Güzelyalı Mahallesi Boşanma Avukatı

Herkes için boşanma hususları birçok sebebe ve etkene dayalı olabilir. Bunun için doğru bir yolun izlenmesi gereken evliliğin sonlandırılması hususlarına dayanır. Bu nedenle ki Pendik bölgesinde hizmet sağlayan Avukat Mehmet Ali Helvacı boşanma davalarını geniş ve tecrübeli hukuk çalışanları ile tamamlar. Boşanmaya ait olan, gelişebilen ve gelişmesi muhtemel tüm süreçler ele alınarak, hukuk yolu ile tamamlanır. Güzelyalı Mahallesi boşanma avukatı için verilen bu çalışmalar, müvekkillerin talep ettiği hususlara yönelik geliştirilerek, avukatlık hizmeti verilmektedir. Anlaşmalı boşanma hukuku ya da çekişmeli olan boşanma davaları yine boşanmayı düşünen ve davayı açan tarafın mevcut durumlarına göre ayarlanmaktadır.

Boşanma Hususunda Açılan Davalar ve Süreçleri

Boşanma hukuku evliliği olan çiftlerin yaşadıkları problemler, gelişmeler ya da bireye bağlı oluşan soruların ana temasını oluşturur. Bu tür konular ele alındığında ise  Güzelyalı Mahallesi boşanma avukatı sürdüren Avukat Mehmet Ali Helvacı bünyesinde ilgili bir çalışma adabı ile sağlanmaktadır. Buna göre;

  • Anlaşmalı ya d Çekişmeli boşanma davaları ve bunların takip süreçleri,
  • Tazminat ve nafaka davaları ve bunların takipleri,
  • Tanıma ve Lenfiz davaları,
  • Velayet davaları,
  • Malların paylaşımı ve bunların ayarlanması davaları,
  • Nafaka ya da tazminat verilmediğinde yapılan icra işlemlerine dair davalar,
  • Şiddet göstermekte olan eşin evden uzaklaştırmasına yönelik açılan dava

Bu konuları barındırmaktadır. Bu yüzden ilgili süreçlerin profesyonel bir şekilde boşanma hukuklarının en inceden inceye bilinerek sağlanması gerektiği de açıklanabilir. Burada önemli olan boşanma hususlarının doğru süreçlerde tamamlanabilmesi ve istenilen başarıya ulaştırılmasıdır.

Anlaşmalı Boşanma Davası Hakkında Kısa Bilgi

Anlaşmalı boşanma davası, pratik bir boşanma hususudur ve taraflardan birinin boşanma talebi ile şekillenmektedir. İstanbul ’da yürütülen ve eşlerden birinin son 6 ayda ikamet ettikleri ve birlikte yaşadıkları yer mahkemesi bünyesinde incelenmektedir. Burada en temel husus, eşler arasında boşanma taleplerinin her iki taraf tarafından kabul edilmesidir. Yani boşanmayı ve davayı açan istediği kadar karşı tarafta bunu istemelidir. Evliliklerinin en az 1 yıldan beri devam ediyor olmaları da gerekiyor.  Fakat mal paylaşımı ve çocuklara kadar tüm hususun tam bir çatı altında olması Güzelyalı Mahallesi boşanma avukatı bünyesinde en iyi şekilde gerçekleştirilmesi de gerekiyor.

İlginizi Çekebilir;

https://mehmetalihelvaci.av.tr/guzelyali-mahallesi-isci-avukati.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/guzelyali-mahallesi-kira-hukuku-avukati.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/guzelyali-mahallesi-avukat.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/guzelyali-mahallesi-is-kazasi-avukati.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/guzelyali-mahallesi-olumlu-trafik-kazasi-avukati.html

“Güzelyalı Mahallesi Boşanma Avukatı” üzerine 4 yorum

Yorum yapın

Hemen Ara