MAİL DESTEĞİ İÇİN:

ONLİNE RANDEVU İÇİN TIKLAYINIZ:

BİLGİ: 1982 Yılında Hatay’da doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini burada tamamladı. 2000 yılında Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesine başladı ve 2005 yılında mezun oldu. 2006 yılında Helvacı Hukuk Bürosunu kurdu ve İstanbul Kartal bölgesinde faaliyete başladı. İstanbul boşanma avukatı olarak yüzlerce davaya bakmıştır..

İstanbul Avukat Bürosu Tercihi

İstanbul avukat büroları kapsamında seçim yağmak oldukça zor bir hal alıyor. Konusuna yetkin ve aynı zamanda tecrübeli isimler ile süreci devam ettirmek sizin için oldukça kolay bir hal alacaktır. Helvacı Hukuk ile iletişime geçerek hukuk alanında dava seyrinin çok daha verimli şekillenmesini mümkün kılabilirsiniz. Bu süreç içerisinde avukatlık asgari ücret tarifesi uygulanarak davaya katılım karşılığında nasıl bir ücret ödemesi yapılacağı belirlenecektir. Bu konuda net bir tarifenin hazırlanmış olması kişilerin haklarının ihlal edilmesinin önlenmesi için özel bir yere sahiptir.

İstanbul Avukat Büroları Aracılığı ile Bilişim Suçlarında Hukuki Destek Nasıl Alınır?

İstanbul hukuk büroları aracılığı ile yürütülen davalara bakıldığı zaman birçoğunun bilişim suçu olduğu görülmektedir. Özellikle metropol seviyesinde olan şehirlerde bilişim suçlarından kaynaklanan sorunların daha sık rastlanır hale geldiği de görülmektedir.

  • Bilişim suçları kapsamında en sık rastlanan hususların başında casus yazılım kullanımı geliyor. Yazılım kullanımı ile özel görüntülere ya da ses kayıtlarına ulaşılması ve bunların aleyhte kullanılması en sık rastlanan hususlardandır.
  • Tam da bu nedenle özel hayatın gizliliğinin ihlal edildiği bilinmelidir. Özel hayatın gizliliğinin ihlal edilmesi hem bilişim suçları hem de daha çok boyutlu biçimde ele alınması gereken detaylar arasındadır.
  • Bilişim suçlarında bir sisteme girişin engellenmesi ya da online bir yapılanmaya izinsiz erişim sağlanması gibi detaylar da sıklıkla rastlanan hususlardandır.

Bu detaylara bakıldığı zaman kişilerin konusunda uzman olan bireylerden yardım alması hakların muhafaza edilmesi için en büyük öneme sahip olan detaylar arasında bulunmaktadır.

Boşanma Davasında Hukuki Destek Nasıl Alınır?

Boşanma davalarının anlaşmalı ya da çekişmeli olması fark etmeksizin avukat desteğinin bu sürecin maddi/manevi olarak çok daha az yıpratmasını sağlamaktadır. Özellikle velayet ya da tazminat gibi hususlarda olumlu yanıt almak isteyen kişilerin alanında kendini ispatlamış kişileri ile iş birliği kurması elde edilecek olan verimliliği kat ve kat artıracaktır. Boşanma davalarında hakların savunulması ve sürecin daha detaylı şekilde bilgilendirilmesi için destek şarttır.

Avukatlık Ücreti Nedir?

İstanbul avukat ücretinin belirlenmesi sırasında asgari ücret tarifesi uygulanır. Bu tarifeye uygun bir biçimde kişiler ile anlaşma yapılır. Bu noktada hak edilen tutarın ödenmemesi durumunda avukatın belgeleri kendinde tutma ya da alacağı direkt olarak elde edilen kazanım üzerinden hukuki boyut kapsamında tahsil etme gibi bir hakkı da bulunmaktadır. Her iki tarafın da haklarının korunması için asgari ücret tarifesinin oluşturulması oldukça önemlidir.

Konusunda Uzman Kişiler ile İletişim Kurun

İstanbul avukat arayışında olan kişilerin muhakkak bu alanda uzman olan kişileri tercih etmesi gerekiyor. Helvacı Hukuk ile iletişime geçerek konusunda uzman ve tecrübeli şahısların sorunsuz bir biçimde sizin davanıza yardımcı olmasını ve süreç hakkında sizi bilgilendirmesini sağlayabilirsiniz. Bu noktada dava süresinin daha kısa olması için dosyanın muntazam hazırlanmasına da büyük önem verilir.

istanbul barosu'na kayıtlı avukat sayısı
İstanbul’da kayıtlı avukat sayısı 2.054’tür. Bu oranın 1500’ü büroya kayıtlı olan erkek avukattır. İstanbul’da Mehmet Helvacı Avukat ve hukuk bürosu ile irtibat kurarak, bilgi alabilirsiniz.

İstanbul'da Hukuk Bürosu
İstanbul’da hukuk bürosu, Mehmet Helvacı olarak 12 yıllık tecrübesiyle, uzman avukat kadrosuna sahiptir. info@mehmethelvacı.av.tr üzerinden iletişim kurarak, hukuk bürosu hakkında bilgi alabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir;

Avukatlık Bürosu Tercihi

En İyi Hukuk Bürosu Tercihi

Bilişim Suçu Nelerdir?

Bilişim Suçları Nelerdir?

İstanbul Avukat Büroları

 

1 Yorum. Yeni Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.
You need to agree with the terms to proceed

Menü
Hemen Ara