişiler bu evliliği bitirebilmesi için yine kanunlar karşısında boşanmış olması gerekmektedir. Bunun için de boşanma davası açılmalıdır. Evlilik 1 gün bile sürmüş olsa boşanma davası açılabilmektedir. Ancak anlaşmalı dava açabilmek için tarafların en az 1 yıl evli kalmış olmaları gerekmektedir.

Boşanma davalarına aile mahkemeleri bakmaktadır. Hangi aile mahkemesine gidilmesi gerektiğinin de 3 yanıtı bulunmaktadır:

  • Davacı olan tarafın yerleşim yerindeki aile mahkemesi,
  • Davalı olan tarafın ikamet ettiği yerdeki aile mahkemesi,
  • Eşlerin son 6 ay birlikte ikamet ettikleri yerdeki aile mahkemesi.

Boşanma davaları söz konusu olduğunda Mimar Sinan Mahallesi boşanma avukatı çok önemli bir rol oynamaktadır.

Boşanma Davası Süreci

Boşanma davası açabilmek için yapılması gerekilen ilk şey dava dilekçesi hazırlamaktır.  Daha sonra dava açılır ve bu dilekçe tebliğ edilir. Ardından cevap dilekçesi verilmesi gerekmektedir. Dilekçe işlemleri tamamlandıktan sonra ön inceleme duruşması yapılmaktadır. Bu ön duruşmada tanıklar dinlenmekte ve deliller toplanmaktadır. Bu davadan sonra gerekçeli kararın tebliğ edilmesi, gerekli durumlarda ise temyiz mercilerine başvuru işlemleri yapılmaktadır.

Kararın kesinleşmesinin ardından bu karar nüfus müdürlüğüne işletilir ve dava süreci sonlanır. Boşanma davaları kolay gibi görünse de aslında karmaşık konuları barındırmaktadır. Bunun için de yapılması gereken şey Ataşehir avukatı Mehmet Ali Helvacı ile iletişime geçmektir.

İlginizi Çekebilir;

Ataşehir Mimar Sinan Mahallesi İşçi Avukatı

Ataşehir Mimar Sinan Mahallesi Avukat

Boşanma Davalarında Nafaka

Anlaşmalı Boşanma Davası Tek Taraflı Açılır Mı? | Nasıl Açılır?

Anlaşmalı Boşanma Davası Hakkında Yargıtay Kararları

“Ataşehir Mimar Sinan Mahallesi Boşanma Avukatı” üzerine 2 yorum

Yorum yapın

Hemen Ara