Pendik İş Kazası Avukatı

Gerek riskli bir işte çalışan gerek ise normal bir işte çalışan her zaman iş sağlığı ve güvenliği yasalarına uyum sağlamak önemlidir. Tabii ki de buna uyum sağlayacak olan işverenler olacaktır fakat her zaman bu durum sağlanamıyor ve iş kazalarına davetiye çıkarılabiliyor. Pendik iş kazası avukatı iş kazası geçirmiş olan işçilere yardımcı olmak adına hizmet vermektedir. Özellikle iş kazası davalarında zamanaşımı süresi 10 yıldır. Bu süre içerisinde ise hakkınızı arama hakkına sahip olacaksınız. Dolayısıyla işi iyi bilen birinden yardım almak özellikle onun danışmanlığından yararlanmak daha hızlı bir şekilde davanın sonuçlanmasına yardımcı olacaktır. Pendik bünyesinde birbirinden farklı pek çok hukuk bürosu hizmet vermektedir. Bu büroların içerisinde ise sizlere yardımcı olacak deneyimli ve iş hukuku konusunda uzman olan avukatları ulaşmanız da bir hayli kolay olacaktır.

Ne Gibi Davalar Açma Hakkı Vardır?

Bir işçi iş kazası geçiriyorsa burada iki şekilde kendini savunabilmektedir. İlk olarak maddi tazminat davası açılabilir. Bunun yanında manevi tazminat davası açma hakkınızda olacaktır. İlk olarak maddi tazminat davasına ele almak gerekiyorsa buradaki durumlar daha ciddi olan sorunları içermektedir. Örnek vermek gerekirse iş kazası sırasında parmağını kaybeden bir işçi maddi tazminat davası açma hakkına sahiptir. Sadece kalıcı bir hasar oluşması değil o anda bir hasar oluşması ve sonradan geçmesi de yine tazminat davası açmanıza yardımcı olacaktır. Özellikle Pendik iş kazası avukatı sizleri tüm bu konularda bilgilendirecektir. İş kazası yaşanmasının ardından işçilerde psikolojik olarak sorunlar oluşabiliyor. Yine örnek vermek gerekirse parmağı kopan bir işçinin bir daha aynı makineyi kullanmaktan korkması psikolojik bir sorundur. Dolayısıyla maddi tazminat davasının yanında bir de manevi tazminat davası açma hakkınızın olduğunu görebiliyorsunuz. Sonuç olarak bazı kazaları sonucunda işçiler hayatlarını kaybedebiliyor. Eğer ki hayatını kaybeden bir işçi varsa işçinin ailesinin de tazminat davası açma hakkı vardır. Hem ailesinden birini kaybettiği için maddi manevi tazminat davası açma hakkı hem de bu hasardan dolayı maddi tazminat davası açma hakkı bulunacaktır.

İŞ Güvenliği ve İşçi Sağlığı Nasıl Korunur?

Genel olarak iş güvenliği ve işçi sağlığı çok önemli bir kurumdur. Özellikle Türkiye gibi iş sağlığı konusunda riskli bölgeler barındıran yerlerde iş güvenliğine daha çok önem vermek gerekir. İşçilerin ve işverenlerin iletişimleri iş hukuku bünyesinde ayarlanmıştır. Belirli sınırlamalar olduğunu görebilirsiniz. Bu aşamada tabii ki de sorunlar oluşabilir. Fakat bu sorunların minimum düzeyde tutulması da bir hayli önemlidir. İlk olarak iş güvenliği konusunda başarılı olmak istiyorsanız devletin sizlere sunmuş olduğu yasaya tam olarak uygun davranmak durumundasınız. Aksi halde iş kazaları meydana gelebilir ve işçiler bu konuda büyük sıkıntılar yaşayabilir. Pendik iş kazası avukatı sayesinde iş sağlığı ve güvenliği konusunda nasıl bir hamle yapılması gerektiğini öğrenebilir, iş kazaları sıkıntısı yaşandığı zamanda ne gibi adımlar atılması gerektiğini algılayabilirsiniz. Genel olarak insanlar iş güvenliği konusunda etkili bir hizmet alamıyor. Dolayısıyla iş kazalarının meydana gelmesi de sıklıkla karşımıza çıkıyor. Öncelikle hem işveren olarak hem de işçi olarak işi en iyi şekilde yönetmek ve yapmak çok önemlidir. Eğer ki iş kazası söz konusu oluyorsa bu aşamada kaliteli bir avukatla birlikte çalışmak daha verimli hizmet almanıza yardımcı olacaktır. İstanbul bünyesinde iş hukuku konusunda başarılı avukatlar üzerinden maddi ve manevi tazminat davası açtığınızda alacağınız tazminatını çok daha yüksek olacağını unutmamalısınız.

İlginizi Çekebilir;

https://mehmetalihelvaci.av.tr/pendik-avukat.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/pendik-bosanma-avukati.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/pendik-isci-avukati.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/pendik-olumlu-trafik-kazasi-avukati.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/sancaktepe-is-kazasi-avukati.html

“Pendik İş Kazası Avukatı” üzerine bir yorum

Yorum yapın

Hemen Ara