0 533 351 98 54
Sosyal Medya Hesaplarımız

Hürriyet Mahallesi Boşanma Avukatı

Boşanmak isteyenlerin artık herhangi bir ekstra çaba sarf etmesi gerekmeksizin rahatlıkla Hürriyet Mahallesi boşanma avukatı ile iletişime geçmesi ve boşanma davası açması mümkün oluyor. Özellikle şiddetli geçimsizlik bulunan veya aldatma gibi farklı durumlarla karşı karşıya kalındığı bilinen davalarda özellikle boşanma avukatlarından yardım alınarak nafaka dahi talep edilebilir. Son dönemde eşlerin birbirleriyle olan ilişkilerindeki bozukluk ve kavgalar öne sürülerek boşanılmak istenmesi halinde genellikle davalar erteleniyor. Eğer şiddetli geçimsizlik, aldatma, evi terk etme, evlilik birliğinin temelden sarsılması gibi bir durum ortaya çıkıyorsa Kartal genelindeki boşanma faaliyetlerinde olumlu sonuç almak için tüm bilgileri avukata vermeniz gerekiyor. ancak bu sayede davanın lehinize ve sizin haklarınızın daha fazla gözetilerek sonuçlandırılması mümkün olabilecektir.

Duruşmaya Gelmek Gerekir Mi?

Eğer boşanmak için yaptığınız başvuru sonucunda karşı taraf boşanmak istemiyor veya zorluk çıkartıyorsa, bu tarz durumlarda duruşmaya gelinmesi gerekmeyebilir. Özellikle birbirini görmek istemeyen çiftlerin duruşmalara gelmediğine şahit olunabiliyor. Fakat eğer eşler anlaşmışlar ve hem mal paylaşımı hem de her türlü hakkın eşit olarak ödenebilmesi isteniyorsa dikkatli bir biçimde her türlü durum incelenerek anlaşmalı dava açılabilecektir. Hürriyet Mahallesi boşanma avukatı aracılığıyla isterseniz duruşmaya gitmek zorunda kalmadan sonucu sadece çekişmeli davalar için bekleyebilirsiniz. Mutlaka gidilmesi ve beyanatın bizzat eşler tarafından hakime verilmesi gereken durum ise anlaşmalı davalardır ve bu davalar en hızlı şekilde sonuçlanan davalar arasında gösterilebiliyor. Ortalama iki ila 4 ay aralığında, yoğunluğa da bağlı olarak davanın sonuçlandığına şahit olunuyor.

Davaya Gidilmezse Ne Olur?

Eğer taraflardan birinin veya ikisinin birden belirtilen zaman diliminde davaya gelmediğine şahit olunursa davanın düşmesine karar verilir. Eğer davayla ilgili bir sorun ortaya çıkmış, yanlış bir tarih not edilmiş veya mahkemeyle ilgili problem oluşarak yanlış beyanat verilirse tekrar duruşma farklı bir tarihte yenilenebilir. Çekişmeli olan davalarda zaten eşlerin gitme zorunluluğu bulunmuyor ve Hürriyet Mahallesi boşanma avukatı davayı takip edebilecektir. Eşlerden birinin hem avukatı hem de kendisi gelmediği taktirde davanın düşmesine ve tekrar dava yenilenene kadar İstanbul genelinde bir duruşma gerçekleştirilmemesine karar verilir.

Call Now Button