0 533 351 98 54
Sosyal Medya Hesaplarımız

Beykoz Anadolufeneri Mahallesi Avukat

Günümüzde kişiler arası anlaşmazlıklar çözüme kavuşmadığı zaman yargı yoluna başvurulmaktadır. Bu da davaların açılmasını ve mahkeme tarafından hüküm verilmesini gerektirmektedir. Devletlerin en az istediği şey, bu durumun eşler arasında görülmesi ve ailelerin zarar görmesidir. Ancak bu durumlar da giderek artan sıklıkta gerçekleşmektedir. Çiftler, sağlıklı bir evlilik yürütemedikleri zaman bazen anlaşarak, bazen de tek taraflı boşanma yoluna gitmektedir. Bunun için de mahkemeye dava açılması gerekmektedir. Anlaşmalı boşanma davası, iki tarafın da boşanmak istediği davalardır. Bazen taraflar mal mülk paylaşımına, çocukların velayetine ve nafakaya karar vermiş olarak dava açarlar.

Çekişmeli Boşanma Davaları

Ancak çoğu boşanma davasında işler daha zordur. Taraflardan biri boşanmak istediği halde diğeri istemez ve bunun sonucunda her konuda anlaşmazlık çıkabilir. Bu durumda davanın seyrine etki eden bazı noktalar vardır. Hakim boşanma nedeninin geçerli olup olmadığına, çocukların iyiliği için velayetinin kimde kalması gerektiğine, kadının nafaka alıp almayacağına ve mal paylaşımının nasıl yapılacağına hükmeder.

Boşanma Avukatı

Özellikle çekişmeli boşanma davalarında her iki tarafın da usule uygun ifade edilmesi, iddiaların kanıtlanması ya da kişinin kendini doğru bir dille savunması için boşanma avukatından sıkça yardım istenmektedir. Beykoz ve tüm ilçelerde boşanma avukatı gereksinimi için Mehmet Ali Helvacı’ya başvuru yapabilirsiniz. Anadolufeneri Mahallesi avukat yardımı isteyen tüm sakinlerin güvenle başvurabileceği bir boşanma avukatıdır.

Call Now Button