Arnavutköy Durusu Mahallesi Anlaşmalı Boşanma

Durusu Mahallesi anlaşmalı boşanma süreci içerisinde kişilerin dava sürecinde kendilerini temsil edecek kişileri oldukça verimli ve sorunsuz bir biçimde tespit etmeleri gerekmektedir. Bu alanda anlaşmalı boşanma süreci kapsamında çekişmeli boşanmaya göre daha kısa bir süre içerisinde davanın sonuçlanacağının da eklenmesi gerekiyor.

Durusu Mahallesi Çekişmeli Boşanma

Arnavutköy anlaşmalı boşanma konusunda bir fikir birliğine varamayan çiftlerin evlilik birliğini sonlandırması için çekişmeli boşanma aşamasının tamamlanması gerekmektedir. Çekişmeli boşanma süreci içerisinde kişilerin hızlı güvenilir ve sorunsuz bir biçimde gerekli olan tüm kanıtlar dava dosyasında sunulacak ve aynı zamanda davanın ilerleyişi hakkında da gerekli olan bilgiler verilecektir.

Durusu Mahallesi Boşanma Avukatı

Arnavutköy boşanma avukatı bulma süreci içerisinde kişilerin özellikle alanında uzman olan isimler ile iş birliği yapması gerekiyor. Özellikle şu hususlarda bir adım atmak isteyen kişilerin alanında yetkin olan isimleri tercih etmesi daha verimli olacaktır;

  • Velayet
  • Maddi ve manevi tazminat davası
  • Nafaka

Durusu Mahallesi Boşanma Fiyatları

Arnavutköy  ve ülkemizin diğer il/ilçelerinde geçerli olması gereken tüm avukatlık tarifleri her sene güncellenmektedir. Her sene boşanma süreci ile alakalı gerekli olan tüm süreç eksiksiz bir biçimde tamamlanacaktır. Boşanma aşamasında anlaşmalı boşanma süreci tamamlayacak olan kişilerin 5000 TL ödemeleri gerekmektedir. Çekişmeli boşanmalarda ise 7300 TL ödenerek avukatlık konusunda protokol gereklerini yerine getirebilirsiniz.

Hükümlünün anlaşmalı boşanması
Hükümlünün anlaşmalı boşanma davası için iki tarafında mahkemeye gelmesi gerekmektedir. Avukatına vekalet vererek bu sürecin tamamlanması sağlanacaktır.
Anlaşmalı Boşanma protokolünde Dikkat edilecek Hususlar
Anlaşmalı boşanma davasında, tarafların ‘’ Şiddetli geçimsizlik’’ nedeniyle boşanacağını dilekçeyle bildirmesi gerekmektedir. Velayet, nafaka ve mal mülk paylaşımında anlaşmış olmaları, mahkemeye iki tarafından gelmesi şarttır.
Akıl hastası anlaşmalı boşanma
Akıl hastalığı bulunan kişinin medeni hukukun 164. Maddesi ile 167. Maddesine tekabül eden durumlara göre boşanması için vekalet alması da mümkündür. Vekalet ile boşanma tamamlanacaktır.
Anlaşmalı boşanmada protokol değiştirilmesi
Anlaşmalı boşanma protokolünün değiştirilmesi için mahkemeye yeniden dilekçe verilmesi, şartların ve durumların değiştirildiğinin bildirilmesi gerekmektedir.

İlginizi Çekebilir;

https://mehmetalihelvaci.av.tr/arnavutkoy-durusu-mahallesi-avukat.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/arnavutkoy-durusu-mahallesi-is-kazasi-avukati.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/istanbul-avukat-burosu-tercihi.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/atasehir-yenisahra-mahallesi-avukat.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/kadikoy-feneryolu-mahallesi-avukat.html

“Arnavutköy Durusu Mahallesi Anlaşmalı Boşanma” üzerine 3 yorum

Yorum yapın

Hemen Ara