0 533 351 98 54
Sosyal Medya Hesaplarımız

Pendik Boşanma Avukatı

Pendik boşanma avukatı konusunda ekiplerimizde bulunan avukatlarımıza güvenebilir ve işlemlerinizi bu şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Pendik bölgesinde sizlere hizmet veren büromuza uğrayabilir ve yüz yüze de konuşabilirsiniz. Dilerseniz sizlere öncelikle bu boşanma davalarının sistemleri hakkında biraz bilgi verelim.

Pendik Boşanma Avukatı Boşanma Davası Açılması

Boşanma davasının açılması için öncelikli olarak eşlerden birinin ikametgahında son 6 ayda birlikte ikamet ettikleri yerin mahkemesinde ya da aile mahkemesinde bu boşanma davasının açılması sağlanır. Eşlerden biri, eğer başka bir şehre gittiyse, buradan da dava açılma şansı bulunmaktadır. Ancak bu tarz davaları açmak için, kişi yabancı uyruklu biriyle evli ve kişinin bulunduğu ülkenin mahkemesinde bu davayı kabul etmiş ise, bu durumda yapılması gereken işlem Türkiye’de davası açılmasıdır.

Yani yurt dışında yapılmış olan bir boşanma işleminden sonra, Türkiye’de de gerekli işlemin yapılması ve tescil edilmesi gerekmektedir. Bu yüzden dolayı, bu işlemleri dikkat etmek ve buna göre hareket etmek gerekir. Bunun yanı sıra, boşanma davası açılacağı sırada eskiden dilekçe ile birlikte birçok farklı belge de istenmektedir. Ancak günümüz şartlarında sadece nüfus cüzdanı ve adres bilgisi yeterli olmaktadır.

Bu arada dilekçede kusurun ne olduğunu bildirmek ve davaya ek olarak maddi veya manevi tazminat davası açılacaksa, bunları bildirmek gerekmektedir. Çünkü davanın görüleceği mahkeme bu işlemlere göre gerekli belgelerin toplamasını sağlayacaktır. Bu arada boşanma davası açılırken, karşı tarafın da adresinin bilinmesi ve dilekçeye bunun da eklenmesi gerekmektedir.

Pendik Boşanma Avukatı Boşanma Davası Dilekçesi Durumu

Pendik boşanma avukatı denildiği zaman, akla gelen ekiplerimizle güvendiğiniz takdirde zaten avukatlarımız sizlere bu konuda daha detaylı bir şekilde bilgi verecek ve işlemlerinizin çok daha rahat bir şekilde gerçekleştirilmesini sağlayacaktır. Bundan dolayı sizlere de sağlıklı bir şekilde geri dönüş alabilecek ve işlemlerinizi çok daha rahat bir şekilde gerçekleştirme şansına sahip olacaksınız. Burada birçok başka hassas noktalar da bulunmaktadır. Bunlar hakkında detaylı bir şekilde sizlere bilgi vermeye çalışacağız.

Böyle işlemleriniz çok daha rahat bir biçimde gerçekleştirme şansına sahip olabilirsiniz. Bir boşanma davasında, avukat ile ilgili olarak gerek var mı soruları daha birçok kez bizlere gelebilmektedir. Aslında anlaşmalı olan davalarda avukata gerek olmadığı düşünülmektedir. Oysa ki bu tarz davalarda da gerçekten de avukata gerek bulunmaktadır. Çünkü belirli protokollerin yapılması ve bu protokoller sonrasında sizlere sunulması gibi bir durum ortaya çıkmaktadır. Bu işlemleri gerçekleştirmek için, sizlerin de elbette ki bazı noktalarda gerekli avukat yardımı almanız gerekmektedir.

Pendik Boşanma Avukatı Gerek Var Mı?

Bunun için sizlerin yapacağı en kolay şekilde bizlerle temas bulmak ve işlemlerinizi bu şekilde gerçekleştirmek olacaktır. Bu arada insanların akıllarına şöyle bir durum bulunmaktadır. Mahkemeye çıktınız, tamam dedi biter mi oysa ki işlem bunlarla bitmemektedir. Gerekli boşanma davasının açılmasından sonra, iki taraf anlaşmış hakim boşandınız demiştir. Ancak bundan sonra mahkemenin kesinleştirilmesi, kararın Temiz’den geçmesi ve nüfus müdürlüğüne de gerekli talimat yazılarının yazılması gerekmektedir.

Pendik Boşanma Avukatı Boşanma Davası Detayları

Yani aslında boşanma davasının sonrasında da bir çok fazla detay bulunmaktadır. Bu yüzden dolayı Pendik boşanma avukatı konusunda bizlerle temas durabilir ve işlemlerinizi bu şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Bu arada çekişmeli bir şekilde yapılan boşanma davalarında mutlaka ki avukata gerekli bulunmaktadır.

Zaten iki tarafın çekişmeli olarak boşanması durumunda, iki taraf da birbirine karşı bazı konularda üstünlük göstermeye çalışacaktır. Bu konularda Pendik boşanma avukatı denildiği zaman, akla gelen ekiplerimiz de temas kurabilir ve işlemlerinizi çok daha rahat bir şekilde gerçekleştirme şansına sahip olabilirsiniz. Sizler de bu işlemleri gerçekleştirirken İstanbul merkezi olarak sizlere hizmet vermekte olan ekiplerimize güvenebilirsiniz.

Call Now Button