0 533 351 98 54
Sosyal Medya Hesaplarımız

Kadıköy Suadiye Mahallesi Boşanma Avukatı

Boşanma aile hukukunun unsurlarından biridir. Yasal nikah altında olan iki eşten birinin ya da anlaşmalı davalarda her ikisinin aile mahkemesine, bulunmadığı yerde asliye hukuk mahkemesine dilekçeyle başvurarak boşanma davasını başlatmış olur.

Boşanma Davası Çeşitleri

Boşanma davalarının iki türü bulunmaktadır. Anlaşmalı boşanma davası ile çekişmeli boşanma davası. Anlaşmalı boşanma davasında evlilik birliği temelinden sarsılan ve en az bir yıldır evli olan eşlerin birbirleriyle anlaşarak nafaka, velayet, tazminat gibi konularda boşanma protokolü imzalamaları gerekmektedir.

Çekişmeli boşanma davalarında eşlerden biri şiddetli geçimsizlik, hakaret, cana kast, zina, terk vb. gibi boşanma sebebi gerektirecek bir durumla karşılaştığında hiçbir kusur aranmaksızın dava açabilir. Anlaşmalı boşanma davasıyla çekişmeli boşanma davasının farkı birinde karşılıklı anlaşmanın olmasıdır.

Dava işlemlerini gerçekleştirmede bir uzman yardımına başvurulması, boşanma davasının daha kısa sürmesine, sahip olunan hakların daha iyi korunmasına neden olabilir. Hukuki işlemlerde her zaman alanında uzmanlaşmış kişilerle beraber çalışmak daha etkili sonuçlar netice verebilmektedir.

Boşanma Avukatı Nasıl Bulunur

Boşanma gibi özel hukuki konularda çalışmış, deneyimli ve yetenekli bir avukat bulmak her zaman kolay olmamaktadır. Bu noktada İstanbul Kadıköy ilçesinde profesyonel hukuki danışmanlık ve avukatlık hizmetleri veren uzman boşanma avukatları bulunabilir.

Avukat Mehmet Ali HELVACI boşanma avukatlığı alanında yeterli deneyim ve beceriye sahip başarılı bir avukat olarak hizmet vermektedir.

Call Now Button