Şeyhli Mahallesi Boşanma Avukatı

Hayat ile alakalı kararların verilmesi her zaman kolay değildir ve sonrası bu işin en önemli boyutlarından birini oluşturur. Bu nedenle hakkın korunması ve hak arayışları için boşanma konularında iyi bir sürecin takip edilebilmesi gerekir. Bunu gerçekleştirebilecek Pendik ilçesi ve tüm bölgesinde hizmet veren Avukat Mehmet Ali Helvacı hukuk bürosu yer alır. Büronun temel amacı ve çalışma prensibi, boşanma davalarının müvekkilleri adına sonuçlanması için çalışma beceresidir. Bunun içinde tecrübe ile gelen tüm işlevler, boşanmalarda gerekli olan tazminat, velayetler, nafakalara kadar ne varsa, onların doğru şekilde ele alınmasını oluşturur. Şeyhli Mahallesi boşanma avukatı arayanlar için her zaman tecrübeli avukat tercihlerini iyi belirlemelidir.

Boşanma Talepleri ve Elde Edilebilecek Sonuçlar

Mahkemeler genelde bu tarz davalar ile çok ilgilenir ve bu davaları bilen bir avukat, nerede nasıl davranması gerektiğinin de bilincinde olacaktır. Bunun içinde Şeyhli Mahallesi boşanma avukatı olan Avukat Mehmet Ali Helvacı, davalara göre hareket eder ve o davanın konusu ne ise onun üzerinden yola çıkar. Burada tecrübe ve işini bilerek çözüm üretme becerileri ele alınmaktadır. Bir boşanma talep edileceği zaman müvekkil adına;

  • Çocuklar bulunuyorsa, bu çocukların velayetinin sağlanması,
  • Bakım masrafları, nafaka ve tazminatlar,
  • Boşanmadan sonra evin, arabanın ve diğer malların genel paylaşımları,
  • Eğer şiddet durumu varsa, boşanma durumuna kadar koruma istemi,

ve daha fazlası her zaman için ele alınır. Buradaki önemli husus, davaların müvekkil lehine çözülmesi için gereken tüm çabanın Aile Hukuku adı altında gerçekleştirilmesidir. Hukuku temsil eden kanıtlar, boşluklar ve diğer çözümler yine avukat tarafından sağlanabilmelidir.

Boşanma Davalarında Anlaşmalı ve Çekişmeli Boşanmalar

Genelde anlaşmalı boşanmanın olduğu davalar daha iyi neticeler verir ve kısa süreli olur. Her iki tarafta her konuda anlaşmıştır ve dava mahkeme tarafından onaylanarak yasal hale gelir. İstanbul genelde yıl içerisinde binlerce kişinin bu tür davaları ele aldığı görülebilse de her zaman anlaşmalı boşanmalar olmaz. Çekişmeli boşanmalardaki temel stratejiler de önemlidir. Bu yüzden her iki dava türlerinde Şeyhli Mahallesi boşanma avukatı olan Mehmet Ali Helvacı hukuk bürosu ile iletişime geçerek, ihtiyacınızı giderebilirsiniz.

“Şeyhli Mahallesi Boşanma Avukatı” üzerine 2 yorum

Yorum yapın

Hemen Ara