Hürriyet Mahallesi Kira Hukuku Avukatı

İstanbul’da Kartal ilçesinde hizmet veren Kira Hukuku Avukatı, Kartal bölgesinde de aktif olarak, yaşanan problemlerin giderilmesi hususunda temel çalışmaları sağlamaktadır. Bu hususta, Avukat Mehmet Ali Helvacı tarafından gerçekleştirilen kira davalarında birçok yasal süreç mağduriyetin kira bazında ortadan kaldırılmasını da amaçlar. Bundan dolayı da kira sözleşmelerinin hazırlanması, zamanında ödenmeyen kiranın ilgili süreçleri, kira sözleşmelerinin tek taraflı olarak feshi ve kiralayanın tahliyesi gibi durumlar Hürriyet Mahallesi kira hukuku avukatı tarafından düzenlenmekte ve işlem görmektedir. Buradaki en temel esas, kiralayan ve kiracı arasındaki pürüzlerin tecrübeli bir bakış açısı ve uygun çözüm olanakları ille kanun bazında giderilmesini sağlamaktır.

Hürriyet Mahallesi Kira Avukatı Ne Gibi Faaliyetleri Takip Ediyor?

Kira davalarının baş göstermesi, birçok ihtilaf söz konusu olarak meydana gelebilmektedir. Meydana gelen durumlar, kiralananın tekrardan inşaata girmesi ya da imara dayalı olan esaslı onarımlar baş gösterebilir. Bununla beraber, kiralanın genişletilmesi ya da farklı düzenlemeler ile yapılan dekorasyonlara da bağlı olarak yapılan işlemlerde kirada olan kişi için yaşanmaz bir ortam oluşturabilir. Bu tür işleyişlerde genelde belirli süreli bir sözleşme vuku bulunuyorsa, o sürenin sonuna kadar, belirsiz bir süreli sözleşmesi de ise genel hükümlerin kabul edildiği fesih dönemine kadar 1 ay içinde açılan dava sona edilebilmektedir. Bunun içinde Hürriyet Mahallesi kira hukuku avukatı, yaşadığınız problemlerin giderilmesi adına önemli bir adım atmakta ve çalışmalarını sürdürmektedir.

Kira Davalarının Kapsamı

Avukat Mehmet Ali Helvacı daha önceki tecrübelerine de dayanarak birçok kira davalarını en iyi şekilde çözmüş ve bunların hukuk bağlamında çözülmesine de vesile olmuştur. Bundan dolayı da İstanbul ve çevresinde kiracı ile kiralayan arasındaki yaşanan bir dizi problemleri de gidermekte olduğu görülmektedir. Genel anlamda kira davalarında; kiranın ödenmemesi üzerinden başlayan ve kiranın ödenmediğine dair icra takipleri, kiranın tespitine dair davalara kadar devam eder. Ayrıca kiranın mirasçılara ödenmesi davası ile birlikte kira bedellerinin arttırılması gibi süreçleri de yine bu bağlamda değerlendirerek çeşitli açılardan inceleyebilmek mümkündür. Tüm bunları Hürriyet Mahallesi kira hukuku avukatı olan Avukat Mehmet Ali Helvacı ile doğru süreçlerde gerçekleştirebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir;

https://mehmetalihelvaci.av.tr/bagcilar-hurriyet-mahallesi-anlasmali-bosanma.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/hurriyet-mahallesi-is-kazasi-avukati.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/bagcilar-hurriyet-mahallesi-avukat.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/bagcilar-hurriyet-mahallesi-is-kazasi-avukati.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/hurriyet-mahallesi-isci-avukati.html

Hemen Ara