Karlıktepe Mahallesi Boşanma Avukatı

Evliliğin bitirilebilmesini sağlayan ve eşiyle mutlu olmayan, son derece büyük sorunlar yaşayan ve artık her türlü faaliyeti farklı biçimlerde gerçekleştirmek isteyen bireyler dikkatli olmak durumundadır. Karlıktepe Mahallesi boşanma avukatı aracılığıyla duruşma için girişimlerde bulunulabilir ve tarih dahi belirlenebilir. Bizzat katılmak gereken durumları da göz önünde bulundurmalı, anlaşmalı veya çekişmeli olacak şekilde karşı tarafın da tavrına bağlı olarak bir dava açmalısınız. Eğer dava anlaşmalı değilse ve taraflardan bir tanesinin sorun çıkardığına şahit olunursa doğrudan çekişmeli dava oluşacaktır. Normalde iki tarafın anlaşması halinde Kartal genelindeki duruşmalarda davalar başarılı avukatlar aracılığıyla üç ay içerisinde sonuçlandırılabiliyor. Fakat herhangi bir çekişme olursa 2 yıla kadar sürebilen bazı boşanma süreçleriyle karşı karşıya kalınabiliyor.

Tazminat Nasıl Alınır?

Kusurlu eşin ödemesi gereken son derece büyük bir tazminat bulunuyor ve eğer maddi ve manevi tazminat talep edilirse, kusurlu eş 50 bin TL ila 100 bin TL arasında bir ödeme yapmak zorunda kalacaktır. Yine bazı durumlarda eşin maddi ve sosyal durumuna bağlı olarak bir girişimde bulunulabiliyor ve inceleme sonucunda daha yüksek veya daha düşük miktarlarda tazminat ödemesine hükmedilebiliyor. İki tarafın da çalıştığı ve çocuklarının bulunmadığı durumlarda pek çok farklı etken göz önünde bulundurularak avukat tutulması gerekebiliyor. Anlaşmalı davalarda avukat gerekmediği belirtilebilir fakat doğru bir şekilde sürecin değerlendirilebilmesi için ve nafaka alınmak isteniyorsa Karlıktepe Mahallesi boşanma avukatı ile iletişime geçilmesi gerekecektir.

Ne Kadar Tazminat Alınabilir?

Alınabilecek olan tazminat tamamen eşin ne kadar bir geliri olduğuna, çocuk bulunup bulunmadığına ve kusuruna bağlı olarak değişiklik gösterebiliyor. Hem maddi hem de manevi tazminat girişiminde bulunulabilecektir bu sayede de genellikle 50 bin TL ve üzerinde tazminat alındığına şahit olunabiliyor. Nafaka da talep edildiği taktirde, kişinin hem kendisi için hem de çocuğu için nafaka elde edebildiği görülüyor. Günümüzde yeni bir kararla birlikte artık nafaka talep eden kişinin köpeği veya kedisi için bir bakım masrafı bulunuyorsa, onlar için de Karlıktepe Mahallesi boşanma avukatı tarafından nafaka talep edilebilecektir. Şiddet ve aldatma gibi durumların dışında da maddi ve manevi olarak yıprandığınızı belirterek İstanbul mahkemelerinde dava açabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir;

https://mehmetalihelvaci.av.tr/karliktepe-mahallesi-is-kazasi-avukati.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/karliktepe-mahallesi-olumlu-trafik-kazasi-avukati.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/karliktepe-mahallesi-avukat.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/karliktepe-mahallesi-isci-avukati.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/karliktepe-mahallesi-kira-hukuku-avukati.html

“Karlıktepe Mahallesi Boşanma Avukatı” üzerine 4 yorum

Yorum yapın

Hemen Ara