0 533 351 98 54
Sosyal Medya Hesaplarımız

Anlaşmalı Boşanma Avukat

Anlaşılarak gerçekleştirilecek olan boşanma işlemiyle birlikte anlaşmalı olarak tüm süreç rahatlıkla değerlendirilebilir. Eğer çiftlerden biri aldattıysa, diğerini mutlu edemediğini veya ihtiyaçlarını karşılayamadığını düşünüyorsa ayrılabilirler. Eğer tazminat ödenmesi gibi durumlar ortaya çıkıyorsa bu sürecin mutlaka eşlerin ikisinin birden durumunun incelenmesinin ardından kararlaştırılması gerekiyor. eğer tazminat verecek olan taraf doğru bir biçimde tüm gelir gider değerlerini belirtirse ve tazminat alacak olan taraf da belirtirse, yoksulluk iştirak nafakası almak mümkün olacaktır. Çoğu zaman eşlerin anlaştığı durumlarda nafaka talep edilmiyor fakat yine de bazı özel durumlarda bu imkan da mevcut. Çiftlerin birbirlerine karşı kin gütmediği ve genellikle medeni oldukları durumlarda anlaşmalı boşanmayla karşılaşılabiliyor ve çoğu zaman birbirlerinden büyük bir talepleri olmuyor.

Avukat Tutmak Gerekir Mi?

Eğer davada iki taraf da birbirinden memnun değilse fakat kavga etmeden rahatlıkla anlaşabilen bir yapıları bulunuyorsa, bu tarz durulmada her türlü durumda olumlu sonuç alınması mümkün olacaktır. Anlaşmalı boşanma nedir? Direkt olarak evdeki eşyalardan çocuğa ve tazminatla ilgili dahi gerekli olan anlaşmaları istendiği gibi sonuçlandırarak mahkemeye gidebilirler. Mahkemenin dava günü belirlemesi halinde ise, davaya herhangi bir avukat gerekmeksizin iki taraf da kendileri gidebileceklerdir.  Avukatla ilgili eğer özel bir tazminat talebiniz bulunuyorsa ve karşı taraf bunu ödemeyi kabul etmişse, daha fazlasını talep edebilmek ve gerekli olan durumu doğru bir şekilde değerlendirmek için avukata başvurmanız gerekebilecektir.

Şiddet Bulunan Vakalarda Anlaşmalı Boşanma

Eğer doğrudan kadına veya erkeğe yönelik eşlerden biri tarafından şiddet uygulanmasına kadar varabilecek bir girişimde bulunuluyorsa, bu tarz davalar anlaşmalı olarak tanımlanmaz. Genellikle şiddet gösteren taraf hatasını kabul etmez ve darp raporu bulunmasına rağmen boşanmamak için özel sebepler öne sürebilir. Anlaşmalı boşanma nedir? Anlaşmalı olması için iki tarafın tüm mal varlığını değerlendirmesi, aralarında paylaşması, çocuğu düşünmesi ve buna uygun bir sonuca varması gerekiyor. Kağıt üzerinde varılacak olan sonuçlar sayesinde anlaşmalı olarak iki tarafın evi de dahil olmak üzere her türlü mülkü paylaşılabilir. Tazminat ödenmesi gereken durumlarda ise tamamen farklı durumlar ortaya çıkabilir ve avukat aracılığıyla gerçekleştirilen işlemlerle boşanma sürecinde olumlu sonuç alınabilir.

Anlaşmalı Boşanmada Çocuğun Velayeti Kime Verilir?

Eğer maddi durumunuz son derece kötüyse ve eşinizin şirketleri bulunuyor, size nazaran çocuğa çok daha rahat bir hayat sunacağı anlaşılabiliyorsa, velayeti karşı tarafa verilebilir. Fakat eğer çocuk daha çok küçükse / büyükse, ihtiyacı olan sizseniz mutlaka davada avantajlı olan taraf siz olacaksınız. Eğer çocuğun velayetiyle ilgili herhangi bir çekişme bulunmuyorsa yani taraflardan biri çocuğu istemiyorsa, diğerine verilecektir. Anlaşmalı boşanma nedir? Çocuğun velayeti anlaşmalı olması halinde diğerine verilebilecek ve direkt olarak analiz edilen özel bakım değerleri gibi durumlar doğrultusunda eşlerden birine belirli aralıklarla görme imkanı tanınabilecektir.

Call Now Button