0 533 351 98 54
Sosyal Medya Hesaplarımız

Kadıköy Osmanağa Mahallesi İşçi Avukatı

Günümüzde işçiyle işveren arasındaki pek çok anlaşma sebebiyle tarafların davalık oldukları görülmektedir. Karşılaşılan anlaşmazlıkların çözülmesi için hukuki yollara başvurulması gayet normal bir durumdur. İşçilerin hakları kanunen güvence altına alındığı halde bu hakların işverenler tarafından ihlal edildiği görülebilmektedir.

Bu gibi durumlarda işçilerin dava açmadan önce bir işçi avukatına ihtiyaçları vardır. İşçi avukatları dava sürecinin yönetilmesinde ve zaman cetvellerinin takip edilmesinde olduğu kadar, işçilerin açtıkları davalarda iyi bir şekilde temsil edilmesinde de rol oynamaktadırlar. İş hukuku davaları davanın niteliğine göre farklı prosedürler ya da süreçler içerebilmektedirler. İşçi avukatının görevi bu sürecin takibinde olarak herhangi bir haksız kaybın önüne geçilmesini sağlamak olmalıdır.

İş Hukuku Davalarında Delil Toplanması Durumu

İş kazaları dolayısıyla açılabilen tazminat davalarında bazen mahkeme iddiaların ispatlanmasını talep edebilmektedir. İyi bir işçi avukatının bu noktada oynadığı rol büyüktür. Temsil ettiği müvekkilinin açtığı davayı kazanabilmesi için delil toplanması konusunda işbirliği içinde olunmalı ve davaya etraflıca hazırlanılmalıdır.

Özellikle tazminat davalarında iyi bir işçi avukatının temsil ettiği işçinin hak ettiği tazminatı alması yüksek bir ihtimaldir. Bu sebeple işçilerin iş kazasının gerçekleşmesinin ardından olabilecek en kısa sürede bir işçi avukatıyla irtibata geçmeleri hararetle önerilmektedir. Mehmet Ali Helvacı, Osmanağa Mahallesi işçi avukatı olarak faaliyet göstermekte olan, alanında uzman bir avukattır. Kadıköy, Osmanağa Mahallesi ve çevresinde başvuruda bulunulabilecek değerli işçi avukatlarından biridir.

Call Now Button