Cevizli Mahallesi İş Kazası Avukatı

Çalışan bireylerin en fazla ilgilendikleri konuların başında gelir iş hukuku. Kartal şubemizde bulunan büromuzda bu alanda sorun yaşamanız halinde yardım alabileceğiniz uzman avukatlarımız sayesinde sorunsuz bir şekilde haklarınızı aramanız konusunda sizlere yardımcı olmaktayız.

İş Kazası Nedir Davalar Nasıl Açılır?

Çalışan kişilerin özellikle bilmeleri ve ihmal etmemeleri gereken konulardan biridir iş hukuku. Haklarınızı bilmeniz yeri geldiğinde işverene karşı kendinizi savunmanız anlamına gelmektedir. Özellikle iş yerinde başınıza gelen iş kazalarında yapılması gereken durumların ne olduğuna dair bir işlem yapmadan önce yapmanız gereken konunuz uzmanı olan Cevizli Mahallesi iş kazası avukatı uzmanlarımızdan bilgi almaktır.

Bu alanda çok fazla çalışan haklarını kaybetmekte ve başına gelen iş kazası sonrasında hem fiziksel anlamda durumdan olumsuz etkilenmekte hem de çalışmaz hale geldiği için maddi olarak zarar görmektedir. Bu tarz bir mağduriyet yaşamamak adına ne olursa olsun kanun önünde haklarınızı aramanız ve ihmal edilen durumların ortaya çıkarılması konusunda adalete yardımcı olmanız gerekir.

İç güvenliği ve işçi sağlığı konuları son dönemlerde Türkiye’de ağırlık verilen konular olup meydana gelen iş kazaları bu duruma önem verilmesine vesile olmuştur. İş kazası; sigortalı olarak çalışan kişinin iş yerinde olduğu saatlerde olayın meydana geldiği an ya da daha sonra olmak üzere fiziken ya da ruhen olumsuz etkileyecek ya da fiziksel olarak bedensel engelli olmasına neden olacak olayların yaşanmasına verilen addır. Bu tarz bir durumla karşılaşmanız halinde öncelikle o iş yerinde sigortalı çalışan olmanız gerekir. Olayın meydana geldiği anda yanında durumu anlatabilecek şahitlerin olması ve Jandarma raporlarının yer alamsı da son derece önemlidir. Bu durumda önceliğiniz Cevizli Mahallesi iş kazası avukatı olan uzmanlarımıza başvurmaktır. Haklarınızı bilmeniz onları korumanız anlamına gelmektedir. Alacağınız avukatlık hizmetiyle nasıl bir yol izlenmesi gerektiği, davanın açılması, nasıl sonuçlanacağı ve sizin neler yapmanız gerektiği gibi detay konuların hepsiyle ilgili bilgilendirilmektesiniz. Bu tarz durumlarda yapmanız gereken en önemli onu ise korkmamaktır. Pek çok kişi başına iş kazası gelmesi halinde dava açmaktan korkmasından ya da çekinmesinde haklarını aramaktan vazgeçmektedir. Adalet sistemi içinde haklarınızı arayabileceğiniz bir sistem olduğunu hiçbir zaman unutmamanız gerekir.

İş Kazası Davaları Sonuçlanmaları

Cevizli mahallesi iş kazası avukatı olarak bizler 10 yıldır bu alanda hizmet sunuyoruz. Tecrübemizin ve bilgi birikimimiz sayesinde sizlere davaların nasıl seyredeceğine dair tüm detayları aktarmakta, dava incelemelerini ve gerekli dosyaların hazırlanma süreçlerinde titizlikle çalışarak tüm haklarınızı almanız konusuna sizlere yardımcı olmaktayız.

Başınıza gelen iş kazası durumlarında dava açılma sürecinde maddi tazminat davası, manevi tazminat davası, destekten yoksun kalma tazminat davası açılma hakları doğmaktadır. Bu davaların açılmasında belirli şartların yerine gelmiş olması gerekir. Öreğin destekten yoksun kalma tazminat davası açılması için iş kazasına uğrayan kişinin kaza neticesinde ölmesi ve bakmakla yükümlü olduğu kişilerin bu durum karşısında destek alamayacakları durumun ortaya çıkması gerekmektedir. Başınıza gelen iş kazası neticesinde hangi davaların açılabileceği konusunda yardım almak istediğinizde bizlere İstanbul büromuzdan ulaşabilir, neler yapılabileceği konusunda yardım alabilirsiniz. Bizler haklarınızın korunması anlamında tecrübemizle her daim yanınızdayız.

İlginizi Çekebilir;

https://mehmetalihelvaci.av.tr/pendik-kira-hukuku-avukati.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/cevizli-mahallesi-avukat.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/cevizli-mahallesi-bosanma-avukati-2.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/ayri-yasamak-bosanma-sebebi-mi.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/atalar-mahallesi-cevizli-mahallesi-is-kazasi-avukati.html

Yorum yapın

Hemen Ara