Arnavutköy İmrahor Mahallesi İş Kazası Avukatı

İşverenle bağlantısı olan ve işçinin mağdur olması gibi olumsuz bir sonuca sebebiyet veren kazalarda bir avukat tutmak her zaman büyük bir avantaj sağlar. İmrahor Mahallesi iş kazası avukatı, bu alanda çalışmaktadır.

İmrahor Mahallesi İş Hukuku Avukatı

Arnavutköy iş kazası avukatı olarak görev yapan kişinin ilgilenmiş olduğu davaların çok çeşitli olması oldukça normaldir. Çünkü aynı zamanda iş hukuku olarak bilinen ve daha geniş bir skalaya sahip olan bir kol dikkat çeker.

Bu anlamda 4857 sayılı olarak bilinen kanuna göre hareket edilir. Bu çerçevede sözleşme hazırlamak, iş akdinin sona erdirilmesinden sonra ortaya çıkan mağduriyetlerin giderilmesi, işe iade davaları, tazminat talepleri, fazla mesai ücretlerinin alınabilmesi için açılacak olan davalarda avukat yetkilidir.

İmrahor Mahallesi İşçi Avukatı

Arnavutköy ilçesi içindeki mahallede yer alan her türlü işçi hakkının gasp edilmesi davalarına bakan avukat, bu noktada çalışan kişiye büyük bir avantaj sağlar. Kanunlara hakim olması, süreci iyi bilmesi en dikkat çekici özellikleri içinde bulunur.

İmrahor Mahallesi İş Kazası Tazminatı

Arnavutköy iş kazası tazminat davalarının ortaya çıkmasına neden olur. Süreç zaman zaman uzayabilir. Bundan dolayı avukattan yardım almak en mantıklı yol olacaktır. Maddi, manevi tazminat açma hakkı kanun tarafından tanınmıştır. İşçinin almış olduğu net ücret üzerinden bir hesaplama yapılır. Eğer işçi öldüyse bu davayı yakınları da açabilmektedir.

İs kazası avukat ücretleri
İş kazası avukatı ücretleri, kaza dosyasının hazırlanması, mahkeme sürecinin başlatılması ve mahkemenin devam ettiği durumlara göre değişkenlik göstermektedir. İş kazası avukatı ücretleri için tarafın avukata başvurarak bilgi alması önerilir.
İs kazası Avukatı
İş kazası avukatı hukuk düzenlemesi, iş sağlığı ve güvenliği kanunlarına da tekabül eden noktalara dikkat ederek, süreç hakkında müvekkilini bilgilendirecektir. Mahkeme süresi, dosya hazırlanması ve düzenlemelerinin yapılması için süreç takip edilir.
İs kazasında şikayet süresi
İş kazası şikayet süresi, kazadan sonra 10 yıla kadar devam etmektedir. Kişinin sigortalı olması durumunda, çalışamaz duruma gelmesinde ve zihinsel olarak işlevselliğin yitirilmesinde de bu 10 yıllık süreç üzerinden değerlendirme yapılır.

İlginizi Çekebilir;

https://mehmetalihelvaci.av.tr/arnavutkoy-imrahor-mahallesi-avukat.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/arnavutkoy-imrahor-mahallesi-anlasmali-bosanma.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/arnavutkoy-hicret-mahallesi-is-kazasi-avukati.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/bagcilar-baglar-mahallesi-is-kazasi-avukati.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/arnavutkoy-anlasmali-bosanma.html

“Arnavutköy İmrahor Mahallesi İş Kazası Avukatı” üzerine 3 yorum

Yorum yapın

Hemen Ara