Karlıktepe Mahallesi Avukat

Kartal semtinde yaşayan ve bu bölgede bir hukuk bürosu olan Av. Mehmet Ali Helvacı boşanma davalarına kiracı ile ev sahibi arasındaki davalara iş hukuku davalarına iş kazası davalarına gayrimenkul tapu davalarına miras davalarına ceza hukuku davalarına icra hukuku davalarına bakmaktadır. Uzun yıllardır bu alanlardaki davalara bakan Av. Mehmet Ali Helvacı artık sadece kendi bölgesinde değil ülke genelinde uzman bir avukat olmuştur.

Karlıktepe Mahallesi Avukat arıyorsanız direkt olarak Helvacı hukuk bürosuna gidebilir ve dava türünüze göre gerekli bilgileri elde edebilirsiniz. Bu süreçte isterseniz Av. Mehmet Ali Helvacı sizi müvekkili yapar ve sizin haklarınızı yasalar çerçevesinde arar.

Anlaşmalı Boşanma Davaları

Boşanma davaları anlaşmalı ve çekişmeli olmak üzere ikiye ayrılır. Evli çiftin şiddetli geçimsizlik sebebiyle birlikte anlaşarak boşanma kararı alması ve aralarındaki mal varlığını ve çocuk velayet durumunu paylaşması sonrasında dava açmak istemesine anlaşmalı boşanma davası denir. Karlıktepe Mahallesi Avukat kategorisinde bulunan Av. Mehmet Ali Helvacı anlaşmalı boşanma davası açmak isteyen kişileri bilgilendirir ve dava boyunca da yanında bulunarak ona hizmet verir.

Bunun için öncelikle bir anlaşmalı boşanma dilekçesi hazırlanır. Bu dilekçe bir takım unsurlara dikkat edilerek hazırlanacağı için Av. Mehmet Ali Helvacı bu konuda size yardımcı olacaktır. Ardından da sizin adınıza ikamet ettiğiniz yerdeki aile mahkemesine ya da aile mahkemesi yoksa asliye mahkemelerine giderek dilekçeyi teslim eder ve davanın açılmasını başlatmış olur.

Bireyler arasındaki tüm durumlar anlaşıldığı için bu dava bir aksilik çıkmadığı durumda 1 – 3 ay süresinde sonuçlanır.

Kira Hukuku Davaları

Karlıktepe Mahallesi Avukat kapsamında hizmet veren Av. Mehmet Ali Helvacı kira hukuku kategorisinde de açılan davalara bakar. Kiracının haklarını ya da ev sahibinin haklarını savunmak için açılacak olan bu davalarda Av. Mehmet Ali Helvacı size her konuda yardımcı olacak ve her aşamada sizi bilgilendirecektir.

Kiracı ve ev sahibi arasındaki yapılmış olan kira sözleşmesine uygun bir şekilde çalışan İstanbul ilinin gözde avukatlarından Av. Mehmet Ali Helvacı sizin hakkınızı kira hukuku davalarında da savunur.

İlginizi Çekebilir;

https://mehmetalihelvaci.av.tr/karliktepe-mahallesi-is-kazasi-avukati.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/karliktepe-mahallesi-olumlu-trafik-kazasi-avukati.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/karliktepe-mahallesi-bosanma-avukati.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/bosanma-davasi-hakkinda-bilinmesi-gereken-detaylar.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/karliktepe-mahallesi-isci-avukati.html

“Karlıktepe Mahallesi Avukat” üzerine bir yorum

Yorum yapın

Hemen Ara