Kaynarca Mahallesi Boşanma Avukatı

Boşanma hususu, yasalarımız açısından ciddiye alınır ve bu yüzden keyfi yapılanmaların önüne geçmek için bir takım önlemler alınmaktadır. Boşanmalardaki en temel konu mağduriyetlerin ortadan kaldırılmasını sağlamaktır. Bunun içinde mahkemeler ilgili süreçleri özellikle de çekişmeli boşanma davalarında sürdürebilmektedir. Yine de en hızlı ve pratik olarak kabul edilen boşanma davası Anlaşmalı Boşanma Davasıdır. Pendik ilçesinde hizmetlerini vermekte olan Avukat Mehmet Ali Helvacı, doğru bir avukatlık hizmetini yıllardır sürdürdüğü hukuk bürosu çatısı altında sağlar. Boşanmaya ilişkin tüm evreler, kanıtlar, süreçler ve izlenmesi gereken yolları tecrübe sahibi olarak müvekkilleri için oluşturur. Ayrıca Kaynarca Mahallesi boşanma avukatı hizmetini de sağlayarak, ülkemiz hukukuna aykırı olmayan yolları takip eder ve buna göre işlemlerini yürütmektedir.

Boşanmalarda Davalar Neler Oluyor?

Eğer bir kişi boşanmaya karar vermişse avukat aracılığı ile ilk etapta anlaşmalı boşanma davası açabilir. Fakat karşı tarafın bunu kabul etmemesi durumlarında Çekişmeli Boşanma davaları meydana gelmektedir. Bu süreç çocuğun olması ve mal varlığı gibi konuları da baz alarak farklı konulara yönlenir. Buradaki temel etken Kaynarca Mahallesi boşanma avukatı çerçevesinde tecrübeli yol ve çözüm getiren kanıtlarla sürdürülmektedir. Avukat Mehmet Ali Helvacı tarafından sıklıkla sürdürülen boşanma davaları arasında;

  • Çekişmeli boşanma davaları,
  • Anlaşmalı boşanma davaları,
  • Nafaka davaları ve çocukların velayetleri
  • Malların paylaşımlarına yönelik davalara,
  • Tazminat davaları,
  • Eşin evden uzaklaştırılması (şiddet göstermesine dayalı)

gibi unsurları barındırır. Elbette tüm bunların da takibi yakından yapılarak, gelişen tüm süreçlere yönelik uyumlu bir hizmet düzeninin oluşturulduğunu da eklemek gerekiyor.

Yasalarımızca Boşanma Kapsamı

İstanbul ve diğer bölgeler için geçerli olan ve yasalar ile belirlenen bazı boşanma gerekçeleri vardır. Bunlar, eşin zinası, onuru kıran davranış ve eylemler, haysiyetsiz davranışlar, eşin akıl sağlığının bozulması, suç işleme faaliyetleri, hayata kast, şiddet, aldatma gibi kapsamları ele alabilmelidir. Bunlara göre mutlaka Kaynarca Mahallesi boşanma avukatı ihtiyaçlarınızın uygun kriterde verilmesi gerekiyor. Tabi bunlar dışında çok farklı boşanma hususları da ele alınarak, Avukat Mehmet Ali Helvacı tarafından davalar sürdürülebilmektedir.

İlginizi Çekebilir;

https://mehmetalihelvaci.av.tr/kaynarca-mahallesi-is-kazasi-avukati.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/beykoz-kaynarca-mahallesi-bosanma-avukati.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/kaynarca-mahallesi-avukat.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/kaynarca-mahallesi-isci-avukati.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/kaynarca-mahallesi-kira-hukuku-avukati.html

Yorum yapın

Hemen Ara