Harmandere Mahallesi Boşanma Avukatı

Yasal olarak boşanma kavramı, evliliğin sona ermesi ve bunun kanunlar bazında işleme tabii tutulması anlamına gelir. Boşanmalar kişiler arasında birçok sebebe dayalı olabilir. Bu sebepler, şiddet, aldatma, zina, akıl sağlığının bozulması, onur kırıcı hareketler, terk edilme gibi sebepleri barındırabilir. Burada önemli olan boşanma konusunun doğru şekilde yürütülmesini sağlamaktır. Bu yüzden de Mehmet Ali Helvacı Pendik üzerinde boşanma avukatı hizmetini hukuk bürosu üzerinden sağlar. Müvekkilleri adına Harmandere Mahallesi boşanma avukatı hizmetinde, tüm tecrübesini ortaya koymasının yanı sıra, olaylara göre çözüm üretebilen avukatlar ile işlemi yürütmektedir. Bu vesile ile yaşanan boşanma olgusuna dair gelişen etkenler neler ise, avukatlık mesleğinde buna göre çözüm olanakları ve pratik yolları ortaya konmaktadır.

Boşanma Davalarındaki İlgili Kategoriler

Boşanmalarda çocuk bulunması, eşin maddi anlamda desteği evlilik sonrasında görmek istemesi ve diğer etkenler yer alır. Tüm bunlara göre çözüm üretebilmek ise Harmandere Mahallesi boşanma avukatı olarak hizmet sağlayan Mehmet Ali Helvacı tarafından gerçekleştirilmektedir. Yaşanan boşanmalara ait olarak;

  • Anlaşmaya bağlı açılan davalar,
  • Çekişmeli olan boşanma davaları,
  • Nafaka davaları,
  • Çocukların kimde kalacağına ilişkin velayet davaları,
  • Tenfiz davası
  • Tazminat davaları,
  • Eşin şiddet göstermesine dayalı evden uzaklaştırılması davaları,

Gibi konuları taşımaktadır. Tüm bunlara en etkili çözüm yolu geliştirebilme kabiliyeti ise avukatların görevidir. Bu yüzden de uzun yıllara dayanan tecrübeli yaklaşım ile bu tür davalar Avukat Mehmet Ali Helvacı hukuk bürosu çerçevesinde yürütülerek müvekkillerin lehine sonuçlandırılmaktadır.

Çekişmeli Boşanma Davası Hakkında Kısa Bilgi

Eşlerden birinin boşanma isteğinin olmasıyla meydana gelen boşanma davasını kapsar. Buradaki temel nokta, kusur oranlarının değerlendirilmesi ve buna göre mahkemenin açılmasıdır. Burada her iki tarafta boşanmaya ilişkin ortak noktalara sahip olmayabilir. Bu yüzden birinin istemesi ya da her ikisinin istemesine dair farklı dava süreçleri işlem görmektedir. İstanbul ve çevresinde sıklıkla görülebilen davalar arasındadır. Bu dava evliliğin temel yapıtaşının bozulması ve bir tarafın ciddi anlamda kusurunun olması yönünde de yapılabilir. Mahkeme bu süreci araştırır ve gereken dava yollarını bir düzen içerisinde takip eder. Önemli olan Harmandere Mahallesi boşanma avukatı için aradığınız avukatın, sizin bu süreçte en iyi sonuçları alabilmenize imkan sağlamasıdır.

İlginizi Çekebilir;

https://mehmetalihelvaci.av.tr/harmandere-mahallesi-isci-avukati.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/harmandere-mahallesi-olumlu-trafik-kazasi-avukati.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/harmandere-mahallesi-avukat.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/harmandere-mahallesi-kira-hukuku-avukati.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/harmandere-mahallesi-is-kazasi-avukati.html

“Harmandere Mahallesi Boşanma Avukatı” üzerine 3 yorum

Yorum yapın

Hemen Ara