Pendik Kira Hukuku Avukatı 

Pendik ilçesinde bulunan hukuk büromuzdan sizlere hukuk alanında her türlü hizmetleri sunmaya devam ediyoruz. Bizler bu alanda 10 yıllık deneyimlerimizde hizmetlerimizi sunarken teknolojinin her türlü imkânlarından da faydalanıyoruz. Pendik kira hukuku avukatı hizmetlerimiz dışında boşanma hukuku, ,cevap hukuku, iş hukuku gibi alanlarda da hizmetler sunmaya devam ediyoruz.

Kira Hukuku Süreçleri

Kira hukuku süreci içinde kira süreçleriyle ilgili her türlü süreçler tarafımızda takip edilmektedir. Uzman kadromuzla bu alanda kira bedellerini arttırmak istediğinizde kira tespit davalarının takibi, kira ödenmemesi halinde kiracıya icra davalarının açılması ya da tahliye işlemlerini başlatılması süreçlerinde, iş yerleri ve mesken kiralama işlemlerinde kira sözleşmelerinin yasla yollarla hazırlanması, kiralanan meskenin ya da iş yerinin sahibinin ihtiyaç olması halinde kiralanan yerin tahliye edilmesine ilişkin davanın açılma süreci ve davanın takip edilmesi gibi hizmetler tarafımızca gerçekleşmektedir.

Kira hukuku denildiğinde ilk akla gelen kira sözleşmeleri olmaktadır. 01 Temmuz 2012 tarihinde değişen kanunlara göre kira sözleşmelerinin hazırlanmaları da değişmiştir. 6098 Türk Borçlar Kanunu yeni kabul edilen ve yürürlüğe giren bir kanun olup bu tarihten baz alınarak sonrasında hazırlanan tüm kira sözleşmeleri bu kanuna uygun şekilde hazırlanmaktadır. Bu tarh öncesinde geçerli olan ve hazırlana kira sözleşmelerinde sorun olması halinde açılan davalarda ise baz alınan kanun 01 Temmuz 2012 tarihinde kaldırılan 6570 sayılı Gayrimenkul Kiraları hakkında kanunu’dur.

Pendik kira hukuku avukatı olarak bizler bu alanda müvekkillerimiz için;

  • Her türlü tahliye davası açılması süreçlerinde dava acıması ve takibi işlemlerinde,
  • İş yeri ya da meskenler için kira tespit davası açılması işlemleri ve takip işlemlerinde,
  • Kiralama hakkına sahip olan kişini ihtiyacı olması halinde kiracıya tahliye davası açma işlemleri ve takip süreçlerinde,
  • Her türlü kira sözleşmelerinin hazırlanması süreçlerinde,
  • Kiracıların ödemeleri gerekli olan kiraları ödememeleri halinde kiralanan yerin sahibinin alacaklı oldukları kiraların tahsili için icra takibi işlemlerinin başlatılması ve takip edilmesi süreçlerinde,
  • Kiracının sorumluluğunda olan kiraların ödenmemesi halinde kiralanan mekanın sahibinin alacaklı oldukları kiraların yerine kiracıyı tahliye etme işlemlerine başlatılması ve sürecin takip edilmesi hizmetlerini sunuyoruz. Bu alanda 10 yılı akın süredir edindiğimiz tecrübelerimiz, teknolojinin tüm imkânlarından faydalanmamız ve davalarından elde ettiğimiz başarılı neticeler sayesinde hizmet kalitemiz her geçen yıl artmaktadır.

Hukuk Alanında Verdiğimiz Tüm Hizmetlerimiz

Pendik kira hukuku avukatı hizmetlerimizin yanı sıra bu alanda tüm hukuk hizmetlerini sunmaktayız. Deneyimli kadromuzla sizlere hukuk alanında tüm haklarınızı koruma yolunda yardımcı oluyoruz.

Sıklıkla takip ettiğimiz davaların başında boşanma davarı gelmektedir. Ülkemizde boşanma dava sayıları her geçen gün artmaktadır. Anlaşmalı boşanma davaları açıldığı gibi çekişmeli boşanma davaları da bünyemiz dahlinde takip edilen davalardır.

İş hukuku kapsamında hem işverenlerin hem de işçilerin haklarının savunulması işlemleri de tarafımızca yapılanmaktadır. Özellikle iş kazaları sonrasında başınıza gelen durumdan dolayı haklarınızı aramak istediğinizde bizlerden destek alabilmektesiniz.

İcra hukuku, trafik kazaları sonrasında mağduriyetlerinizi gidermek adına tüm davaların açılması işlemleriniz bizler tarafından gerçekleşmektedir. Bizlerle ilk olarak telefonla iletişime geçebilmekte yaşadığınız sorunu detaylı aktarabilmketesiniz. Sizden aldığımız bilgiler ışığında dosyanız hazırlanmakta ve sizinle yaptığımız ilk yüz yüze görüşmede yasalar önünde doğan haklarınız, hangi davaların açılabileceği, ne haklarınız olduğu gibi konularla ilgili detaylı bilgi paylaşımı yapılmaktadır.

Kira hukuku kapsamında da bizler 10 yılı aşkın süredir hizmet sunuyoruz. Başta kira sözleşmeleri olmak üzere İstanbul ili içinde yaşadığınız tüm sorunlarınız için hukuki destek alabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir;

https://mehmetalihelvaci.av.tr/pendik-bosanma-avukati.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/kurna-mahallesi-olumlu-trafik-kazasi-avukati.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/pendik-avukat.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/pendik-isci-avukati.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/pendik-is-kazasi-avukati.html

“Pendik Kira Hukuku Avukatı ” üzerine 2 yorum

Yorum yapın

Hemen Ara