0 533 351 98 54
Sosyal Medya Hesaplarımız

Cevizli Mahallesi Boşanma Avukatı

Boşanma davalarında haklı ya da haksız taraf fark etmeksizin son derece yıpratıcı bir süreçten geçilmesi söz konusudur. Bu süreçte eşler yoğun bir duygusallık haline olacakları için olayları ele alırken fevri davranışlar sergileyebilirler. Bu da davanın seyrine etki edebilir. Hal böyle olunca Cevizli mahallesi boşanma avukatı gibi profesyonellerin devreye girmesi kaçınılmaz olur. Çünkü boşanma davaları eğer çekişmeli bir hal almışsa son derece titiz bir yaklaşım gerektirir.

Boşanma davasına konu olacak sebepler medeni kanunda belirtilmiştir. Ancak her birinin kendi içinde detayları vardır. Bunlardan bazıları Maltepe civarındakileri de ilgilendirebilir. Bu yüzden kısaca üzerinden geçmekte fayda vardır.

Akıldan Yoksunluk İddiasıyla Boşanma Davası Açma

Evli çiftlerden her biri karşısındaki kişinin akıl sağlığından yoksun olduğunu iddia ederek dava açabilir. Burada hakim davanın salahiyeti için bu durumun net bir şekilde ispat edilmesini talep eder. Bu ispatta da dikkate alınan husus tam teşekküllü hastanelerden alınacak olan raporlardır. Alınan rapor neticesinde kişinin akıl hastalığının evliliği sürdüremeyecek seviyede olması ve kesinlikle tedavi edilemeyecek olması sonucuna ulaşılırsa, o zaman hakim boşanma gerekçesini haklı bularak davayı nihayete erdirebilir. Ancak bu çok meşakkatli bir süreç olduğundan yine bir avukat desteği almak en mantıklısıdır. Çevrenizdeki Cevizli mahallesi boşanma avukatı size bu konuda destek olabilir.

Suç İşleme Ve Haysiyetsiz Hayat Sürme Sebebi İle Boşanma Davası Açma

Medeni kanunda belirtilen dava unsurlarından bir tanesi de budur. eşlerden bir tanesi diğerinin suç işlediğini veya sürdürdüğü hayatın haysiyetsiz olduğunu iddia ederek boşanma davası açma hakkına sahiptir. Elbette her iddia sahibinden istendiği gibi burada da bir ispat istemi söz konusudur. Cevizli mahallelsi boşanma avukatı ile görüşürseniz size burada hangi yolun izlenmesi gerektiğini ve nelerin kanıt sayılabileceğini söyleyecektir.

Nüfus yoğunluğunun fazla olduğu İstanbul gibi şehirlerde bir çok boşanma sebebi ile karşılaşmak mümkündür. Konusunda uzman bir avukat bu davaları yakında takip edip hangi durumlarda ne gibi kararlar alındığı tespit ederek müvekkillerinin atacakları adımlar konusunda kendilerine ışık tutabilir.

Call Now Button