0 533 351 98 54
Sosyal Medya Hesaplarımız

Ataşehir Fetih Mahallesi Boşanma Avukatı

Boşanma davaları, özellikle anlaşmalı boşanma davaları, tarafların bir an önce sonuçlanmasını arzuladığı davalardır. Boşanma sürecinin yıpratıcı ve stresli yapısı gereği boşanma kararı veren çiftler genellikle boşanma süresinin olabildiğince kısa sürmesini ummaktadırlar.

Boşanma sürecini kısaltan en önemli elementlerden biri de alanında yetkin bir avukattır. Boşanma sürecinin başından beri taraflardan biriyle çalışmakta olan boşanma avukatı bütün sürecin daha hızlı, sorunsuz ve akıcı bir şekilde ilerlemesini sağlayacaktır.

Anlaşmalı Boşanma Davalarında Avukatın Rolü

Boşanma avukatları zaman zaman karmaşıklaşabilen boşanma davası sürecini doğru bir şekilde takip etmekten ve yönetmekten sorumludurlar. Boşanma avukatları anlaşmalı boşanma davaları için oldukça önemli olan boşanma protokolünün eksiksiz ve doğru bir şekilde yazılmasından sorumludurlar. Mahkeme tarafından incelenecek olan bu protokolün uygun görülmesi halinde boşanmanın gerçekleşmesinin önünde herhangi bir sorun kalmayacaktır.

Mahkeme kararını verdikten sonra bu kararı yazılı bir şekilde taraflara tebliğ edecektir. Tarafların temyiz için 15 gün süreleri bulunmaktadır. Ancak şayet taraflar temyiz haklarından feragat etmek isterlerse bu isteklerini ve rızalarını yazılı bir dilekçeyle mahkemeye sunmalılardır. Bu dilekçenin iki taraftan da sunulmuş olması temyiz süresini ortadan kaldıracaktır. Böylece dava daha hızlı sonuçlanmış olacaktır.

Fetih Mahallesi boşanma avukatı olarak çalışan pek çok hukukçuyu barındırmaktadır. Hem Fetih Mahallesi ve çevresinde, hem de Ataşehir’in tamamın boşanma avukatı olarak hizmet vermekte olan hukukçulardan biri de Mehmet Ali Helvacı’dır.

 

Call Now Button