Beykoz Kanlıca Mahallesi Avukat

Boşanma eşlerden birinin boşanma belgesi almasıyla evlilik birliğinin son bulması olarak tanımlanabilir. Verilere baktığımız zaman boşanma davalarının Kanlıca Mahallesi gibi pek çok mahallede, ilçede, ülkede yaygın olarak gerçekleştiğini gözlemliyoruz. Bu noktada boşanma davalarının başarılı sonuçlanması için Kadıköy, Kanlıca Mahallesi avukatlarının süreci nasıl işlettiği konusunda bilgi vermek istiyoruz.

Boşanma Süreci Nasıl İşler?

Boşanma süreci ilk olarak taraflardan birinin veya aynı anda taraflardan ikisinin de ayrılık için karar vermesi ile başlar. Böylece boşanma için boşanma süreci başlamış olur. Mahkemelerden birine dava dosyası iletilir ve süreç davanın kabul edilmesi ya da rededilmesi ile sonuçlandırılır. Bu süreç öncelikle davacının dava dilekçesinin alınması ile başlamış olur ardından verilen bu dilekçeye davalı tarafından cevap verilir. İkinci aşama ise davalının verdiği cevaba karşı davacının cevap dilekçesi ve ikinci cevap dilekçesinin alınmasıdır. Bu aşamayı ön inceleme ve tahkikat aşaması takip eder ve bu aşamada tanık dinlemeler, var olan delillerin değerlendirilmesi gibi olayları içerir.

Boşanma Davası Süreci Ne Kadar Sürer?

Boşanma davalarının ne kadar süreceği ise mahkemeye sunulan bu delillerin, tanıkların niteliği, boşanma davasının anlaşmalı mı yoksa çekişmeli mi olduğu, boşanma davasına bir uzmanın bakıp bakmadığı gibi pek çok değişkene bağlıdır. Davanın kısa sürmesi için Mehmet Ali Helvacı gibi boşanma uzmanı olan avukatlar ile çalışılması şiddetle önerilir.

İlginizi Çekebilir;

Beykoz Kanlıca Mahallesi İşçi Avukatı

Beykoz Kanlıca Mahallesi Boşanma Avukatı

Boşanma Davası Nasıl Açılır Süreç Nasıl İşler?

Boşanma Esnasında Karşı Dava Açmak

Ölümlü Trafik Kazası Tazminat Davası Süreci Nasıl İşler

“Beykoz Kanlıca Mahallesi Avukat” üzerine 2 yorum

Yorum yapın

Hemen Ara