Beykoz Anadolufeneri Mahallesi Avukat

Günümüzde kişiler arası anlaşmazlıklar çözüme kavuşmadığı zaman yargı yoluna başvurulmaktadır. Bu da davaların açılmasını ve mahkeme tarafından hüküm verilmesini gerektirmektedir. Devletlerin en az istediği şey, bu durumun eşler arasında görülmesi ve ailelerin zarar görmesidir. Ancak bu durumlar da giderek artan sıklıkta gerçekleşmektedir. Çiftler, sağlıklı bir evlilik yürütemedikleri zaman bazen anlaşarak, bazen de tek taraflı boşanma yoluna gitmektedir. Bunun için de mahkemeye dava açılması gerekmektedir. Anlaşmalı boşanma davası, iki tarafın da boşanmak istediği davalardır. Bazen taraflar mal mülk paylaşımına, çocukların velayetine ve nafakaya karar vermiş olarak dava açarlar.

Çekişmeli Boşanma Davaları

Ancak çoğu boşanma davasında işler daha zordur. Taraflardan biri boşanmak istediği halde diğeri istemez ve bunun sonucunda her konuda anlaşmazlık çıkabilir. Bu durumda davanın seyrine etki eden bazı noktalar vardır. Hakim boşanma nedeninin geçerli olup olmadığına, çocukların iyiliği için velayetinin kimde kalması gerektiğine, kadının nafaka alıp almayacağına ve mal paylaşımının nasıl yapılacağına hükmeder.

Boşanma Avukatı

Özellikle çekişmeli boşanma davalarında her iki tarafın da usule uygun ifade edilmesi, iddiaların kanıtlanması ya da kişinin kendini doğru bir dille savunması için boşanma avukatından sıkça yardım istenmektedir. Beykoz ve tüm ilçelerde boşanma avukatı gereksinimi için Mehmet Ali Helvacı’ya başvuru yapabilirsiniz. Anadolufeneri Mahallesi avukat yardımı isteyen tüm sakinlerin güvenle başvurabileceği bir boşanma avukatıdır.

Beykoz Boşanma Avukatı
Boşanma davaları kendi içerisinde farklı başlıklara ayrılır. Ancak burada genel olarak amaç müvekkilin dava sonrasında gerek hukuki, gerekse kişisel kazanımlar elde edebilmesi adına gerçekleşir. Avukat Mehmet Ali Helvacı boşanma davalarınızda süreçle ilgili her konuda yardımcı olur. Beykoz Hukuk Bürosu
Beykoz Hukuk Bürosu
Beykoz’da ikametgah eden vatandaşlar, hukuk büromuzu ziyaret ettiği takdirde avukatlıkla ilgili gerekli danışmanlığı alabilir. Yalnızca ziyaret etmesi değil tercihen gerekli iletişim irtibat kanallarımızla da bize ulaşılır.
Beykoz Avukat
Herhangi bir dava sürecinde Avukat rehberliğine ihtiyaç duyulabilir. Burada icra, ağır ceza ve boşanma avukatı taleplerinize en kısa sürede cevap alabilmek adına gerek mail, gerekse irtibat numaralarımızdan bize ulaşabilirsiniz

İlginizi Çekebilir;

Beykoz Anadolufeneri Mahallesi Boşanma Avukatı

Beykoz Anadolufeneri Mahallesi İşçi Avukatı

Ataşehir Mustafa Kemal Mahallesi Avukat

Ataşehir Esatpaşa Mahallesi İşçi Avukatı

Beykoz Yalıköy Mahallesi İşçi Avukatı

“Beykoz Anadolufeneri Mahallesi Avukat” üzerine 2 yorum

Yorum yapın

Hemen Ara