Kadıköy Göztepe Mahallesi Boşanma Avukatı

MAİL DESTEĞİ İÇİN:

ONLİNE RANDEVU İÇİN TIKLAYINIZ:

BİLGİ: 1982 Yılında Hatay’da doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini burada tamamladı. 2000 yılında Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesine başladı ve 2005 yılında mezun oldu. 2006 yılında Helvacı Hukuk Bürosunu kurdu ve İstanbul Kartal bölgesinde faaliyete başladı. İstanbul boşanma avukatı olarak yüzlerce davaya bakmıştır..

Kadıköy Göztepe Mahallesi Boşanma Avukatı

Boşanma davaları anlaşmalı boşanma davaları ya da çekişmeli boşanma davaları olarak açılmaktadırlar. Anlaşmalı boşanmalı davalarda tarafların aralarında uzlaşmış olmaları ve nihai kararlarını vermiş olmaları gerekmektedir. Çekişmeli boşanma davaları anlaşmalı boşanma davalarına göre daha farklı süreçlerin takip edilmesini gerekmektedir. Ancak her iki şekilde de sürecin hatasız ve hızlı bir şekilde ilerletilebilmesi adına boşanma avukatlarına ihtiyaç duyulmaktadır.

Çekişmeli Boşanma Davaları

Çekişmeli boşanma davaları tarafların tazminat, nafaka gibi konularda anlaşamadıkları durumlarda ya da taraflardan birinin boşanmak istememesi durumunda açılabilmektedir. Çekişmeli boşanma davalarında davacı olan tarafın bir boşanma sebebi sunmuş ve bu sebebi ispatlayabilir olması gerekmektedir.

Çekişmeli boşanma davasının açılabilmesi için zina, şiddetli geçimsizlik, psikolojik ve fiziksel şiddet, haysiyetsiz yaşama gibi gerekçeler boşanma sebebi olarak gösterilebilmektedir. Ancak mahkeme ihtiyaç duyduğu durumlarda davacının iddiasını ispatlamasını talep edebilir.

Boşanma avukatları tüm bu süreçlerin gerçekleştirilmesi ve yönetilmesinde etkin rol oynamaktadır. Müvekkillerinin çıkarlarını daima koruyan ve müvekkillerinin boşanma süreçlerini yöneten boşanma avukatları müvekkillerinin taleplerini karşılama amacı taşımaktadırlar.

Kadıköy, Göztepe Mahallesi’nde ulaşılabilecek birçok boşanma avukatı bulunmaktadır. Ancak kişinin boşanma davası ve kendisi için doğru avukatı seçmesi oldukça büyük önem taşımaktadır. Göztepe Mahallesi boşanma avukatı olarak uzun yıllardır faaliyetlerini sürdürmekte olan Mehmet Ali Helvacı, alanında uzman, tecrübeli ve güvenilir boşanma avukatlarından biridir. Kişinin boşanma kararı aldıktan hemen sonra uzman bir boşanma avukatıyla görüşmesi şiddetle tavsiye edilmektedir.

İlginizi Çekebilir;

Bağcılar Göztepe Mahallesi İş Kazası Avukatı

Bağcılar Göztepe Mahallesi Anlaşmalı Boşanma

Kadıköy Göztepe Mahallesi Avukat

Kadıköy Göztepe Mahallesi İşçi Avukatı

Beykoz Göztepe Mahallesi İşçi Avukatı

 

4 Yorum. Yeni Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.
You need to agree with the terms to proceed

Menü
Hemen Ara