Ataşehir Yeni Çamlıca Mahallesi Boşanma Avukatı

Evli çiftler boşanabilmeleri için boşanma davaları açmaları gerekmektedir. Bu davalar aile mahkemelerinde açılmaktadır. İki tür boşanma bulunmaktadır. İlki anlaşmalı ikincisi ise çekişmeli boşanma davasıdır. Özellikle çekişmeli boşanma davaları için Yeni Çamlıca Mahallesi boşanma avukatı varlığı önemlidir. Mal paylaşımı, çocuk velayeti gibi konularda avantajlı konuma geçebilmek için Ataşehir avukatı ile görüşülmelidir.

Boşanma Davası Masrafları

Boşanma davalarında merak edilen hususlardan bir tanesi de dava masraflarının ne kadar olduğudur. Harçlar Kanunu bu sorunun yanıtını vermektedir. Bu harçlar her sene güncellenmektedir. Ancak ortalama olarak 500 TL- 750 TL arasında bir tutar söz konusudur.

Boşanma sırasında talep edilen tazminatlar için harç ücreti değişmemektedir. Ne kadarlık bir tazminat istenmiş olursa olsun aynı ücret ödenmesi gerekmektedir.

Dava Açabilmek İçin Avukat Şart Mıdır?

Boşanma davası açabilmek için avukata vekalet verme şartı bulunmamaktadır. Ancak avukat ile davayı yürütmenin birçok avantajı vardır. Örneğin çekişmeli boşanma davasında yer almak istemeyen taraflardan birisi avukata vekalet vererek mahkemeyi avukatı aracılığıyla takip edebilmektedir. Ya da çocuk velayeti, nafaka gibi anlaşmazlıklar yaşanıldığı konular var ise avukat, sizin lehinize sonuçlar alınmasını sağlayabilmektedir.

Tüm bu nedenlerden dolayı boşanma davası açmak isteyenlere avukata vekalet vermesi ve davayı avukat ile yürütmesi tavsiye edilmektedir. Bunun için de başvurulabilecek en doğru adres Avukat Mehmet Ali Helvacı’dır.

İlginizi Çekebilir;

Ataşehir Yeni Çamlıca Mahallesi İşçi Avukatı

Ataşehir Yeni Çamlıca Mahallesi Avukat

Çamlık Mahallesi İşçi Avukatı

Kira Tespit Davası Masrafları 2022

Ataşehir Avukat

“Ataşehir Yeni Çamlıca Mahallesi Boşanma Avukatı” üzerine 3 yorum

Yorum yapın

Hemen Ara