0 533 351 98 54
Sosyal Medya Hesaplarımız

Beykoz Çamlıbahçe Mahallesi Boşanma Avukatı

Günümüzde boşanmalar önceye göre büyük bir artış göstermiştir. Daha çok çift evliliklerini sonlandırma amacıyla mahkemelere başvurmaya başlamışlardır. Ancak bu durum, sürecin psikolojik ve duygusal açıdan getirdiği zorlukları maalesef değiştirmemiştir. Hukuki anlamda karmaşık ve yakından takip edilmesi gereken bir süreç olabilen boşanma davaları zaman cetvelinin kaçırılması ya da yetersiz deliller sunulması sebebiyle istendiği gibi sonuçlanamayabilmektedir. Hatta bazı durumlarda davanın kaybedilmesine sebep olmaktadırlar.

Boşanma Avukatlarının Boşanma Davalarındaki Görevleri

Bu riskin alınmaması adına boşanma kararı alan kişilerin bir boşanma avukatıyla iletişime geçmeleri sıklıkla önerilmektedir. Boşanma avukatları sürecin doğru ve eksiksiz şekilde işlemesini sağlayabilecekleri gibi aynı zamanda müvekkilinin yükünü de ciddi anlamda azaltacaklardır.

Boşanma avukatları boşanma davalarının açılabilmesi için gerekli bütün dilekçeleri hazırlar, zaman çizelgelerini takip ederler. Çekişmeli boşanma davalarında, davanın açılmadan önce mahkemeye kanıt olarak sunulabilecek delillerin toplanması gerekebilmektedir. Boşanma avukatları bu noktada müvekkillerine yardım edebilmektedirler.

Boşanma avukatları, çekişmeli boşanma davalarında müvekkillerini temsil etme hakkına da sahiptirler. Müvekkillerinin duruşmaya katılmak istemedikleri durumlarda avukatları duruşmalarda müvekkillerini temsil ederler.

Beykoz, Çamlıbahçe Mahallesi boşanma avukatı olarak görev yapan pek çok avukatı barındırmaktadır. Burada önemli olan nokta, alanında uzman, özverili ve tecrübeli bir boşanma avukatıyla çalışılması olmalıdır. Mehmet Ali Helvacı, Çamlıbahçe Mahallesi bölgesinde uzun yıllardır boşanma davaları üzerine çalışmakta olan, alanında uzman boşanma avukatlarından biridir.

Call Now Button