İçindekiler

Kadıköy Osmanağa Mahallesi Boşanma Avukatı

MAİL DESTEĞİ İÇİN:

ONLİNE RANDEVU İÇİN TIKLAYINIZ:

BİLGİ: 1982 Yılında Hatay’da doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini burada tamamladı. 2000 yılında Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesine başladı ve 2005 yılında mezun oldu. 2006 yılında Helvacı Hukuk Bürosunu kurdu ve İstanbul Kartal bölgesinde faaliyete başladı. İstanbul boşanma avukatı olarak yüzlerce davaya bakmıştır..

Kadıköy Osmanağa Mahallesi Boşanma Avukatı

Evliliğin yasal olarak sona erdirilmesi işleminde boşanma davasından önce ve dava esnasında alanında uzmanlaşmış bir boşanma avukatından hukuki yardım alarak boşanmayı planlamak ve sonuçlandırmak etkili bir sonuç almak için gereklidir.

Boşanma Nedir? Boşanma Davaları Nasıl Açılır?

8.12.2001 tarihinde resmî gazetede yayımlanan 4721 sayılı Türk Medeni Kanunu’nun ikinci bölümünde yer alan 161 ile 167. Maddeler arasında yer alan boşanma sebepleri şöyledir;

  • Zina (eşlerden biri zina ederse),
  • Hayata kast, pek kötü ve onur kırıcı davranış (eşlerden biri diğeri tarafından bu fiillere maruz kalırsa),
  • Suç işleme ve haysiyetsiz hayat sürme (eşlerden biri küçük düşürücü bir suç işler veya haysiyetsiz bir yaşam sürerse),
  • Terk (eşlerden biri terk eder ve haklı bir sebep olmaksızın ortak konuta dönmezse)
  • Akıl hastalığı (eşlerden birinin akıl hastalığından dolayı diğeri için ortak hayat çekilmez hale gelmiş ve hastalığın geçmesi mümkün değilse),
  • Evlilik birliğinin sarsılması (ortak hayatı sürdürmeleri kendilerinden beklenmeyecek derecede temelinden sarsılmış olan evlilik birliğinde).

Yukarıda sayılan sebeplerden birinin gerçekleşmesi halinde boşanma davası açmaya hakkı olan eş boşanma veya ayrılık talep edebilir.

Boşanma davaları anlaşmalı ve çekişmeli şeklinde ikiye ayrılır. Evli kişilerin yetkili mahkemelere dilekçe vermesiyle dava açılır.

Uzman Boşanma Avukatı 

Avukata vekalet verildikten sonra bütün hukuki işlemler avukat tarafından gerçekleştirilir. Boşanma birlikte planlanarak mahkeme için ifade ve savunmalar hazırlanır. Alanında uzman boşanma avukatlarıyla boşanma davalarında lehe sonuç alma imkanı artar.

Kadıköy’de  uzman boşanma avukatı olarak Avukat Mehmet Ali HELVACI hizmet vermektedir.

İlginizi Çekebilir;

Kadıköy Osmanağa Mahallesi Avukat

Kadıköy Osmanağa Mahallesi İşçi Avukatı

Cevizli Mahallesi Boşanma Avukatı

Kadıköy Avukat

Akıl Hastalığı Nedeni İle Boşanma Nasıl Olur?

2 Yorum. Yeni Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.
You need to agree with the terms to proceed

Menü
Hemen Ara