Pendik Ölümlü Trafik Kazası Avukatı

Her yıl trafik kazası sonucu yüzlerce insan can vermekte ve bu ölüm peşinde hem maddi hem de manevi anlamda bazı yükümlülükler doğurmaktadır. Tüm bunlarla ilgilenen Pendik içerisinde bir çok deneyimli avukat bulabilir ve böylesi bir kazadan hakettiğiniz tazminatı alabilirsiniz. Pendik ölümlü trafik kazası avukatı anlamında seçeneğiniz çok olduğu için mutlaka davanızı doğru temsil edecek birini bulabilirsiniz. Trafik kazası sonucu maddi ve manevi zarar kaçınılmazdır. Ülkemizde de çok sık gerçekleşiyor olması bu alanda çalışan avukat sayısını arttırmıştır. Bu avukatlar trafik kazalarındaki hükümlere hakimdir ve bu alanda tecrübeye sahip olduğu için doğru yönlendirmeler yaparak hukuki süreci en doğru şekilde sürdürecektir.

Trafik Kazaları Davasında Avukatın Rolü

En çok alkollü araç kullanımından dolayı trafik kazalarının yapıldığı, araştırmaların açık bir sonucudur. Aracın hakimiyetini tam sağlayamayan şoförler bu nedenle büyük kazalara sebebiyet vermekte ve sonucunda malesef ölümle biten kazalar olmaktadır. Bu nedenle kazalardan sonraki süreç son derece önemlidir. Zarara göre bir tarafın ya da tarafların açtığı davalar tüm zararları karşılayabilecek türde olmalıdır. Bunun için trafik kazası avukatının rolü de büyüktür.

Pendik ölümlü trafik kazası avukatı ile birlikte iş birliği yaptığınız zaman hem maddi hem manevi zararları karşılayabilecek tazminatlar alabilirsiniz. Zarar gören taraf mutlaka avukata isteklerini bildirmelidir. Avukat müvekkilin haklarını korumakla yükümlüdür. Müvekkil menfaatlerini korumakla mükellef olduğu için öncelikle mağdur tarafın istekleri avukat için öncelikli olacak ve davayı bu şekilde yönetmeye çalışacaktır.

Bu kazalar için verilen tazminat miktarı ve cezalar kazanın işleyiş şekline ve neticesine göre farklılık göstereceğinden kesin konuşmak yanlıştır. Yani her kaza kendi içerisinde ayrı bir süreçtir ve alınan sonuçlar birbirinden çok farklı olabilmektedir. Eğer yukarıda belirttiğimiz gibi bu ölümle sonuçlanan bir trafik kazasıysa tazminat miktarı ve verilen cezalar diğer trafik kazalarına göre çok daha farklı olabilecektir. Kaza sonucunda ölmüş olan kişi adına aile bireylerinden biri mutlaka bir iş kazası avukatı ile anlaşıp dava açmalı ve ölen kişinin haklarını korumak adına işlemler yapmalı aynı zamanda mağduriyetini de belirtmelidir.

Ölümlü trafik kazaları ülkemizde sonucu üzücü biten ve malesef sıklıkla görülen kazalardır. Kanunları incelediğiniz zaman yasaların, ölümle sonuçlanan trafik kazaları için mağdur tarafa bazı haklar tanıdığını görürsünüz. Ancak bir çok insan bu haklardan habersiz olduğu için hakettiğini alamamaktadır. İşte bu nedenle bir trafik kazası avukatı ile anlaşmak ve tüm haklardan yararlanmak mantıklı olacaktır. Bu kazalarda nelerin tazminat talebine girebileceği ve nelerin giremeyeceği hakkında avukat size detaylı bilgi verecektir.

Trafik Kazası Tazminatı Nedir?

Trafik kazası tazminatı almak istiyorsanız bunu cenaze giderleri için kullanabilir ya da yoksun kalma tazminatı şeklinde de davayı açabilirsiniz. Eğer ölüm kaza anında olmamışsa bunun için tedavi giderleri için tazminat isteyebilir ve iş gücüne ayrılan vaktin azalmasında dolayı da zarar etmenizin sonucunu tazminat olarak alabilirsiniz.

İstanbul içerisinde bulunan Pendik ölümlü trafik kazası avukatı size açabileceğiniz tazminat davaları hakkında bilgi verecek, kazanızın gerçekleşme durumuna göre gereken yönlendirmeleri yapacaktır. Destekten yoksun kalma tazminatı da hayatını kaybeden kişinin hayatını kaybetmesinden doğan yoksunluğu ifade etmektedir. Destekten yoksun kalma tazminatını da ölen kişinin genelde birinci derece yakınları, yani annesi, babası, kardeşleri ya da çocukları açar. Ancak akrabalık bağı olmasa da ölen kişiden sağlıklı olduğu esnada destek aldığını ispat ederse sonrasında bu tazminat davasını açabilir ve hakettiğini kısa sürede alabilir.

İlginizi Çekebilir;

https://mehmetalihelvaci.av.tr/pendik-bosanma-avukati.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/pendik-avukat.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/pendik-isci-avukati.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/is-kazasina-ugradiginizda-acabileceginiz-tazminat-davalari-nelerdir.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/esenler-mahallesi-olumlu-trafik-kazasi-avukati.html

“Pendik Ölümlü Trafik Kazası Avukatı” üzerine 5 yorum

Yorum yapın

Hemen Ara