Ataşehir Mimar Sinan Mahallesi Avukat

MAİL DESTEĞİ İÇİN:

ONLİNE RANDEVU İÇİN TIKLAYINIZ:

BİLGİ: 1982 Yılında Hatay’da doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini burada tamamladı. 2000 yılında Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesine başladı ve 2005 yılında mezun oldu. 2006 yılında Helvacı Hukuk Bürosunu kurdu ve İstanbul Kartal bölgesinde faaliyete başladı. İstanbul boşanma avukatı olarak yüzlerce davaya bakmıştır..

Ataşehir Mimar Sinan Mahallesi Avukat

Anayasaların ve kanunların oluşmuş olmasının temel amacı insan hak ve hürriyetlerinin belirlenmesi ve muhafaza edilmesidir. Günümüzde ülkemizde de kişilerin hakları anayasa tarafından güvence altına alınmıştır ve hak ihlalleri durumunda kişilerin haklarını geri kazanmak adına mahkemeler aracılığıyla davacı olmaları gerekmektedir.

Ancak bu davaların usulüne uygun bir şekilde açılmış olmaları ve sürecin gerekliliklerinin yerine getirilmeleri oldukça büyük bir önem arz etmektedir. Türk hukuk sistemi, zaman zaman karmaşık bir hal alabilmektedir. Özellikle bu duruma aşina olmayan vatandaşlar için bu süreç zorlayıcı olabilmektedir.

Davacının Avukat Tutma Hakkı

Haklarını talep etmek veya savunmak amacıyla mahkemeye başvuran kişilerin avukat tutma hakları bulunmaktadır. Avukatlar yalnızca davacıyı hakları konusunda bilgilendirmekle kalmazlar, aynı zamanda davanın açılma sürecinin başlangıcından itibaren müvekkillerini teslim ederek müvekkillerinin haklarının kendilerine teslim edilmesi adına çalışırlar.

Kişilerin dava sırasında bir avukatla birlikte çalışıyor olmaları aynı zamanda karmaşıklaşabilen dava sürecinden zarar görmemeleri anlamına gelecektir. Alanında uzman bir avukat dava sürecini yakından takip eder ve davanın gerekliliklerini ustaca yerine getirir. Bu sebeple doğru bir avukatla birlikte çalışıyor olunması davanın kazanılabilmesi adına atılmış önemli bir adımdır. Ataşehir ilçesinde faaliyet göstermekte olan pek çok avukat bulunmaktadır. Mimar Sinan Mahallesi avukat ihtiyacı olan kişiler bu bölge ve çevresinde uzun yıllardır çalışmalarını sürdürmekte olan Mehmet Ali Helvacı’dan rahatlıkla danışmanlık hizmeti alabilirler.

İlginizi Çekebilir;

Ataşehir Mimar Sinan Mahallesi Boşanma Avukatı

Ataşehir Mimar Sinan Mahallesi İşçi Avukatı

Ataşehir Kayışdağı Mahallesi Boşanma Avukatı

Beykoz Boşanma Avukatı

Beykoz Çiftlik Mahallesi Boşanma Avukatı

 

2 Yorum. Yeni Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.
You need to agree with the terms to proceed

Menü
Hemen Ara